دکوراسیون

رنگ‌های پیشنهادی فنگ شویی برای خانه

استفاده از رنگ‌ها به سبک فنگ شویی تاثیرات شگفت انگیزی در دکوراسیون خانه دارد. همه ما انسان‌ها عاشق رنگ‌ها هستیم و در جنبه‌های مختلفی از آن‌ها استفاده می‌کنیم. اگر بخواهیم طبق قوانین و اصول فنگ شویی از رنگ‌ها استفاده کنیم، با ایجاد تعادل و هارمونی انرژی را به خانه خود می‌آوریم.

از رنگ قرمز گرفته تا آبی اقیانوسی و سفید چه رنگ‌هایی از دیدگاه فنگ شویی برای خانه یا دفتر کارتان مناسب است؟ درمورد آشپزخانه چطور؟ آیا رنگ سبز در اتاق خواب فنگ شویی خوب به ارمغان می‌آورد یا خیر؟

بیایید با کمک فنگ شویی به قدرت رنگ‌ها پی برده و فضایی شاد و زیبا و پر انرژی ایجاد کنیم.

فنگ شویی

زرد: شاد، آفتابی و پرانرژی (عنصر آتش یا زمین)

در فنگ شویی رنگ شاد و نشاط بخش زرد هر خانه یا دفتر کاری را شاد و روشن و پرانرژی می‌سازد. همچنین انرژی فنگ شویی استقبال کننده و آرامی را در آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق کودک ایجاد می‌کند. زمانی که تصمیم  گرفته‌اید دکور خانه را تغییر دهید می‌توانید از رنگ زرد جیغ گرفته تا زرد کم رنگ در فضای خانه به کار ببرید.

قرمز: هیجان، شجاعت و عشق (عنصر آتش)

قرمز یکی از قوی ترین رنگ‌های فنگ شویی و نمایانگر عنصر آتش است. رنگ قرمز انرژی و هیجان را با خود به خانه شما می‌آورد. این رنگ در فرهنگ چینی‌ها رنگ شانس و خوشحالی است. در فرهنگ هندی‌ها رنگ ازدواج است و در فرهنگ غربی‌ها سمبل عشق، اشتیاق و هیجان است.

سبز: رشد، سلامت و نشاط (عنصر چوب)

سبز در فنگ شویی رنگ بازسازی و انرژی تازگی است. این رنگ برای سلامتی مفید بوده و با آوردن ارتعاش فنگ شویی از طبیعت تعادل را در تمام بدن ایجاد می‌کند. هنگام استفاده از این رنگ برای این که از حداکثر تاثیر انرژی فنگ شویی بهره ببریم باید چند طیف آن را به کار ببریم.

نارنجی: اجتماعی، خوش بینی (عنصر آتش)

اگر احساس می‌کنید رنگ قرمز بیش از حد برای خانه تند و زننده است، می‌توانید از رنگ نارنجی استفاده کنید. رنگ نارنجی به رنگ اجتماعی شناخته شده و انرژی فنگ شویی برای مکالمات پرجنب و جوش و حس خوب را در خانه فراهم می‌کند. رنگ نارنجی یادآور تابستان و حس گرمای آتش است.

سفید: پاکی، تازگی و شروع تازه (عنصر فلز)

سفید رنگ پاکی و تازگی بسیاری از رنگ‌های دیگر را نیز در خود دربردارد. به همین دلیل در فضایی که از رنگ سفید استفاده شده حس رضایت عمیقی خواهیم داشت.

آبی: سکون و آرامش (عنصر آب)

آبی یکی از رنگ‌های باشکوه در فنگ شویی است. رنگ آبی از آسمانی گرفته تا تیره نفتی طیف‌های گوناگونی دارد که می‌توانید در خانه استفاده کنید. این رنگ برای استفاده در مناطق باگوا بسیار مناسب است: شرق (سلامتی) جنوب شرقی(پول) و شمال (حرفه)

خاکستری: شفاف، آزاد و خنثی (عنصر فلز)

رنگ خاکستری از دیدگاه خیلی‌ها رنگ کسل کننده ای است. اما صرفنظر از دیدگاه منفی شما، این رنگ  اگر درست استفاده شود می‌تواند انرژی فنگ‌شویی را با خود به خانه شما بیاورد. از جمله مناطق باگوا که از این رنگ بهره بیشتری می‌برد غرب (خلاقیت) شمال غربی (فرد مفید) شمال (حرفه)

بنفش: سلطنتی، اسرارآمیز، نجبی (عنصر آتش)

از دیدگاه فنگ شویی رنگ بنفش باید با ملایمت به کار برده شود؛ زیرا این رنگ از جمله رنگ‌هایی است که ارتعاش بالایی دارد. بهتر است رنگ بنفش در دکوری های کوچک به کار برده شود تا در دیوار خانه. این رنگ در فضایی که مدیتیشن تمرین می‌کنید بسیار مناسب است.

صورتی: آرامبخش، دوست داشتنی (عنصر آتش)

صورتی رنگ جهانی عشق است و بهترین رنگ فنگ‌شویی برای ملایم کردن هر انرژی در فضای خانه است. ارتعاشات رنگ صورتی تاثیر زیادی در رفتار دارد. این رنگ را می‌توانید در تمام قسمت‌های خانه استفاده کنید؛ از اتاق خواب گرفته تا اتاق لباسشویی.

سیاه: ناشناخته، نامحدود، جذاب (عنصر آب)

رنگ سیاه با خود عمق، قدرت و نظم را به هر فضایی به ارمغان می‌آورد. می‌توانید برای فراهم کردن انرژی قوی در هر فضایی از این رنگ استفاده کنید. هیچ محدودیتی در استفاده از رنگ سیاه وجود ندارد و از ورودی اصلی گرفته تا آشپزخانه می‌توانید از آن استفاده کنید. البته ناگفته نماند که از این رنگ در اتاق کودک و سقف اتاق خواب نباید استفاده کرد.

قهوه ای: قدرت، استحکام (عنصر چوب)

اخیرا رنگ قهوه ای از محبوب‌ترین رنگ ها در فنگ شویی شناخته شده است. این رنگ دارای انرژی مغذی فنگ شویی بوده و در خیلی از خوراکی های خوشمزه مثل شکلات و قهوه به این رنگ است. از جمله مناطق فنگ شویی که از این رنگ بهره زیادی می‌برد شرق، جنوب شرقی و جنوب است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا