مد و زیبایی

چگونه در فصل زمستان هودی بپوشیم؟

لباس‌های زمستانی تنوع زیادی دارند؛ مثل سوئیشرت و پولیور و بسیاری موارد دیگر… اما هیچکدام از آن‌ها به اندازه هودی راحت و در عین حال شیک نیست. هودی یکی از لباس‌های غیررسمی زمستانه‌ای است که اگر آن را درست و با رعایت اصول بپوشید با آن بسیار شیک و خوش استیل خواهید شد. به عنوان لباس اسپورت، هودی را با شلوار بپوشید و اگر می‌خواهید ظاهر شیک تری داشته باشید آن را با ژاکت ست کنید. در این مطلب نکاتی در رابطه با پوشیدن و ست کردن این لباس آورده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید.

استایل غیررسمی با هودی

هودی در فصل زمستان

اگر اصلی ترین بخش استایلتان هودی است که زیاد به چشم می‌آید، سعی کنید مدلی انتخاب کنید که در آن راحت باشید. مدل‌هایی که دارای طرح لوگو هستند برای این استایل بسیار مناسب هستند اما با مدل‌های ساده بیشتر احساس شیک پوشی خواهید داشت. مناسبت‌هایی که به ظاهر غیررسمی نیاز دارد شامل:

 • پوشش روزانه
 • بیرون رفتن با دوستان
 • رویدادهای ورزشی، سینما یا خرید
هودی در فصل زمستان

هودی را با شلوار لگ، جاگر یا هر شلوار جذب ورزشی دیگر ست کنید. هودی را هرگز با شلوار ورزشی نپوشید. درست است که این مدل شلوار راحت است اما همراه با هودی ظاهر شلخته ای به شما خواهد داد. برای رعایت کنتراست باید شلوار جذب ساده و بدون طرح بپوشید که مناسب‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • شلوار یوگا
 • لگ
 • جاگر
هودی در فصل زمستان

با یک جفت کفش اسنیکرز چرم یا ورزشی استایل خود را تکمیل کنید. از آنجا که این استایل کاملا غیررسمی است هیچ چیزی به اندازه کفش ورزشی نمی‌تواند برای آن مناسب باشد. اما اگر می‌خواهید خوش تیپ‌تر به نظر برسید به جای آن کفش اسنیکرز چرم بپوشید. رنگ‌های خنثی برای انتخاب کفش ایده‌آل است اما کفش ورزشی هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

اگر علاقمند به ظاهر اسپرت هستید کفش ورزشی مناسب است. برای تکمیل استایل هودی را با شلوار لگ یا شلوار ورزشی جذب ست کنید.

هودی در فصل زمستان

هودی را با کت ساده که زیاد هم پف نداشته باشد ست کنید. کت یا پالتوی کتی همراه با هودی ظاهر مناسبی برای پوشش روزانه خواهد بود. کت هایی که می‌توانید برای این استایل استفاده کنید انواع مختلفی دارد. فقط باید مراقب باشید که مدل پف دار انتخاب نکنید. بهترین کت‌ها شامل موارد زیر هستند:

ژاکت جین برای ظاهری ساده و بیرونی

کت پشمی انتخاب خوبی برای هوای بارانی

جلیقه برای استایل پاییزی

ژاکت ورزشی برای ظاهر ورزشی

ظاهری آراسته با هودی

هودی در فصل زمستان

انتخاب رنگ‌های خنثی. هودی شما چه زیپ دار باشد چه بدون زیپ بهتر است رنگ آن از رنگ‌های خنثی باشد. از آنجا که این استایل کمی رسمی است، سعی کنید روی آن طرح و لوگو نداشته باشد. سفید، مشکی، خاکستری و رنگ‌های طیف زمینی بهترین انتخاب هستند و مناسبت‌هایی که برای این استایل مناسب هستند شامل موارد زیر است:

 • قرارهای کاری
 • شام در رستوران
 • سینما یا تئاتر
هودی در فصل زمستان

از روی هودی یک عدد کت خوش دوخت بپوشید. کتی که انتخاب می‌کنید باید کاملا اندازه باشد. اگر اندازه کت کمی بزرگ باشد استایلتان را کمی شلخته می‌کند.

درز بالای آستین باید دقیقا روی سرشانه باشد.

بالاترین دکمه کت باید دقیقا وسط شکم قرار بگیرد.

سر آستین باید بین مفصل شست و مچ دست قرار بگیرد.

جنس هودی باید کمی نازک باشد تا بتوانید آن را همراه با کت بپوشید و چاق به نظر نرسید.

هودی در فصل زمستان

برای این که استایل کلاسیک داشته باشید کت چرم بپوشید. اگر استایل رسمی با کت خوش دوست را نمی‌پسندید، می‌توانید همراه با هودی کت چرم بپوشید. با این استایل موفق می‌شوید با هودی ظاهر رسمی به خودتان بگیرید. کت چرمی که برای این استایل انتخاب می‌کنید نباید زیپ یا هر تزئین دیگری داشته باشد.

هودی در فصل زمستان

هودی را با شلوار راسته بپوشید تا استایلتان از حالت غیررسمی دربیاید. شلوار دمپا انتخاب خوبی برای ست کردن با هودی است. پایین شلوار باید درست روی پاها بیفتد. هودی را داخل شلوار ندهید زیرا باعث می‌شود کمر شلوار بزرگ نشان داده شود.

هودی در فصل زمستان

برای تکمیل استایل کفش اسپرت یا پاشنه بلند بپوشید. رنگ کفش اسپرت بهتر است یکی از رنگ‌های خنثی باشد. کفش پاشنه بلند نیز انتخاب خوبی برای تکمیل این استایل است. بهترین رنگ‌های مناسب کفش عبارتند از:

مشکی، قهوه‌ای، خاکستری، آبی دریایی

استفاده از اکسسوری

هودی در فصل زمستان

استایل خود را با ترکیب رنگ‌ها زیباتر کنید. اگر هودی ساده و تک رنگ است به روش‌های مختلفی می‌توانید به استایلتان رنگ و رو بدهید. اکسسوری‌هایی که برای افزودن رنگ و لعاب به استایلتان می‌توانید به کار ببرید شامل موارد زیر هستند:

 • شال تک رنگ یا طرح دار
 • دستبند یا ساعت رنگی
هودی در فصل زمستان

برای افزودن جذابیت بیشتر به استایل غیررسمی خود از جواهرات و عینک آفتابی استفاده کنید؛ مخصوصا اگر همراه با هودی کت پوشیده‌اید. به عنوان مثال یک گردنبند ساده و بلند یا گوشواره طلایی و نقره‌ای استفاده کنید. برای جذابیت و زیبایی بیشتر همراه با لباس‌های خود حتما از عینک آفتابی استفاده کنید.

هودی در فصل زمستان

به جای شال یا روسری از کلاه استفاده کنید. درست است که کلاه این لباس برای گرم شدن کافی است اما با استفاده از کلاه به عنوان اکسسوری می‌توانید جذابیت بیشتری به استایل خود بدهید.

در فصل زمستان می‌توانید از کلاه بافت رنگی یا گوش گیر استفاده کنید.

در هوای گرم‌تر بهتر است همراه هودی از کلاه لبه‌دار استفاده کنید.

کلاه کپ نیز انتخاب خوبی برای استفاده همراه با این لباس است که استایل را غیررسمی تر می‌کند. پس باید مراقب باشید که همراه با استایل رسمی از این کلاه استفاده نکنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به لباس‌های گشاد مثل هودی دارید، امیدوارم با این مطلب توانسته باشیم به شما کمکی در ست کردن و درست پوشیدن این لباس کرده باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا