مهارت های زندگی

چگونه دیگران را خوشحال کنیم

توانایی خوشحال کردن افراد دیگر یک مهارت عالی است. در این مقاله به روش‌هایی برای شاد کردن اطرافیانتان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بیشتر ازآنچه صحبت می‌کنید، گوش کنید

سعی کنید بر مکالمات حکم‌فرما نشوید. اگر فقط شما تمام مکالمات را در یک مکالمه انجام دهید ، مردم احساس می‌کنند که صحبت‌ها یک‌طرفه هستند. در عوض ، بگذارید افراد دیگر صحبت کنند و فقط در پایان صحبت‌هایشان، نکات ریز را بگویید. این باعث می‌شود شما مانند یک فرد مودب و باهوش به نظر برسید که به آنچه دیگران می گویند اهمیت می‌دهد.

در حین مکالمه ،صحبت‌های دیگران را قطع نکنید. مردم‌دوست ندارند صحبت‌هایشان نصفه باقی بماند.

سؤالاتی راجع به شخص بپرسید

گفتگوها را با پرسیدن از شخص ادامه دهید. به مردم فرصت دهید تا در مورد خودشان راحت صحبت کنند. آن‌ها از صحبت کردن باکسی که به آن‌ها گوش می‌دهد قدردانی می‌کنند. حتی یک جمله ساده ، “امروز چطور کار می‌کنید؟” باعث می‌شود افراد احساس کنند که به آن‌ها اهمیت می‌دهید. فقط سؤالات سطحی نپرسید.

با سوالاتی که می پرسید نشان دهید که به حرف طرف مقابل گوش می‌دادید.

به‌عنوان‌مثال ، اگر کسی در مورد تعطیلات خود به شما می‌گوید و ذکر کرد که لاستیک چرخ پنچر شد، بگویید ، “وای ، چگونه تایر را تعمیر کردید؟” این نشان می‌دهد که شما نه‌تنها به مکالمه علاقه‌مند هستید بلکه به داستان توجه کرده‌اید.

هنگام صحبت با مردم از تلفن یا رایانه خود دور شوید

هنگام مکالمه با افراد ، پریشان نباشید. دائماً چک کردن تلفن یا رایانه شمارا بی‌ادب و بی‌علاقه به نظر می‌رساند. تلفن خود را پایین بیاورید و به‌دوراز کامپیوتر باشید. با شخص تماس برقرار کنید تا بداند که شما توجه می‌کنید. اگر مجبور هستید تلفن خود را بررسی کنید ، بهانه بگیرید و بگویید “ببخشید ، من باید یک ثانیه گوشی‌ام را بررسی کنم.”

اگر درواقع مشغول کار هستید و وقت صحبت کردن ندارید ، در مورد آن مودب باشید. بگویید ، “من دوست دارم که بیشتر صحبت کنم اما یک تماس کاری دارم. من بعداً می‌بینمت.”

برای خوشحال کردن دیگران نسبت به آنچه می‌گویند مشتاق باشید

وقتی کسی به شما چیزی می‌گوید هیجان‌زده شوید. اگر آن‌ها یک خبر خوب یا یک موفقیت را به اشتراک می‌گذارند ، به آن‌ها تبریک بگویید.یک جمله ساده “این عالی است!” باعث می‌شود احساس کنند واقعاً کاری را انجام داده‌اند و شما به آن اهمیت می‌دهید.دقت کنید بعضی‌اوقات افراد وقتی از آن‌ها تعریف می‌کنید خجالتی می‌شوند.

اگر کسی به شما تعارف کرد، جواب تعارف را بدهید

این امکان وجود دارد که کسی در گفتگو با شما تبریک یا تعارف کند. از آن‌ها به خاطر تعارف صمیمانه تشکر کرده و سپس تعارف را برگردانید. این باعث می‌شود درعین‌حال هر دو بخشنده و سخاوتمند باشید.

یک همکار ممکن است بگوید که شما در جلسه امروز ایده خوبی ارائه داده‌اید. شما می‌توانید پاسخ دهید ، “متشکرم ، خوشحالم که شما آن را دوست داشتید”.

از انتقاد نظرات خودداری کنید

اگر به‌ناچار ، با برخی از اعتقادات یا ایده‌های دیگران مخالف بودید، مکالمه را دوستانه نگه‌دارید و از آن‌ها انتقاد نکنید. به آن‌ها اجازه دهید تا نظرات خود را ابراز کنند. به‌این‌ترتیب ، آن‌ها همچنان احساس امنیت و خوشحال بودن در کنار شما خواهند داشت. شما هنوز هم می‌توانید اختلاف خود را بدون خصومت ابراز کنید. فقط گفتن ساده ، “این راهی نیست که من آن را می‌بینم ، اما نظر شمارا هم در نظر گرفته‌ام” ، نشان می‌دهد که شما مخالف هستید اما به شخص دیگر اعتبار و احترام می‌دهید.

اگر می‌خواهید از رویارویی در کل جلوگیری کنید ، فقط می‌توانید نظر آن‌ها را نادیده بگیرید و سعی کنید مکالمه را به سمت دیگری ببرید.


برای خوشحال کردن دیگران جزئیات زندگی مردم را به خاطر بسپارید

این‌یک تمرین عالی برای ارتباط با افراد است و به آن‌ها نشان می‌دهد که واقعاً به آنچه می‌گویند اهمیت می‌دهند. اگر همیشه مواردی را که به شما گفته‌اند فراموش کنید ، به نظر می‌رسد شما به آن‌ها گوش نمی‌دهید. برای یادآوری جزئیاتی که به شما گفته‌اند تلاش کنید تا ارتباط خود را با شخص بیشتر کنید.

درباره این جزئیات نیز سؤال کنید. ممکن است شخصی در روز شنبه به شما بگوید که آخر هفته به کنسرت می‌روند. اگر روز جمعه آن‌ها را می‌بینید ، بپرسید که این کنسرت چگونه بود. این نشان می‌دهد که شما در حال گوش دادن هستید و به آن‌ها اهمیت می‌دهید.

اگر در به خاطر سپردن موارد مشکل‌دارید ، سعی کنید برخی از تمرینات را برای بهبود حافظه خود انجام دهید.

علاقه خود را با نشانه‌های غیرکلامی نشان دهید

زبان بدن و حرکات دست به‌طرف مقابل نشان می‌دهد که شما به او توجه دارید. برقراری ارتباط چشمی و تغییر چهره شما مطابق آنچه گفته می‌شود همه به شخص مقابل نشان می‌دهد که شما به آنچه گفته می‌شود توجه کرده‌اید. محکم یا بی‌پاسخ باقی نمانید. اگر شخصی داستانی راجع به‌اتفاق غیرمنتظره برای شما بازگو کرد ، چشمان خود را بازتر کرده و چهره‌ای شوکه شده ایجاد کنید. آن‌ها احساس می‌کنند شما کاملاً در داستان غرق‌شده‌اید.

اگر یک همکار شما اجلاس ارائه می‌دهد ، هنگام صحبت کردن به او نگاه کنید. وقتی نکته خوبی را بیان کرد ، یادداشت بردارید. این کارها باعث می‌شود که شخص صحبت کننده احساس اهمیت کند و از آن قدردانی کند.

ستایش را با اعتدال ارائه دهید

تعریف و تمجید راه‌های خوبی برای احساس مهم بودن شخص است. تعارف را به افراد دیگر هدیه دهید ، اما بیش‌ازحد از آن استفاده نکنید. اگر مدام از همه تعریف می‌کنید ، ستایش شما اصیل به نظر نمی‌رسد. وقتی از مردم تعریف می‌کنید ، صادق باشید.


برای خوشحال کردن دیگران به دستاوردهای دیگران توجه کنید

تعارف فقط نباید خصوصی باشد. اگر کسی کاری را انجام داده و شما این را می‌دانید،در مورد آن به دیگران اطلاع دهید. آن فرد از اینکه دیگران موفقیت‌های او را جدی می‌گیرند خوشحال خواهد شد. بااین‌حال ، اگر کسی از شما بخواهد چیزی را مخفی نگه‌دارید ، به خواسته‌های آن‌ها احترام بگذارید.

اگر شخصی کاری را برای شما انجام داد ، یادداشت‌های تشکر کننده بنویسید

ایجاد احساس قدردانی از مردم ، روش عالی دیگری برای نشان دادن اهمیت آن‌ها است. اگر شخصی به شما کمک می‌کند ، مدتی وقت بگذارید تا یک یادداشت یا ایمیل واقعی برای او ارسال کنید. توضیح دهید که چگونه آن‌ها به شما کمک کردند و به آن‌ها بگویید که از آن‌ها قدردانی می‌کنید.گاهی یک تماس تلفنی نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد.


برای خوشحال کردن دیگران از حرف زدن در مورد افراد دیگر خودداری کنید

پخش شایعات در مورد مردم و غیبت کردن، محیطی خصمانه‌تر و ناامن‌تر ایجاد می‌کند. اگر به خاطر این کار شهرت کسب کنید ، افراد کمتر تمایل به تعامل با شما دارند. از شایعات خودداری کنید و زمان خود را باکسانی بگذرانید که با آن‌ها راحت‌تر و خوشحال‌تر هستید. فکر کردن در مورد قانون طلایی به شما کمک می‌کند، آیا می‌خواهید کسی در مورد شما شایعات پخش کند؟ احتمالاً نه. بنابراین در مورد دیگران شایعات پخش نکنید.

با دیگران طوری برخورد کنید که دوست دارید با شما برخورد کنند

این کار “قاعده طلایی” خوانده می‌شود. اگر می‌خواهید مردم را خوشحال کنید ، فقط به این فکر کنید که چه چیزی شمارا خوشحال می‌کند. سپس با افراد رفتار کنید. با این کد زندگی کنید و تبدیل یک فرد بسیار دوستانه‌تر شوید.

تا حد امکان لبخند بزنید تا دیگران احساس خوشحال بودن در کنار شما داشته باشند

لبخند زدن به شما کمک می‌کند تا احساس مثبت داشته باشید و همچنین باعث مثبت شدن اطرافیان می‌شود. یک تلاش آگاهانه داشته باشید که اغلب لبخند بزنید.

هر وقت به مردم سلام می‌کنید ، هرچه می‌گویند ، لبخند بزنید. این‌یک روش آسان برای پخش احساسات مثبت‌تر است. سعی نکنید لبخندهایتان را تا حد امکان گسترده کنید. این لبخند  نظر جعلی می‌رسد. فقط اندکی گوشه‌های لب‌ها را به سمت بالا بکشید تا طبیعی جلوه کنید.


برای خوشحال کردن دیگران حس شوخ‌طبعی داشته باشید

داشتن حس شوخ‌طبعی به کاهش استرس شما کمک می‌کند و یک نگرش مثبت را حفظ می‌کند. مهم‌تر از همه ، اگر شما یک شخص سرگرم‌کننده باشید ، مردم را به سمت شما جذب می‌کند. اغلب بخندید و سعی کنید روحیه افراد دیگر را بهتر کنید. این کار باعث می‌شود انرژی مثبت در همه اطراف شما پخش شود و مردم از آن قدردانی کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا