مهارت های زندگی

چگونه شخصیت خود را بهبود ببخشید

شخصیت شما تفاوت‌های فردی شمارا با افراد دیگر در نحوه تفکر ، احساس و رفتار خود شامل می‌شود. اگر به دنبال بهبود شخصیت خود هستید با ما همراه باشید.


برای بهبود شخصیت با لبخند به همه سلام کنید

اولین و ساده‌ترین اقدامی که می‌توانید برای بهبود شخصیت خود بردارید ، این است که با همه سلام و احوالپرسی کنید. اگر شما هنگام دیدن مردم لبخند بزنید ، آن‌ها شمارا فردی مهربان و خوش‌رفتار تصور می‌کنند. با مردم دست بدهید یا اگر با نزدیکانتان احوالپرسی می‌کنید، آن‌ها را در آغوش بگیرید.

برای بهبود شخصیت رفتارهای خوب داشته باشید

ادب و احترام به دیگران احترام و شخصیت شمارا منتقل می‌کند. در هنگام خوشامدگویی به کسی از عناوین مناسب مانند دکتر استفاده کنید. احترام ویژه‌ای به بزرگان نشان دهید ، همیشه با دیگران با عناوینی مانند جناب/خانم/آقا/سرکار برخورد کنید. همچنین سعی کنید ازنظر ظاهری نیز باشخصیت به نظر رسید.

صاف بنشینید،آرنج‌های خود را دور از میز قرار دهید و با سروصدا غذا نخورید.

سؤالات باز بپرسید

وقتی باکسی ملاقات می‌کنید ، در مورد خودتان چیزی نگویید، به‌جای آن سعی کنید آن‌ها را بشناسید! از آن‌ها سؤالاتی در مورد خودشان بپرسید که جوابشان بیش از “بله” یا “خیر” باشد.

ممکن است چیزی مثل این بگویید ، ” من شنیده‌ام که شما یک موسیقی‌دان بزرگ هستید. امکان دارد برخی از هنرمندان موردعلاقه‌تان را معرفی کنید؟

وعده‌ها و قول‌های خود را حفظ کنید

کسانی که شخصیت‌های خوبی دارند اغلب افراد بسیار قابل‌اعتماد و صادق هستند. اگر به کسی می‌گویید کاری را انجام می‌دهید ، بهانه نگیرید! فقط آن کار را انجام دهید تا آن‌ها بدانند که می‌توانند به شما وابسته باشند. به‌عنوان‌مثال ، اگر جلسه‌ای برای ساعت 10 صبح دارید ، چند دقیقه زودتر برسید. این نشان می‌دهد که شما به دیگران احترام می‌گذارید. اگر به مادر خود می‌گویید که او را برای تولدش به شام دعوت می‌کنید ، این کار را انجام دهید!

به افراد نیازمند کمک کنید

همیشه به دنبال فرصت‌های کمی برای کمک به دیگران باشید. کسی را می‌بینید که برای گرفتن کتاب از یک قفسه بلند تلاش می‌کند؟ اگر می‌توانید وارد شوید. یا شاید شما در اتوبوس هستید و یک زن با عصا وارد می‌شود. صندلی خود را به او پیشنهاد دهید! شخصیت تا حدودی توسط مهربانی که برای دیگران نشان می‌دهید ایجاد می‌شود ، بنابراین امروز شروع کنید.

این کارها را حتی اگر به‌طور طبیعی انجام نشوند ادامه دهید

در نظر داشته باشید که انجام این تغییرات رفتاری و تبدیل کردن آن‌ها به عادت رفتاری زمان می‌برد. اگر تطبیق هر یک از این رفتارهای جدید را دشوار می‌دانید ، پس‌روی انجام آن‌ها تمرکز کنید تا زمانی که آن‌ها برای شما راحت‌تر شوند. به‌عنوان‌مثال ، اگر لبخند زدن برای شما مشکل است ، باید به‌طور مرتب لبخند بزنید تا مقداری از آن ناراحتی را تسکین دهید و درنهایت خندیدن برای شما راحت‌تر خواهد شد.

برای بهبود شخصیت، هرروز چیزی بخوانید

یکی دیگر از مؤلفه‌های بهبود شخصیت شما گسترش دانش شما است. با خواندن چند مقاله در تلفن خود با اخبار فعلی همراه باشید یا یک رمان را بازکنید و یک‌فصل یا دو فصل از آن را بخوانید. این به تحریک ذهن شما کمک می‌کند و مواردی را برای بحث و گفتگو با دیگران به شما می‌دهد.این کار باعث می‌شود در جمع‌های خانوادگی و دوستانه از منزوی شدن و گوشه‌گیری فاصله بگیرید.

نظرات خود را در مورد موضوعات مهم پرورش دهید

از خوانش های خود ، شروع به شکل گیری نظرات خود را در مورد وقایع جاری امروز کنید. ممکن است متوجه شوید که دیگران به‌زودی درباره موضوع پیرامون شما بحث می‌کنند ، بنابراین می‌خواهید چیزی برای مشارکت داشته باشید. حتماً نکات خود را با لطف و منطق بیان کنید.

شما ممکن است چنین چیزی را بگویید ، “گرچه من می‌توانم استدلال‌های علیه اقدامات تأیید آمیز را درک کنم ، اما معتقدم این کشور برای بازپس‌گیری اقلیت‌ها کارهای اشتباهی انجام داده است و ما مسئولیت تصحیح آن راداریم.”

برای بهبود شخصیت خود، شنونده خوبی باشید

وقتی دیگران در حال صحبت هستند ، گوش دهید تا آن‌ها را درک کنید. صبر نکنید تا آن‌ها به پایان مکالمه‌شان برسند تا بتوانید پاسخ دهید ، اما واقعاً به آنچه می‌گویند توجه کنید. سعی کنید هرچند دقیقه یک‌بار، حرف‌هایی که قبل‌تر گفته‌اند را تکرار کنید تا بتوانید نشان دهید که صحبت‌های آن‌ها را با دقت گوش می‌دهید.

ممکن است چیزی مثل این بگویید ، “علی به نظر می‌آید که از اینکه رئیس شخص دیگری را به‌جای تو در این پست شغلی قرار داده، خیلی ناراحت هستی. من می‌توانم درک کنم که چقدر این قضیه ناراحت‌کننده است.

تلفن خود را زمین بگذارید

برای برقراری ارتباط‌های عمیق‌تر با دیگران و بهبود شخصیت خود ، هرازگاهی ارتباط خود را با دنیای مجازی قطع کنید. این کار به شما فرصت ایجاد دوستی‌های جدید و یا محکم کردن روابط قبلی را می‌دهد.

با افراد جدید ملاقات کنید

برقراری ارتباطات جدید می‌تواند به شما در رابطه با دیگران و ایجاد مهارت‌های اجتماعی شما کمک کند. به دنبال دوستی با افراد متفاوت با دوستان فعلی خود باشید تا بتوانید به فردی کاملاً منعطف‌تر تبدیل شوید.

ممکن است شما به یک انجمن در مدرسه خود بپیوندید تا با افراد جدیدی دیدار کنید ، به یک مسجد بروید یا گروهی متناسب با علایق خود را پیدا کنید ، مانند یک گروه کتاب‌خوانی یا باشگاه ورزشی.

یک سرگرمی سرگرم‌کننده را تمرین کنید

جالب‌ترین و لذت‌بخش‌ترین افراد کسانی نیستند که تمام‌روز در خانه نتفلیکس تماشا می کنند! آن‌ها در حال انجام کارهای جالب و سازنده هستند. چیزی را پیدا کنید که از آن لذت ببرید که می‌تواند شمارا به دیگران متصل کند و درعین‌حال علاقه شمارا نیز جلب کند. به‌عنوان‌مثال ، ممکن است سوارکاری ، شنا یا پیوستن به یک کلاس بدن‌سازی را امتحان کنید.

حتماً سرگرمی‌های جدید را نیز امتحان کنید. این کار محدوده منطقه راحتی شمارا آزمایش می‌کند و به شما در رشد کمک می‌کند.

هرروز کاری را فقط برای خودتان انجام دهید

باشخصیت ترین افراد معمولاً افرادی هستند که بیشترین احساس خوشبختی را دارا هستند. خود را با گذراندن مدتی در هرروز (حتی اگر فقط پانزده )، به کاری که برای شما جالب است مشغول کنید. ممکن است شما بسکتبال بازی کنید ، بستنی بخرید ، فیلم تماشا کنید یا با یک دوست به شام بروید. وقتی در طول روز احساس بدی می‌کنید ، با تماشای یک فیلم خنده‌دار یا جستجوی مگ‌های خنده‌دار ، حال خود را بهبود بخشید.

یک رژیم سالم را حفظ کنید

با خوردن غذاهای سالم شخصیت و روحیه خود را بهبود بخشید. به‌طور خاص ثابت‌شده است که میوه به افزایش انگیزه کمک می‌کند ، بنابراین امروزه روی  خوردن بعضی از  میوه‌ها مانند: سیب‌ها ، پرتقال‌ها و موزها تمرکز کنید!

روزانه مدیتیشن کنید

گاهی اوقات ، زندگی می‌تواند یک آشفتگی کامل باشد و می‌تواند ذهن شمارا به چالش بکشد. بدون تمرکز مناسب ، ممکن است متوجه شوید که نسبت به دیگران بی‌ادب هستید ، پر غرور، ساده و یا بی‌ادب هستید. هرروز مدتی وقت بگذارید تا با مدیتیشن ذهن خود را پاک‌کنید و سلامت روانی خود را بهبود بخشید.

در مورد آنچه سپاسگزار هستید تأمل‌کنید

هرروز صبح و یا شب قبل از اینکه به رختخواب بروید ، مدتی وقت بگذارید تا در مورد چیزی که سپاس گذار آن هستید، فکر کنید. این به شما کمک می‌کند تا یک فرد مثبت‌تر شوید و اطمینان حاصل کنید که هیچ کاری را بدون هدف انجام نمی‌دهید.

ممکن است تصمیم بگیرید که این‌ها را بنویسید یا در مورد آن‌ها دعا کنید. عادت کنید که هرروز 3 چیز را که هرروز از آن‌ها سپاسگزار هستید، یادداشت کنید. حتی ممکن است بخواهید یک یادآوری را بر روی تلفن خودتنظیم کنید.


برای بهبود شخصیت با خانواده و دوستان خود وقت بگذارید

بهترین افراد برای بهبود شخصیت شما کسانی هستند که از همه به شما نزدیک‌تر هستند. هر هفته با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. به مادرتان سر بزنید و برای او گل ببرید، یا برای دوستتان که مریض است سوپ ببرید. آن‌ها از اندیشه شما قدردانی می‌کنند و مهربانی شمارا جبران می‌کنند. حالا جلو بروید و به همه نشان دهید که چقدر عالی هستید!


برای بهبود شخصیت اهداف خود را تعیین کنید

افراد باشخصیت‌های عالی انگیزه دارند که به بهترین نسخه خود تبدیل شوند. اهداف خود را چه ازنظر شخصی و چه ازنظر حرفه‌ای تعیین کنید تا بتوانید به تمام توان خود برسید. به‌عنوان‌مثال ، شما ممکن است یک هدف کوتاه‌مدت برای کار کردن سه بار در این هفته تعیین کنید. هدف بلندمدت شما می‌تواند در طی یک سال ارتقاء در محل کار باشد. اطمینان حاصل کنید که اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید ، شمارا به طریقی فراتر از منطقه راحتی شما سوق می‌دهد. در غیر این صورت ، شما از آن‌ها رشد نخواهید کرد.

یک برنامه عملی درست کنید

برای رسیدن به اهداف خود ، به یک برنامه نیاز دارید. آنچه می‌خواهید انجام دهید و هر مرحله که برای دستیابی به آن لازم است را یادداشت کنید. هر مرحله که می‌گذرد جشن بگیرید!

برای مثال ممکن است شما هرروز در اوایل رسیدن به کار ، انجام وظایف اضافی و انجام یک آموزش برای پیشرفت مهارت‌های خود را به‌عنوان هدفی تعیین کنید.

برای ارتقا شخصیت خود مهارت جدیدی بیاموزید

تلاش در مورد یادگیری کارهای جدید می‌تواند به شما در آموزش استقامت و بهبود اخلاق کاری شما کمک کند ، که هر دو برای شخصیت مهم هستند. چیزی را که می‌خواهید یاد بگیرید یا بهبود پیدا کنید ، شناسایی کنید و به‌زودی آن را شروع کنید.

ممکن است شما چیزی مانند آشپزی یا یادگیری یک‌زبان جدید را انتخاب کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا