مهارت های زندگی

چگونه قبل از مصاحبه آرام شوید

هنگامی‌که احساس اضطراب می‌کنید ، بدن شما هورمون‌های استرس را آزاد می‌کند ، که می‌تواند تفکر و عملکرد صحیح را در مصاحبه برای شما دشوارتر کند…

چشمان خود را ببندید و سعی کنید ذهن خود را پاک‌کنید

در مورد مصاحبه خود یا استرس موردنظر خود فکر نکنید. در عوض به این موضوع توجه کنید که ازنظر جسمی چگونه احساس می‌کنید و اجازه دهید تا چند لحظه ذهن شما تا حد امکان خالی شود. بهتر است این کار را در مکانی آرام انجام دهید ، اگرچه می‌توانید تقریباً در هر مکانی با تمرکز روی تنفس خود تمرین کنید.

حتی می‌توانید درست قبل از مصاحبه خود این تمرین را در اتاق انتظار انجام دهید ، اگرچه ممکن است بخواهید چشم‌های خود را ببندید.

تنفس آرام ، از طریق بینی خود و از طریق دهان خود انجام دهید

تا حد امکان از تنفس کم‌عمق خودداری کنید و چشمان خود را بسته نگه‌دارید. شما نمی‌خواهید فقط قفسه سینه خود را فقط با هوا پرکنید ، بلکه به هوایی که از طریق بینی شما وارد شش‌هایتان می‌شود نیز فکر کنید.

اگر در تنفس عمیق مشکل‌دارید، می‌توانید پنج ثانیه دم و پنج ثانیه بازدم را در نظر بگیرید.

به موسیقی موردعلاقه خود گوش دهید تا به شما در آرام شدن کمک کند

برای اطمینان از اینکه درست قبل از مصاحبه در فضای خوبی هستید ، به دنبال چیزی آرامش‌بخش و مسکن اعصاب بروید. از هرگونه صحبت مخرب،اضافی و یا منفی خودداری کنید و آهنگ‌های الهام‌بخش که سر شمارا باانرژی و هیجان مثبت پر می‌کنند ، انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید به پادکست‌ها یا گفتارهایی که از شما الهام می‌گیرند ، گوش کنید.

برای تقویت اعتمادبه‌نفس مستقیم بایستید

آگاهی از وضعیت خود به شما کمک می‌کند با اعتمادبه‌نفس و آرامش بیشتری ظاهر شوید ، حتی اگر به‌این‌ترتیب احساس راحتی نکنید بایستید یا مستقیم بنشینید ، چانه خود را بلند کنید و سطح سرخود را حفظ کنید تا به یک حال پرقدرت برسید. به یاد داشته باشید که بازوهای خود را شل و در کنار خود نگه‌دارید.

سر موقع به مصاحبه برسید

عجله داشتن تنها باعث می‌شود احساس خستگی بیشتری داشته باشید ، بنابراین برای رسیدن زودهنگام برنامه‌ریزی کنید. لزوماً حتی لازم نیست که زود به ساختمان بروید. سعی کنید بیشتر از 10 دقیقه زودتر از رفتن به مصاحبه خود اجتناب کنید ، زیرا این ممکن است باعث شود که مصاحبه‌کننده، شمارا تحت‌فشار روانی قرار دهد.

مکانی آرام پیدا کنید که بتوانید با صدای بلند با خود صحبت کنید

اطمینان حاصل کنید که هیچ‌کس نمی‌تواند شمارا بشنود. شما می‌خواهید در صورت امکان با صدای مطمئن و بلند صحبت کنید.

می‌توانید در مقابل آینه بایستید. نگاه کردن به یک آینه به شما امکان می‌دهد مستقیم با خود صحبت کنید.

خودتان را بانام خطاب کنید ، گویی با شخص دیگری در حال صحبت هستید

با خودتان مثل یکی از دوستانتان، اعضای خانواده یا فرد مصاحبه‌کننده صحبت کنید و از مخاطب قرار دادن خود نترسید. این کار باعث می‌شود سطح استرس شما کاهش یابد. اگر احساس راحتی نمی‌کنید خودتان را بانام خطاب کنید ، سعی کنید از کلمه “شما” به‌جای “من” استفاده کنید.

برای خود توضیح دهید که شما برای مقام و منزلت آماده و واجد شرایط هستید

به خود یادآوری کنید که شما آمادگی خوبی دارید. گفتن این حرف با صدای بلند به شما کمک خواهد کرد که آن را در ذهن خود واقعی کنید. چه مصاحبه‌ای برای شغل و چه هر موقعیت دیگر، به خود یادآوری کنید که چرا کاندیدای خوبی هستید و چرا انتخاب شما برای مصاحبه‌کننده و سازمان کارها تصمیم خوبی خواهد بود.

موفقیت‌های گذشته را به خود یادآوری کنید

مواردی را که به آن‌ها افتخار می‌کنید که درگذشته انجام داده‌اید ، با صدای بلند ذکر کنید. اگر دستاوردهای خاصی وجود دارد که به آن‌ها افتخار می‌کنید ، روی آن‌ها تمرکز کنید و به خود بگویید که چقدر خوب عمل کردید. به خود یادآوری کنید که شما همان فردی هستید که این کارها را انجام داده است ، و شما اکنون به همان اندازه توانا هستید که در آن دوران بودید.

به خود بگویید که این فقط یک مصاحبه است

به خود یادآوری كنید كه اگر شکست بخورید ، فرصت‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت. گفتن آن با صدای بلند به شما در تأیید مجدد این امر در ذهن شما کمک خواهد کرد و به شما چشم‌انداز می‌دهد ، مثل‌اینکه شخص دیگری آن را به شما می‌گوید.

به خودتان بگویید “من خوب انجام خواهم داد” و “من می‌توانم این کار را انجام دهم

این عبارات را هرچند بار که بخواهید تکرار کنید تا آن‌ها را باور کنید.به یاد داشته باشید که تا زمانی که صحبت می‌کنید نفس عمیق بکشید ، و سعی کنید تا حد ممکن قدرت و اطمینان را در پشت حرف خود قرار دهید.

به یک موقعیت راحت ، یا در حالت نشسته یا دراز کشیدن ، وارد شوید و به مصاحبه فکر کنید

در مکانی آرام قرار بگیرید که احتمالاً 5-10 دقیقه یا بیشتر دچار اختلال نشوید. به عضلات بدن اجازه دهید تا آرام شوند.

اگر زمان و راحتی اجازه می‌دهد ، بهتر است این کار را در لباس راحتی انجام دهید که محدودکننده نیست.

5 نفس عمیق بکشید و چشمان خود را ببندید ، اجازه دهید ذهن شما آرام شود

اگر ممکن است چند لحظه در مورد مصاحبه فکر نکنید. ذهن خود را از تمام جزئیاتی که نگران آن هستید پاک‌کنید و بر تنفس تا حد ممکن تمرکز کنید.

تصور کنید که در اتاق انتظار هستید ، مناظر و صداها را تجربه می‌کنید

هنگامی‌که راحت شدید و سعی کردید ذهن خود را از اضطراب خالی کنید ، ذهن خود را در مصاحبه خود متمرکز کنید. چشمان خود را بسته نگه‌دارید و سعی کنید محیط اتاق انتظار را تجربه کنید.

به‌جای اینکه به فکر اعصاب خود باشید و یا سؤالاتی را که ممکن است از شما پرسیده شود ، از لباس‌هایی که می‌پوشید ، نحوه نشستن و اتاق اطراف خود را تصویر کنید. آیا افراد دیگری در اتاق هستند؟ آن‌ها چه شکلی هستند؟ صندلی که روی آن نشسته‌اید راحت است؟

مصاحبه‌شونده را به تصویر بکشید که به شما سلام می‌کند و دست تکان می‌دهد

تصور کنید که درحالی‌که دست آن‌ها را با اعتمادبه‌نفس تکان می‌دهید و خود را معرفی کنید ، آن‌ها به گرمی به شما لبخند می‌زنند. اگر می‌دانید مصاحبه‌کننده شما کیست ، از چهره و لباس آن‌ها و لحن صدای آن‌ها در هنگام استقبال تصویرسازی کنید.

تصور کنید که به درون اتاق می‌روید و با اطمینان می‌نشینید

یک‌بار دیگر ، جزئیات حسی اتاق را تصویر کنید. رنگ دیوارها ، میز مصاحبه‌کننده و موقعیتی که در آن قرار دارید تصور کنید.

سعی کنید خودتان را به‌عنوان یک ناظر منفعل در نظر نگیرید. تصور نکنید که مصاحبه‌کننده هنگام نشستن به شما چه می‌گوید و چگونه پاسخ‌خواهید داد. مطمئن باشید که کاندیدای خوبی هستید و آمادگی خوبی دارید.

در مرحله بعد به سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود و در ذهن خود به آن‌ها پاسخ دهید، فکر کنید

موفقیت را تجسم کنید. تصور کنید که با اطمینان ، با لبخند به هر سؤال پاسخ دهید ، زیرا این گفتگو به‌طور طبیعی جریان می‌یابد. شما احساس می‌کنید قوی هستید ، به موفقیت‌های خود افتخار می‌کنید و برای هر سؤالی که از شما پرسیده می‌شود ، آماده می‌شوید.

تصور کنید درحالی‌که ازخودراضی بوده‌اید، جلسه را ترک می‌کنید

تصور کنید که از مصاحبه‌کننده به خاطر ایستادن و گوش فرادادن به صحبت‌های شما تشکر می‌کنید ، با آن‌ها دست می‌دهید و با اطمینان از اتاق خارج می‌شوید. شما کاری را انجام داده‌اید که باید انجام می‌داده‌اید. اگر تنها هستید ، با صدای بلند گفتن “خوب پیش رفت” یا “من کارم را به‌خوبی انجام داده‌ام” می‌تواند به ذهن و بدن شما کمک کند تا تمرین را انجام دهید و احساس رضایت و موفقیت را تجربه کنید.

شب قبل از مصاحبه استراحت کنید

شما نمی‌خواهید به هنگام مصاحبه شغلی خسته و درمانده به نظر برسید، بنابراین مطمئناً استراحت، کمک می‌کند. حداقل ، شب قبل از مصاحبه ، یک خواب کامل داشته باشید. در صورت امکان ، چند روز قبل از مصاحبه استراحت کنید. استراحت به شما این اطمینان را می‌دهد که شما قادر خواهید بود به‌وضوح فکر کنید و در صدر بازی خود باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا