آشپزی

چگونه یک سرآشپز حرفه ای شویم

ممکن است چون از آشپزی لذت می‌برید، تصمیم بگیرید که سرآشپز شوید .تبدیل‌شدن به یک آشپز درجه‌یک نیاز به تلاش و استعداد شما است. با ما همراه باشید.

برای ساختن مهارت‌های خود، آشپزی را در خانه تمرین کنید

دستورالعمل‌هایی را که جذاب به نظر می‌رسند انتخاب کنید ، سپس آن‌ها را امتحان کنید. هرچه در آشپزی بهتر می‌شوید ، دستورالعمل‌هایی را که شامل مهارت‌های جدیدی است که هنوز امتحان نکرده‌اید ، امتحان کنید. با انواع غذاهای مختلف بازی کنید تا ببینید سبک و ذائقه شما با کدام غذاها متناسب است. به‌عنوان‌مثال ، شما ممکن است یک‌شب غذای ایتالیایی درست کنید ، غذای مکزیکی شب دیگر ، سپس به سراغ همبرگر بروید.

برای ایجاد دستورالعمل‌های خاص خود، درست کردن غذاهای مختلف را امتحان کنید

بخشی از سرگرم‌کننده بودن یک سرآشپز، درست کردن غذاهای مخصوص شماست. پس از آشنایی با مواد معمول ، شروع به بازی کردن با دستورالعمل‌های خود کنید تا آن‌ها را به غذاهای خودتان تبدیل کنید. ریسک کنید تا بتوانید چیزی کاملاً جدید ایجاد کنید.

با ایجاد تغییر در دستورالعمل موجود شروع کنید تا چیز دیگری متفاوت شود. سپس ، سعی کنید مواد را بدون دنبال کردن دستورالعمل مخلوط‌کنید.

برخی از خلاقیت‌های شما موفقیت خواهد بود ، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است غیرقابل‌خوردن باشند. این طبیعی است ، بنابراین تسلیم نشوید!

برای دیگران آشپزی کنید تا بازخورد تلاشتان را بشنوید

اگرچه شنیدن انتقاد و بازخورد بسیار ترسناک است ،اما این بازخورد می‌تواند به شما در رشد به‌عنوان سرآشپز کمک کند.تا جایی که می‌توانید برای دوستان و نزدیکان خود آشپزی کنید.نظراتی که بیشتر می‌شنوید را در نظر بگیرید و نظرات غیرمنطقی را در نظر نگیرید.

در صورت امکان ، غذای خود را به افرادی که طرفدار نوع غذایی که درست می‌کنید هستند، بدهید. آن‌ها می‌توانند نظر بهتری ارائه دهند. به‌عنوان‌مثال ، بگذارید بگوییم که از تهیه غذای هندی لذت می‌برید. از کسی که از غذای هندی لذت می‌برد بازخورد بهتری خواهید گرفت.

برای یادگیری فن‌ها، فیلم سرآشپز های دیگر را تماشا کنید

می‌توانید چیزهای زیادی از تماشای دیگران بیاموزید. برای دیدن نحوه کار دیگر سرآشپزها ، نمایش‌های آشپزی و آموزش‌های آنلاین را تماشا کنید. سعی کنید از نحوه کار آن‌ها بیاموزید. نگران کپی کردن از کاری که دیگران می‌کنند، نباشید. شما می‌خواهید سبک خود را داشته باشید! بااین‌حال ،تماشای نحوه انجام مهارت‌های خاص و نحوه خلاقیت آن‌ها با مواد کمک می‌کند تا سبک خود را بسازید.

برای ساختن مهارت و رزومه کاری خود در یک رستوران کارکنید

درحالی‌که شروع به‌عنوان سرآشپز بسیار جذاب خواهد بود ، زمان لازم است تا بتوانید راه خود را برای پیشرفت در پله‌های شغلی طی کنید. با یک کار سطح پایین در رستوران شروع کنید که به شما در یادگیری مهارت‌های موردنیاز کمک می‌کند. اولین کار رستوران شما احتمالاً معتبر نخواهد بود ، اما همه از پایین شروع می‌شوند. احتمالاً به‌عنوان آشپز خط تولید کارخواهید کرد. این به شما کمک می‌کند مهارت‌های لازم را برای بالا رفتن از نردبان شغلی بیاموزید و سرانجام سرآشپز شوید.

برای یک آموزش جامع در یک برنامه هنر آشپزی ثبت‌نام کنید

درحالی‌که حضور در یک مدرسه آشپزی برای سرآشپزها لازم نیست ، ممکن است به شما درگرفتن شغل کمک کند. بیشتر برنامه‌های آشپزی آموزش گسترده‌ای درزمینه تغذیه ، فن های تهیه مواد غذایی بهداشتی ، قصابی ، تهیه شیرینی و سایر دانش‌های اساسی آشپزی ارائه می‌دهند.

این برنامه‌ها در مدارس تجاری ، حرفه‌ای ، کالج‌ها و مؤسسات آشپزی ارائه می‌شود. ممکن است در مدت 6-9 ماه بتوانید از یک مدرسه حرفه‌وفن گواهی کسب کنید. اگر می‌خواهید مدرک کاردانی هنرهای آشپزی از یک کالج جامعه داشته باشید ، انتظار داشته باشید که برنامه شما حدود 2 سال طول بکشد. علاوه بر این ، شما می‌توانید یک مدرک لیسانس 4 ساله در هنرهای آشپزی را از کالج ، دانشگاه یا مؤسسه آشپزی کسب کنید.

اگر فکر می‌کنید ممکن است روزی رستوران خود را بازکنید ، به دنبال برنامه‌ای باشید که کلاس‌هایی درباره تجارت ، مدیریت و منابع انسانی ارائه دهد.

اگر قصد دارید یک سرآشپز خودآموز باشید، در خانه تمرین کنید

درحالی‌که رفتن به مدرسه آشپزی به شما کمک می‌کند مهارت‌های موردنیاز خود را بیاموزید ، ممکن است تصمیم بگیرید آنچه را که می‌خواهید  به خودتان آموزش دهید. آشپزی را هرروز در آشپزخانه خود تمرین کنید. وعده‌های غذایی را برای برنامه‌های خانوادگی در خانه خود بپزید تا بیشتر تمرین کنید. خود را از منطقه راحتی خود دور کنید تا در یادگیری مهارت‌های موردنیاز خود به شما کمک کند. برای یادگیری مهارت‌های جدید از آموزش‌های آنلاین و کتاب آشپزی استفاده کنید.

برای ساخت رزومه کاری خود در یک رستوران کارآموزی پیدا کنید

درحالی‌که کارآموزی خیلی پرزرق‌وبرق نیست ، می‌تواند درهایی را برای کار موردنظرتان باز کند. با رستوران‌های محلی تماس بگیرید تا در مورد دوره‌های کارآموزی موجود سؤال کنید. اگر نمی‌توانید یکی از آن‌ها را پیدا کنید ، از یک سرآشپز محلی یا صاحب رستوران سؤال کنید که آیا آن‌ها شمارا به‌عنوان کارآموز کوتاه‌مدت در نظر می‌گیرند. در این مدت ، سرآشپز ، سرآشپز سوس و آشپزهای خط را تماشا کنید تا مهارت‌های جدید را یاد بگیرید. علاوه بر این ، تمام دستورالعمل‌هایی را که به شما می‌دهند دقیقاً دنبال کنید.

برخی از مدارس هنرهای آشپزی با رستوران‌های محلی ارتباط برقرار می‌کنند که کارآموزی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهند.

دوره کارآموزی شما احتمالاً بدون پرداخت خواهد بود. بااین‌حال ، آن را مانند یک کار معمولی رفتار کنید تا هنگام درخواست شغل ، بتوانید مرجع خوبی کسب کنید.

اگر بر آشپزی خاصی تمرکز دارید، سعی کنید گواهی مربوطه را بگیرید

به‌طورمعمول ، شما نیازی به گواهینامه برای سرآشپز بودن ندارید. بااین‌حال ، اگر به دنبال تخصص خاصی هستید، به دنبال گواهی مربوطه باشید. اگر در یک منطقه خاص آموزش دیدید ، یک آزمون صدور گواهینامه بگیرید تا به شما در تقویت رزومه کاری کمک کند. به‌عنوان‌مثال ، ممکن است شما به‌عنوان یک سرآشپز شیرینی ، دکوراتور یا یک آشپز سوس مجوز بگیرید.

برای موقعیت‌های مختلف آشپزخانه در رستوران‌های محلی اقدام کنید

هنگامی‌که شما کار رستوران خود را شروع می‌کنید ، در برابر هر موقعیتی که به شما پیشنهاد می‌شود انعطاف‌پذیر باشید. در رستوران‌های محلی به دنبال شغل بگردید ، سپس درخواست‌نامه و رزومه کاری خود را برای آن‌ها ارسال کنید. چندین برنامه را به‌طور هم‌زمان ارسال کنید تا شانس اشتغال خود را افزایش دهید.

ممکن است شما به‌عنوان یک دستیار آشپزخانه یا کسی که سوپ و غذاهای سرد را آماده می‌کند، استخدام شوید. مرحله بعدی سرآشپز سوس است ، که موقعیتی است که به‌طور مستقیم در زیردست سرآشپز قرار دارد. سرانجام ، شما ممکن است سرآشپز یک رستوران شوید.

برای ساختن شبکه اطلاعاتی با دیگر سرآشپزها و صاحبان رستوران‌ها ارتباط برقرار کنید

اتصالات ممکن است به شما در پیشرفت سریع‌تر نردبان شغلی کمک کنند. با دیگر سرآشپزها صحبت کنید ، با صاحبان رستوران‌ها ملاقات کرده و در رویدادهای شغلی شرکت کنید تا با دیگران درزمینه شما ارتباط برقرار کنید. این به شما کمک می کند تا با افرادی که ممکن است به حرفه شما کمک کنند ، روابط برقرار کنید. با افرادی که در طول آموزش‌ها ملاقات می‌کنید صحبت کنید.

رستوران‌ها را برای ایجاد مهارت‌های خود و موقعیت‌های بهتر عوض کنید

انتظار نداشته باشید کل حرفه خود را در یک رستوران بگذرانید. در عوض ، برای ادامه صعود خود از نردبان شغلی ، احتمالاً باید رستوران‌ها را تغییر دهید.مواظب موقعیت‌های جدید باشید و از مشاغلی استفاده کنید که به شما دررسیدن به هدف خود برای تبدیل‌شدن به یک سرآشپز کمک می‌کند. به‌عنوان‌مثال ، اگر در حال حاضر به‌عنوان آشپز خط مشغول به کار هستید ، در سایر رستوران‌های محلی به‌عنوان سرآشپز کارکنید.

به‌عنوان یک سرآشپز سوس کارکنید تا مهارت‌های سرآشپز بودن را یاد بگیرید

یک سرآشپز سوس مستقیماً زیردست سرآشپز کار می‌کند ، که به شما در ساخت مهارت‌ها و رزومه کاری کمک می‌کند. بعدازاینکه آشپز خط شدید به دنبال یک سرآشپز سوس به دنبال کار باشید. برنامه‌ریزی کنید تا حداقل 1-3 سال در این مقام کارکنید قبل از آنکه به یک سرآشپز سربلند تبدیل شوید.

به‌طورمعمول ، هنگامی‌که یک موقعیت آشپز سوس را می‌پذیرید ، دانش و مهارت‌های لازم برای آشپز را خواهید داشت. بااین‌حال ، شما ممکن است هنوز تجربه آشپزخانه و سطح تخصص کافی برای سرآشپز بودن را نداشته باشید.

وقتی موقعیت موجود است به موقعیت سرآشپز برخیزید

بعد از رسیدن به مقام سرآشپز سوس ، به دنبال فرصت‌هایی باشید تا سرآشپز شوید. از باز شدن رستوران‌ها و مسیرهای شغلی در منطقه اطراف خودآگاه باشید.ایجاد شبکه‌ای برای دیدار با مخاطبین شغلی بالقوه که ممکن است به شما درگرفتن آشپزخانه خود کمک کند نیز بسیار مؤثر است. هنگامی‌که رستورانی باز می‌شود ، به صاحب رستوران یا مدیر استخدام مراجعه کنید و به آن‌ها مهارت‌های خود را نشان دهید.

ممکن است چندین سال طول بکشد تا شما یک سرآشپز شوید.

دوستی در صنعت رستوران، بهترین راه برای جلب‌توجه به کار شماست. برای همه‌کسانی که ملاقات می‌کنید خوشحال باشید زیرا هرگز نمی‌دانید چه کسی می‌تواند به شما دررسیدن به هدف نهایی خود از سرآشپز بودن کمک کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا