سبک زندگی

جدیدترین تکنولوژی‌ها در یخچال‌های امروزی

ابتدا از برند بزرگ و معروف ال‌جی شروع خواهیم کرد که به تازگی یخچال جدید پنج در Door-in-Door™ خود را به بازار لوازم خانگی معرفی کرده است. در این یخچال‌های جدید یخچال ال‌جی Door-in-Door™ شما تنها با فشار یک دکمه، خیلی سریع و راحت به نوشیدنی‌ها و خوردنی‌های پرمصرف دسترسی پیدا می‌کنید. از جمله تجهیزات مهم یخچال جدید ال‌جی داشتن کمپرسور اینورتر خطی است که مصرف انرژی کم و عملکرد بی‌صدایی را با خود به همراه دارد. از مهم‌ترین گفتنی ا در مورد این یخچال به روز دارا بودن قابلیت فیلتر بهداشتی است که موجب Hygiene Fresh+™ تا زه نگه داشتن غذاها برای مدت طولانی‌تری خواهد شد و همچنین سیستم ذخیره‌سازی هوشمند به شما کمک می‌کند تا فضای داخل یخچال را مطابق میل خود را به بهترین نحو سازماندهی کنند.

به گفته رئیس کارخانه ال جی این یخچال بنا بر درخواست و نظر مشتریانش طراحی و به بازار عرضه شد.

یخچال‌های

 قابلیت دسترسی آسان و سریع به مواد غذایی با یخچال‌های Door-in-Door

تجربه ای نو از جنس آرامش و راحتی با دارا بودن یخچال‌های Door-in-Door که دسترسی بیشتری را برای مواد غذایی پرمصرف و نوشیدنی‌ها برایتان به وجود خواهد آورد. اگر بخواهیم این یخچال را با مدل‌های قدیمی‌تر آن مقایسه کنیم باید بگوییم که با باز کردن در یخچال، از هدر رفت هوای سرد تا 47.3 درصد جلوگیری می‌شود و این دلیلی است برای تازه نگه داشتن مواد غذایی که می‌توان در زمانی طولانی‌تر از آن‌ها استفاده کرد. داشتن فضایی بزرگ و خارق‌العاده در یخچال Door-in-Door™ چیدمان راحت‌تری را برای کاربرانش محیا کرده است. دارا بودن سبد متحرک باعث شده که مشتریان طبق میل شان قفسه را به بالا و پایین برده و با راحتی بیشتر از امکانات فضای داخل یخچال استفاده کنند. این طبقه‌ امکانی را به وجود آورده تا لیوان نوشیدنی را روی سطح صافش گذاشته و به‌صورت ایستاده آن را پر کنند. این حرکت بدون نیاز به خارج کردن بطری سنگین از یخچال بوده و نیازی به دوباره برگرداندن آن نیست.

سیستم ذخیره‌سازی هوشمند برای یخچال‌های جدید

این سیستم موجب به وجود آمدن امکان هوشمندانه در فضای داخلی یخچال شده است. حال با وجود فضای کمی که توسط یخ‌ساز درون در یخچال اشغال شده است، فضای بیشتری را برای ساماندهی مواد غذایی در یخچال خواهید داشت. از امکانات جالب دیگر در یخچال ال‌جی جابجا شدن یخ‌ساز از فضای داخلی یخچال به داخل در سمت چپ است که باعث به وجود آمدن فضای بیشتری برای غذا و نوشیدنی‌ها شده است. در عین حال، قرار دادن این فضای اضافه شده یعنی قفسه‌ای که در پایین در یخچال قرارگرفته است برای جای دادن تخم‌مرغ و غذاهای کوچک مثل پنیر و غذاهای آماده منظور گردیده است. تجهیز به قفسه تاشو که با خم شدن راحت فضای بیشتری برای جای دادن مواد غذایی حجیم مثل بطری‌ها و ظرف‌های بزرگ در اختیار ما قرار می‌دهد. این سیستم ساماندهی راحت ال‌جی به قسمت طبقه‌های چندگانه و کشوهای فریزر هم نفوذ می‌کند…

فناوری به نام موتور اینورتر خطی (Inverter Linear™ Compressor): این فناوری ال جی موجب صرفه جویی 32 درصدی در مصرف انرژی شده و 25 درصد صدای کمتری تولید کند. داشتن انرژی و صدای کمتری مدیون استفاده از پیستون خطی در کمپرسورهای ال جی است که و این امکانات باعث شده است که اصطکاک دوام و پایداری بیشتری را همراه با طول عمر بالا برای این یخچال‌ها داشته باشیم. فناوری فوق موجب شده تا با کمک حفظ تعادل دمای بهینه غذاهای سالم‌تری را داشته و حتی 10 سال گارانتی نیز به این دستگاه‌ها تعلق گیرد.

فناوری فیلتر Hygiene Fresh

فناوری فیلتر بهداشتی هایزن فرش موجب تصفیه هوای داخل یخچال می‌شود. این تکنولوژی جدید از فیلتر چند لایه و یک فن اختصاصی برای استریلیزه کردن فضای داخل یخچال استفاده می‌کند که باعث از بین بردن باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌های مضر در یخچال می‌شود. این سیستم فیلتراسیون پیشرفته با روند پنج مرحله‌ای بسیار موثراین کار را انجام می‌دهد. فیلتر بکار رفته در هایزن فرش دارای طول عمر بالایی است و برای مدت زمان قابل توجهی نیازی به تعویض ندارد. همه این فناوری ها دلیلی است برای داشتن راحتی بیشتر هنگام استفاده از این دستگاه و هزینه نگهداری کمتر نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر که باعث شد مشتریان خیلی زیادی را به سمت خود بکشاند.

پنج فناوری دیگر در یخچال‌های امروزی

آزمایش اخیر ما اولین باری بود که تاکنون 100٪ یخچال را از نظر ثبات دما مورد تست قرار داده است، اما می‌توان بهترین سیستم در یخچال‌های امروزی را نگهداری طولانی مدت مواد غذایی دید که بسیار نکته حائز اهمیتی است.

هوشمندانه‌تر شدن یخچال‌های جدید

یخچال‌های قدیمی فقط یک کار برای انجام دادن داشتند و آن هم سرد نگه داشتن مواد غذایی بود. اکنون این یخچال‌ها به اندازه یک تلفن هوشمند پیشرفته هستند. امکاناتی مانند دوربین‌های داخل یخچال باعث می‌شود تا شما آمار مواد غذایی داخل یخچال خود را داشته و به هنگام خرید به‌صورت آنلاین داخل یخچال خود را ببینید و این است معنای یک زندگی آرام و راحت.

اما آیا همه این ویژگی‌های هوشمند به همان اندازه که ادعا می‌شود پیشرفته هستند؟ از یخچال و فریزر Family Hub سامسونگ استفاده کنید. این شامل ویژگی‌های هوشمندانه‌ای مانند داشتن یک برنامه لیست خرید آنلاین بهینه توسط دوربین‌های داخلی است.

 برنامه یخچال سامسونگ به شما امکان می‌دهد عکس‌هایی از محتوای یخچال خود را بارگذاری کنید.

Family Hub همچنین دارای یک صفحه لمسی بزرگ است که مانند یک تبلت عمل می‌کند، بنابراین می‌توانید یک کلیپ YouTube را دنبال کنید تا انواع آموزش‌ها را یاد بگیرید. این در نوع خود یک سرگرمی محسوب می‌شود.

درصورتی‌که به اندازه کافی نبود، یک برنامه نرم‌افزاری را از «یخچال» نصب کرده تا به شما این امکان را بدهد که عکس‌هایی از محتوای یخچال خود را بارگذاری کنید.

داشتن محفظه‌های جهت نگهداری مواد غذایی خاص

یخچال‌ها به عنوان استاندارد دارای محفظه‌های نرم کننده کره بودند. این‌ها کره شما را در دمای مطلوب برای پخش مستقیم از یخچال نگه می‌داشتند، در حالی که اطمینان می‌دادند بوی دیگر یخچال را جذب نمی‌کند (هیچ چیز بدتر از کره معطر با رایحه در نان تست مارمالاد شما وجود ندارد، درست است؟). برخی از مدل‌های مخصوصاً فانتزی نیز دارای تنظیم دما هستند به طوری که شما می‌توانید محفظه را بر دمای دقیق مورد نیاز برای نگهداری کره تنظیم کنید.

نرم‌کننده‌های کره، کره شما را در دمای مطلوب برای پخش نگه می‌دارند. متأسفانه، دستگاه‌های تهویه کره باعث می‌شوند یخچال‌ها کارایی کمتری داشته باشند، بنابراین تولید کنندگان به تدریج آن‌ها را رها کرده‌اند. اگر می‌خواهید کره خود را کمی گرم‌تر از بقیه یخچال نگه‌دارید، از محفظه لبنیات در درب استفاده کنید معمولاً گرم‌ترین قسمت یخچال است.

  • آن‌ها بزرگ‌تر می‌شوند و درخشان‌تر

نماد بزرگ‌تر یخچال

کورینا می‌گوید، مردم به طور فزاینده یخچال‌های بزرگ‌تر، به ویژه یخچال‌های درب فرانسوی را می‌خرند. حتی یک یخچال در بازار وجود دارد که هر وقت کسی به آن نزدیک می‌شود داخل محفظه را شفاف نشان داده و بنابراین می‌توانید بدون اینکه در را باز کنید مواد غذایی داخل آن را ببینید.

یخچال که 10 سال پیش کارآمد تلقی می‌شد احتمالاً حتی مطابق با استانداردهای امروزی نیز نخواهد بود

4- آن‌ها بسیار کارآمد هستند

در یخچال‌های معمولی، وقتی کمپرسور دمای هوا را به سطح معینی افزایش می‌دهد، کمپرسور وقتی یخچال به دمای ایدئال بازمی‌گردد، ضربه فشار وارد می‌شود. این بدان معناست که دمای یخچال در طول هر چرخه کمپرسور بالا می‌رود و می‌افتد که می‌تواند از نظر ایمنی در نگه‌داری مواد غذایی در صورت نوسانات بسیار بزرگ، مشکلی ایجاد کند.

یک کمپرسور اینورتر می‌تواند به طور مداوم کار کند و در صورت نیاز، قدرت خود را افزایش می‌دهد تا از نوسان دما جلوگیری کند. این در واقع باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود زیرا یخچال برای کاهش دما نیازی به کار سخت ندارد.

آن‌ها دیگر لایه‌های ازن را سوراخ نمی‌کنند

گازهای برودتی جدید نسبت به گازهای قدیمی که قبلاً در یخچال‌ها از آن‌ها استفاده می‌کردند بسیار سازگارتر با محیط زیست هستند. از بین بردن گازهای ازن و گازهای گلخانه‌ای (که به گرم شدن کره زمین کمک می‌کند) در دهه 1990 در جهان توسعه یافته شد و در سراسر جهان در حال توسعه است. گازهای موجود در یخچال‌های امروزی علاوه بر اینکه سازگار با محیط زیست هستند، نسبت به نمونه‌های قدیمی از نظر انرژی بسیار کارآمدتر برخوردارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا