روانشناسی شخصیت

شخصیت شناسی بر اساس ویژگی‌های ظاهری صورت

یکی از واقعیات شخصیت شناسی که شاید برای خیلی از شما عجیب باشد این است که بین ویژگی‌های اعضای صورت و شخصیت ما آدم‌ها ارتباط وجود دارد. این که بینی کوچک یا پهنی دارید، فقط تاثیر ژنتیک است اما جالب اینجاست که می‌توان رفتار و شخصیت را نیز از روی آن پیش بینی کرد. بیایید نتایجی که محققان در اثر تحقیق در این زمینه به آن رسیده‌اند را با هم بررسی کنیم.

هر چه صورت پهن‌تر باشد سطح هورمون تستوسترون نیز بیشتر است

شخصیت شناسی

هر چه استخوان گونه شما پهن‌تر باشد، احتمال این که روحیه پرخاشگر داشته باشید بیشتر است. پهن بودن صورت به این معنا نیست که شما فرد خطرناک و پرخاشگری هستید؛ بلکه به این معناست که به درگیری‌ها پاسخ داده و آن‌ها را نادیده نمی‌گیرید.

هر چه صورت باریک‌تر باشد، احتمال ابتلا به بیماری‌های التهابی کمتر است

شخصیت شناسی

دانشمندان شخصیت شناسی دریافته‌اند که هر چه چربی کمتری در صورت داشته باشید، کمتر بیمار شده و کمتر دچار استرس می‌شوید. کسانی که دارای صورت باریک و لاغر هستند، نسبت به دیگران کمتر به اضطراب و استرس مبتلا می‌شوند. شاید علت این موضوع ورزش کلی شما باشد، زیرا معمولا آدم‌های فعال چربی کمتری روی صورت داشته و شادتر هستند.

کسانی که بینی کشیده دارند، بلندپرواز هستند

شخصیت شناسی

محققی به نام آبراهام تامیر مدتی طولانی در زمینه ارتباط بین شخصیت و ویژگی‌های ظاهری صورت آدم‌ها تحقیق کرده است. او در تحقیقات شخصیت شناسی خود دریافته است آدم‌هایی که دارای بینی کشیده هستند، بسیار بلندپرواز بوده و روحیه مدیریتی دارند.

مردهایی که صورت بیبی فیس دارند در نوجوانی سلطه جو نیستند

شخصیت شناسی

مردهایی که صورت بیبی فیس دارند، علیرغم این که در دوره نوجوانی سلطه جو نیستند، اما با بالا رفتن سن یاد می‌گیرند که چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و تصمیم گیرنده باشند.

کسانی که ابروهای کشیده دارند سازگار هستند

شخصیت شناسی

در یکی از تحقیقاتی که در زمینه ویژگی‌های شخصیتی انجام شده است به این نتیجه رسیده اند کسانی که نسبت به دیگران بیشتر سازگار هستند، ابروهای کشیده‌تر و پیشانی باریک‌تری نیز نسبت به دیگران دارند. جدای از افرادی که در این تحقیق مورد آزمایش قرار گرفتند، در مورد آدم‌های دیگر نیز همین موضوع صدق می‌کند.

هر چه بینی کوتاه‌تر باشد، فرد حساس تر است

شخصیت شناسی

بعد از تحقیقی که روی 1793 عکس انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند کسانی که بینی کوتاه دارند نسبت به دیگران احساساتی تر هستند. البته ناگفته نماند که آن‌ها نسبت به کسانی که بینی کوتاه ندارند مهربان‌تر نیز هستند.

برون‌گراها چانه برجسته تری نسبت به دیگران دارند

شخصیت شناسی

در برخی از تحقیقات انجام شده در زمینه شخصیت شناسی به این نتیجه رسیدند که برون‌گراها نیز مثل خیلی از آدم‌های دیگر دارای ویژگی‌های ظاهری خاصی هستند. به عنوان مثال آن‌ها چانه و لب‌های برجسته‌تری نسبت به دیگران دارند.

نکته: جهت عکاسی نشاندهنده میزان احساساتی بودن شماست

شخصیت شناسی

نکته جالبی که محققان بعد از تحقیق و بررسی‌های زیادی به آن رسیده اند به جهت عکاسی آدم‌ها مرتبط است. اگر از آن دسته افرادی هستید که هنگام عکاسی به جهت چپ صورت خود ژست می‌گیرید، بیشتر عاطفی هستید. اما اگر به جهت راست ژست می‌گیرید واقع گرا هستید.

آیا ویژگی‌های ظاهری صورت شما جزء دسته بندی‌های این نوشتار بود؟ آیا شما هم معتقدید که از روی ویژگی‌های ظاهری صورت می‌توان به شخصیت آدم‌ها پی برد؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا