تکنولوژی

قابلیت‌های گوگل مپ که تا کنون نمی‌دانستید

گوگل مپ یکی از بهترین اپلیکیشن‌های مسیریابی است که قادر است مسیر و روند یک سفر را به کلی تغییر دهد. با این برنامه چه روی موبایل، چه لپتاپ می‌توانید موارد زیادی را بررسی کنید از جمله: می‌توانید چک کنید که رسیدن به یک مکان چقدر زمان می‌برد؛ در چه مکان‌هایی متوقف شده‌اید؛ سفرتان را برنامه ریزی کنید؛ مکان‌های جدید را جستجو کنید؛ رستوران و کافی شاپ و نزدیک‌ترین پمپ بنزین را پیدا کنید؛ و بسیاری موارد دیگر…

اگر از آن دسته افرادی هستید که با گوگل مپ سفر می‌کنید، ادامه مطلب را بخوانید. در این مقاله یاد می‌گیرید که از گوگل مپ بهترین استفاده را ببرید.

گوگل مپ

وضعیت حمل و نقل عمومی را بررسی کنید

حتما می‌دانستید که برای پیدا کردن وسایل حمل و نقل عمومی یک شهر و فهمیدن زمان حرکت قطار یا اتوبوس باید از گوگل مپ استفاده کرد؛ اما خیلی چیزهای دیگر هم می‌توان از طریق گوگل مپ در رابطه با وضعیت حمل و نقل شهرها فهمید؛ به عنوان مثال می‌توانید از وضعیت دمای داخل وسایل نقلیه عمومی آگاه شوید، یا ببینید یک اتوبوس یا قطار تا چه اندازه شلوغ است و بسیاری موارد دیگر…

البته این اطلاعات توسط مسافران گذشته وارد شده است. پس سنخیت چندانی ندارد اما می‌توان تا حدودی به آن تکیه کرد. اگر کمی صبر و تحمل داشته باشید با استفده از این برنامه از اتوبوس و قطارهای بیش از حد شلوغ اجتناب خواهید کرد.

پیدا کردن دوچرخه‌های اجاره‌ای در گوگل مپ

اگر از آن دسته افرادی هستید که از دوچرخه‌های اجاره‌ای استفاده می‌کنید یا با دوچرخه به این طرف و آن طرف شهر می‌روید، می‌توانید با استفاده از گوگل مپ مکان‌هایی که دوچرخه‌های اجاره‌ای وجود دارد را پیدا کنید. یا جای پارک مناسبی را برای دوچرخه خود پیدا کنید.

جستجوی مراکز درمانی، باشگاه‌های ورزشی..

حتما می‌دانستید که با استفاده از گوگل مپ می‌توان رستوران رزرو کرد. اما آیا می‌دانستید که این برنامه قابلیت رزروهای دیگری هم علاوه بر رستوران دارد؟ با گوگل مپ می‌توانید آرایشگاه، سالن اسپا، کلاس‌های ورزشی و بسیاری موارد دیگر را رزرو کنید. جالب اینجاست که اگر از Google Pay استفاده کنید دیگر نیازی به استفاده از کارت اعتباری خود ندارید.

جستجوی موجودی‌ها

اگر به دنبال یک کالای خاص هستید یا می‌خواهید مطمئن شوید که چه فروشگاه‌های کالای مدنظر شما را دارند، می‌توانید از گوگل مپ کمک بگیرید. از این برنامه می‌توانید برای پیدا کردن فروشگاه‌ها و حتی مسیر آن‌ها استفاده کنید. فروشگاه‌هایی که در گوگل مپ هستند، لیستی از موجودی‌های خود را نیز به اشتراک گذاشته‌اند. پس با خیال راحت می‌توانید قبل از رفتن به فروشگاه از تمام این موارد اطمینان حاصل کنید.

قیمت بنزین

راننده‌ها مخصوصا مسافران جاده‌ها می‌دانند که پیدا کردن پمپ بنزین در برخی از جاده‌ها چقدر سخت است. مخصوصا در مکان‌هایی که جمعیت چندانی ندارد. گوگل مپ به شما این امکان را می‌دهد که نزدیک‌ترین پمپ بنزین اطرافتان را پیدا کنید. علاوه بر آن می‌توانید از قیمت بنزین هم مطلع شوید.

ترجمه مسیرها، نام خیابان‌ها و غیره…

یکی از قابلیت‌های گوگل مپ این است که سفر به مکانی که زبانشان را بلد نیستید را راحت می‌کند. به راحتی می‌توانید روی ایکون اسپیکر در کنار نام خیابان یا کوچه مورد نظر  کلیک کنید تا آن را با صدای بلند بخواند و پیدا کردن مسیر را برای شما آسان کند.

سفارش غذا

درست است که اپلیکیشن‌های سفارش غذا این روزها بسیار زیاد شده است، اما جالب است بدانید که گوگل مپ نیز این قابلیت را دارد. با استفاده از این برنامه می‌توانید از رستوران‌های نزدیک غذا سفارش دهید. البته این قابلیت زمانی کاربردی است که در شهری باشید که آشنایی چندانی با رستوران‌ها و خیابان‌های آن نداشته باشید.

ایجاد و به اشتراک گذاشتن لیست‌ها

تا زمانی که گوگل‌مپ هست، نیازی نیست رستوران‌ها و مکان‌هایی که رفته‌اید را حفظ کنید. فقط کافی است روی مکان مورد نظر را کلیک کرده و نگه دارید و ۀان را به شورت لیست خود اضافه کنید. این لیست را می‌توانید ویرایش کرده و حتی به اشتراک بگذارید.

دانلود نقشه

اگر قرار است به جایی سفر کنید که دسترسی به اینترنت ندارید، باز هم می‌توانید از گوگل‌مپ استفاده کنید. فقط کافی است این برنامه را دانلود کنید و به صورت آفلاین از آن استفاده کنید.

دسترسی به رزرو سفر

زمانی که تصمیم دارید به سفر مهمی بروید، می‌توانید از گوگل مپ برای بسیاری از موارد مورد نیاز در یک سفر استفاده کنید. به عنوان مثال هتل رزرو کنید، بلیط هواپیما رزرو کنید، بهترین رستوران‌ها را پیدا کنید و بسیاری از موارد دیگر… پس نیاز نیست از چند اپلیکیشن برای برنامه ریزی سفر خود استفاده کنید؛ زیرا تمام این قابلیت‌ها در اپلیکیشن گوگل مپ گنجانده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا