گیاهان و حیوانات

بهار زمان شلوغ زنبورها و نگهبانان آنها

بهار فصل شلوغ زنبورها و نگهبانان آنها است. چرا که در فصل بهار که رویش گل ها و گرده افشانی در اوج خود قرار دارد. زنبورها شروع به جمع آوری شهد گل ها برای ساختن عسل و غذای ملکه و لاروها می کنند. در این مقاله به موضوع زنبورها و نگهبانان آنها می پردازیم.

کاهش جمعیت زنبورها

زنبورها بیش از یک دهه در سراسر جهان در حال نزول جمعیت بوده اند. دانشمندان طیف وسیعی از عوامل مانند حشره کش ها به نام نئونیوتینوئیدها، انگل ها، بیماری ها، تغییرات آب و هوایی و فقدان یک منبع متنوع غذایی را مقصر دانستند. زنبورها گرده افشان های حیاتی هستند. تقریباً یک سوم رژیم غذایی انسان از گیاهانی تهیه می شود که توسط حشرات گرده افشانی می شوند.

در مورد غذاهای مفید مطالعه سوپ سبزیجات رژیمی-پخت سریع و آسان پیشنهاد می شود.

قدرت بویای زنبور

زنبور
زنبور

طبق تحقیقات، فقط چند ساعت طول می کشد تا زنبورها برای تشخیص و سیگنال گیری در هنگام مواجهه با بوی خاصی اقدام کنند. این ویژگی باعث شده تا نظریه ای تحت عنوان بکارگیری زنبورها به عنوان پلیس مواد یاب منتشر شود. این نظریه بیان می دارد که با آموزش زنبورها (مانند سگ های مواد یاب) می توان از بسیاری از عملیات انتحاری و مخرب جلوگیری کرد. تقریباً در تمام آموزش حیوانات، این کار توسط مربیانی انجام می شود که بر روی غریزه طبیعی حیوانات کار می کنند. به ما گفته می شود كه توانایی تشخیص یك بوی خاص در بین كل دنیای بوها در زنبورها بسیار توسعه یافته است. یكی از محققان توضیح می دهد. با وجود تعجب ما، زنبورها حتی در حضور دافع حشرات، قادر به تشخیص تركیب TNT در روغن موتور هستند.

در زمینه رژیم های غذایی همچنین سوخت‌وساز خود را با این مواد غذایی افزایش دهید را می توانید مطالعه کنید.

بهار شلوغ ترین زمان سال

بهار شلوغ ترین زمان سال برای زنبورها و زنبورداران آنها است. ملکه ها شروع به تخم گذاری لارو های خود می کنند. زنبوران کارگر از کندو خارج می شوند و برای پیدا کردن مواد غذایی برای پر کردن ذخیره کم شده، مواد غذایی پیدا می کنند. بقیه کارگران بار اضافی را در پرورش بیشتر بچه ها به دست می آورند.

برای زنبورداران، اواخر تابستان و پاییز دوره اصلی برداشت عسل است. در حالی که زمستان فرصت تمیز کردن و تعمیر تجهیزات را فراهم می کند. جفری هریس، استاد تحقیقات دانشگاه ایالتی می سی سی پی، گفت: بهار همه چیز در مورد بازسازی زنبور عسل است.

زنبورها، حیوانات فصلی

زنبور و گل
زنبور و گل

هریس گفت: زنبورها حیوانات فصلی هستند که به گل ها بستگی دارند. شما نمی توانید بدون گل گرده افشانی کنید. فقط زمان احتیاطی برای گلدهی وجود دارد.

 فصول زنبورداری البته بسته به آب و هوا متفاوت است. این حدود 10 هفته در آلاسکا تا 11 ماه یا بیشتر در طول خلیج مکزیک است.

هریس گفت: “فصول در آلاسکا کوتاه تر است اما می توانید از هر کلنی عسل بیشتری تهیه کنید.” او گفت: “اوضاع شکوفا می شود و نور روز حدود 20 ساعت در روز طول می کشد. اما در می سی سی پی، بسیار متفاوت است. ما حدود دو هفته زمستان داریم و زمستان کوتاهی داریم. “

غرق کردن کلونی های زنبور عسل در کهیر بسیار مشکل است و عملی نیست. نکته اصلی موفقیت در زمستان اطمینان از سالم بودن زنبورها در ابتدای فصل سرما و داشتن مواد غذایی کافی برای گذران اوقات آنها است.

زنبورداران به دلیل کنه های حامل بیماری، ایجاد رطوبت در کهیر و سرمازدگی شدید با مرگ و میر کلونی روبرو هستند. تعداد کمی از گیاهان در بیرون از منزل در دمای تک رقمی شکوفا می شوند. عدم وجود آنها باعث گرسنگی می شود.

هالیس گفت: “اگر زمانی زنبورها گرسنه باشند، به طور کلی در فوریه و مارس است.” ما تا ماه مارس در این منطقه گلی مشاهده نمی کنیم.

“زنبورداران برای پایداری و کمک به آنها در فراز و نشیب آب و هوا تا اوایل بهار، باید شربت مصنوعی و آب نبات (شبه گرده) تهیه کنند.”

انواع زنبور

چهار نوع زنبور که بیشتر در آمریکای شمالی مشاهده می شود زنبورهای وحشی، زنبورهای عسل بامبل، زنبورهای میسون و زنبورهای عسل هستند.

آندونی ملاتوپولوس، متخصص زنبور عسل دانشگاه ایالتی اورگان گفت: زنبورهای عسل جزو اولین گونه های حشرات گرده افشان هستند که هر سال فعال می شوند.

برای مطالعه بیشتر همچنین  بهترین غذاهای کم کالری که باعث کاهش وزن می‌شود را مطالعه کنید.

وی گفت: “بر خلاف زنبورهای دیگر، آنها به عنوان آماده باش در زمستان می شوند تا بتوانند به محض گرم شدن وارد عمل شوند. این دما تقریباً 55 درجه فارنهایت است. “در وسط زمستان، بقیه زنبورها در زمین یا ساقه های توخالی به نوعی خواب هستند.

ملاتوپولوس گفت: باغبان ها می توانند با انتخاب گیاهان جذاب برای زنبورها از آنان پذیرایی کنند. آن ها می توانند  با انباشت گل ها در نوارهای وسیع و رشد انواع گل ها به صورت متوالی، از اوایل بهار شروع به مهمان داری کنند.

وی گفت: باغبانان باید بدانند كه بسیاری از گیاهان دارای شکوفه های زرق و برق دار همیشه گرده افشان ها را جذب نمی كنند. یک گلدان گیاهان ترکیبی فایده ای برای گرده افشان ها ندارد. بنابراین به دنبال گیاهانی باشید که گرده افشان ها هنگام گشت زدن در اطراف محله خود از آنها بازدید کنند.

ملاتوپولوس گفت: بهترین سیاست کاشت انواع گل های زنبور عسل، با اشکال و رنگ های مختلف است که در زمان های مختلف سال شکوفا می شوند، است.

برای اطالاعات بیشتر از خوارکی های مفید مطالعه آنتی اکسیدان ها چیستند و در چه غذاهایی وجود دارند؟ پیشنهاد می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا