فرهنگ و هنرموسیقی

بهترین آهنگ های دوران در جهان

در مورد بهترین آهنگ های دوران در جهان اگر از افرادی که تنها به آهنگ های فارسی گوش نمی کنند. بپرسید موزیک مورد علاقه شما چیست؟ حتما جواب های متنوعی با عنوان بهترین آهنگ های دوران در جهان، خواهید شنید. این از زیبایی های دنیای موسقی است. موسیقی شما را به سطح شخص می برد و با سلیقه های مختلف آشنا می کند.

در این مقاله، در تلاش برای ایجاد لیستی از بهترین آهنگ های دوران در جهان، از نظرات منتقدین موسیقی حرفه ای و طرفداران را به طور یکسان بهره بردیم. در ادامه با چند نمونه از این آهنگ ها آشنا می شوید.

آهنگ پناهم بده”Gimme Shelterاز گروهRolling Stones

پناهم بده-رولینگ استون
پناهم بده-رولینگ استون

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان آهنگی که کیت ریچاردز در مدت 20 دقیقه نوشت. “Gimme Shelter” تأثیر بزرگی گذاشت. آهنگ آغازین آلبوم Rolling Stones در سال 1969 “Let It Bleed” هرگز به صورت تک آهنگ منتشر نشد. اما در بسیاری از سوابق آهنگسازی گنجانده شده است و جزء اجراهای زنده گروه است. در طول 50 سالگرد تور خود در سال 2012، رولینگ استونز این آهنگ را با لیدی گاگا، مری جی. بیلیژ و فلورانس ولچ خواند.

در این قسمت شما را به مطالعه راه‌های پیشگیری و جلوگیری از فراموشی دعوت می کنیم.

آهنگ یکone” از گروه U2

یک- یوتو
یک- یوتو

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان آهنگ سوم آلبوم U2 در سال 1991 “Achtung Baby” ، “One” در واقع اسپین آف از آهنگ دوم آنها “راه های مرموز” بود. به گفته رولینگ استون، ادج دو ایده را برای پل پیشنهاد کرد. بونو یکی از آنها را خیلی دوست داشت. او متن کامل جدیدی را نوشت. “یک” ممکن است مورد علاقه جشن های عروسی باشد. اما این چیزی نبود که گروه در ذهن داشت.

ادج می گوید: مردم به من گفته اند كه آنها در عروسی خود آن را پخش می كنند. و من فکر می کنم، آیا شما به اشعار گوش کرده اید؟ این یک نوع آهنگ نیست.

آهنگ نه زن، نه گریه “No Woman, No Cry” از باب مارلی

نه زن نه گریه- باب مارلی
نه زن نه گریه- باب مارلی

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان نسخه مشهور “No Woman,No Cry”.(در آلبوم استودیوی 1974 “Natty Dread  “)  این آهنگ زندگی مارلی را تغییر داد.

در ادامه مطالعه روش‌های بهبود سلامت ذهنی و عاطفی خالی از لطف نیست.

آهنگ تو این احساس عشق را فراموش کرده ای You’ve Lost That Lovin’ Feeling از Righteous Brothers(برادران راستگو)

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان You Lost That Lovin ‘Feeling”” اولین بار در سال 1964 توسط Righteous Brothers ضبط شد. در ایالات متحده و انگلیس به صدر جدول رسید. این همچنین پنجمین آهنگ پرفروش در ایالات متحده در سال 1965 بود. این ترانه تحت پوشش تعدادی دیگر از هنرمندان، از جمله دیون وارویک، هال وایتس بوده است.

آهنگ تصور کن “Imagine” از جان لنون

تصور کن-جان لنون
تصور کن-جان لنون

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان رأی دوم توسط جامعه رتبه بندی و سوم توسط رولینگ استون، اما “تصور کن” از جان لنون شایسته مقام اول ما است. اولین بار در اکتبر 1971 در آمریکا و در اکتبر 1975 در ایالات متحده منتشر شد. این پرفروش ترین اثر انفرادی لنون بود.

برای مطالعه بیشتر، به چگونه با نوجوانان صحبت کنیم مراجعه کنید.

آهنگ هی جود “Hey Jude” از گروه Beatles

هی جود-بیتلز
هی جود-بیتلز

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان که طبق هزاران رأی دهنده رتبه، بهترین آهنگ در همه زمان ها است. در شماره 8 در لیست Rolling Stone قرار گرفته است. “هی جود”، اولین تک نسخه با برچسب اپل بیتلز، شماره 1 در بسیاری از کشورهای جهان و پرفروش ترین آهنگ سال 1968 شد. در ایالات متحده، انگلیس، استرالیا و کانادا.

پیام این آهنگ بسیار لمس کننده و کاملاً شخصی است. مک کارتی آن را در راه ملاقات با همسر سابق لنون، سینتیا و فرزندشان جولیان نوشت. مک کارتنی یکبار گفت که ابیات اولیه “یک پیام امیدوارکننده برای جولیان بود. بیا، مرد، پدر و مادرت طلاق گرفتند. می دانم که شما خوشحال نیستید. اما همه چیز درست خواهد شد.”

آهنگ رضایت(نمی توانم بدست بیاورم)(I Can’t Get No) Satisfaction از گروه The Rolling Stones

رضایت- رولینگ استون
رضایت- رولینگ استون

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان (من نمی توانم بدست بیاورم) رضایت، که توسط Rolling Stone به عنوان دومین آهنگ برتر در همه زمان ها شناخته شد. Rolling Stones به آن مقام شماره 1 ایالات متحده را داد. با وجود اینکه در ابتدا دچار ممنوعیت پخش در ایستگاه های رادیویی انگلستان بود. (با توجه به محتوای منشوری خود)، بعداً در نمودارهای آنجا نیز در صدر قرار گرفت.

ایده اولیه بی نظیر این آهنگ در یک شب در ماه مه سال 1965 در اتاق متل خود در کلیرواتر، فلوریدا، در یک رویا به ذهن کیت ریچاردز آمد. به گفته رولینگ استون، “او بیدار شد و یک گیتار و یک دستگاه ضبط را گرفت. ریچاردز یک بار نت را اجرا کرد، سپس دوباره به خواب رفت.”

اگر به مطالعه بیشتر علاقه مندید، اهدافی که برای موفقیت شخصی باید دنبال کرد را از دست ندهید.

آهنگ دیروز “Yesterday” از گروه Beatles

دیروز-بیتلز
دیروز-بیتلز

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان مشهورترین تصنیف بیتلز توسط جامعه رتبه بندی رتبه سوم و رینگینگ استون به سیزدهمین رای رسید. همچنین در رده سوم لیست BMI در بین 100 آهنگ برتر قرن قرار گرفت. در نظرسنجی متخصصان و شنوندگان موسیقی بی بی سی رادیو 2 در سال 1999 به بهترین آهنگ قرن بیستم معرفی شد.

مک کارتنی آن را به عنوان “یکی از غریزی ترین آهنگ هایی که تاکنون نوشتم” توصیف کرد. این ملودی در حالی که او در خانه دوست جین اشر می ماند. در خواب به خواب او آمد. اما در ابتدا، گروه کمی شرمسار از ضبط آهنگی بودند که تا حدودی از ریشه های کاری آنها دور بود.

 آهنگ ارتعاشات خوب Good Vibrations از گروه The Beach Boys

ارتعاشات خوب- پسران ساحل
ارتعاشات خوب- پسران ساحل

یکی از بهترین آهنگ های دوران در جهان “ارتعاشات خوب” در سال 1966 برای The Beach Boys حرکت بزرگی بود. آنها را در رتبه های اول در ایالات متحده و انگلیس و بسیاری از کشورهای دیگر به ثمر رساند.

در آن زمان، گرانترین تک آهنگی که تا آن زمان ثبت شده بود. با یک استودیوی 5000 دلار بود. برایان ویلسون آهنگ را آهنگسازی و تولید کرد. از جذابیت ارتعاشات کیهانی برای وی الهام گرفته بود. همچنین، از لحظه ای در کودکی الهام گرفته بود. وقتی مادرش سعی داشت توضیح دهد که چرا سگ ها در مقابل بعضی افراد پارس می کنند و در مقابل برخی دیگر خیر.

“یک سگ ارتعاشات این افراد را متوجه می شود. شما نمی توانید ببینید اما احساس می کنید.” یکی از اهداف وی با این آهنگ، ایجاد آهنگ بهتر از “You Lost That Lovin ‘Feeling” بود. هر دو Rolling Stone و جامعه رتبه بندی اعتقاد دارند که او این کار را کرده است. رتبه های “Vibrations Good” را در شماره های 6 و شماره 8، به ترتیب رتبه بندی کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا