روانشناسی کودک و نوجوان

در مورد کرونا با بچه ها صحبت می کنید؟

کارشناسان می گویند وقتی در مورد کرونا با بچه ها صحبت می کنید آرام و صادق باشید. نه تنها در مورد ویروس، بلکه بسیاری از دغدغه های بزرگسالان که باعث سوال کودکان می شود. در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

ویروس و کودکان

از مواردی که در مورد درگیری کرونا با بچه ها، دیده شد. یک بازی معمولی گرگم به هوا در حیاط مدرسه بود. بچه هایی که گرگم به هوا بازی می کردند، این کلمه coronavirus”” را لقب داده بودند. بچه ها به اطراف می دویدند به یکدیگر برچسب می زدند. به جای اینکه کلمه “این” را بچسبانند، “ویروس” را استفاده می کردند.

کودکانی مانند مواردی که یک خبرنگار در حال بازی کردن در مدرسه ای در واشنگتن دی سی دیده بود. بیشتر از این بیماری آگاه می شوند. هرچند ممکن است آن را کاملاً درک نکنند یا بدانند که چطور آن را جدی بگیرند. از آنجا که زندگی روزمره آنها با مدرسه می باشد، تعطیل شدن و لغو شدن رویدادها، محدودیت در سفر و … در ادامه فصل آنها را شوکه و ناراحت می کند.

برای مطالعه بیشتر به چگونه می‌توانیم ویروس کرونا را تشخیص دهیم؟ مراجعه کنید.

مثال هایی از رفتار والدین

رفتار والدین در مقابل ویروس کرونا
رفتار والدین در مقابل ویروس کرونا

بسیاری از والدین اکنون تصمیم می گیرند که چگونه با فرزندان خود درباره ویروس صحبت کنند. برخی گفتند که روزانه معاینه می کنند و نکات را مرور می کنند. در حالی که برخی دیگر نگرانند صحبت کردن درباره این موضوع بتواند فرزندانشان را مضطرب تر و ترسو کند.

خانواده ای در حومه فیلادلفیا، نیوجرسی، که صاحب دو دختر، کلارا 10 ساله، و جین 12 ساله، گفتند: “ما در مورد آن زیاد صحبت می کنیم. هر روز باهم اخبار را تماشا می کنیم.”

هر دو دختر گفتند که کمی در مورد ویروس در مدرسه صحبت کرده اند. اما جین که چند سال از خواهرش بزرگتر است. گفت معلم ها در مورد آن از جمله در درس های علوم، بسیار بیشتر صحبت کرده است.

بث یانگ، که در فورت میل، کارولینای جنوبی زندگی می کند. گفت که تصمیم گرفته است مکالمه را با چهار فرزند خود با محدوده سن 8، ، 12 و 15 ساله محدود کند. ایشان اعتقاد داشتند که: نمی خواهند از ترس از بیمار شدن، عذاب بکشند و آنها را غمگین کنند.

کرونا و توصیه پزشکان برای کودکان

برای اکثر افراد، از جمله کودکان، کرونا ویروس جدید، که باعث بیماری به نام COVID-19 می شود. فقط منجر به علائم خفیف یا متوسط ​​مانند تب و سرفه می شود. برای سایر افراد، به ویژه افراد مسن و افراد دارای مشکلات و بیماری های کهنه، می تواند باعث بیماری شدیدتری از جمله ذات الریه شود.

اکثریت قریب به اتفاق مردم بهبود می یابند. طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، شیوع بیماری را شدید اعلام کرده است. افراد مبتلا به بیماری خفیف در طی دو هفته بهبود می یابند. در حالی که مبتلایان به بیماری شدیدتر ممکن است سه تا شش هفته تا بهبودی خود زمان لازم داشته باشند.

توصیه متخصصان روانشناسی کودک اطمینان بخش، تمرکز روی گام های پیشگیرانه و تحقیق برای پاسخگویی صادقانه به سوالات کودکان است.

همچنین می توانید، ویروس کرونا و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید را بخوانید.

مثالی از توضیح والدین

توضیح والدین درباره ویروس کرونا
توضیح والدین درباره ویروس کرونا

در مورد صحبت از کرونا با بچه ها، در تمام جهان اقداماتی از سمت خانواده و پدر و مادرها در جهت ایجاد رفتار درست در کودکان انجام شده است. به گونه ای که باعث اضطراب و ترس آنان نشود. همچنین به روند عادی زندگی آن ها و آرامش آنها خدشه ای وارد نکند. در ادامه به مثالی از این موضوع می پردازیم.

در خانه كاتلین مک اویوی در نورتون، ماساچوست، او و همسرش تام دالی تصمیم گرفتند. قبل از اعلام چیزی مانند قرنطینه یا تعطیلی مدرسه با دختر 8 ساله خود، کندی صحبت کنند.

مک اویو گفت: “فکر کردیم اگر به آنها گفته شود که مدرسه باید دو هفته تعطیل شود. برای یک کودک گیج کننده و ترسناک خواهد بود. ما احساس کردیم باید به او اطلاعات زیادی بدهیم. در این باره که چگونه ممکن است زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد.

مک اویو 38 ساله به عنوان یک معلم پیش دبستانی در یک مدرسه فعالیت می کند. گفت برخی از دانش آموزان تصور می کردند که می توانند این بیماری را از خوردن غذای چینی یا لمس کردن خفاش ها یا خوک ها بگیرند.

مک اوی گفت: معلم مدتی را صرف جستجوی یک فیلم مناسب سن بچه ها کرد تا به آنها در درک چگونگی شیوع ویروس کمک کند.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در این موضوع هستید، به کرونا در قاب تصویر مراجعه کنید.

اقدامات انجام شده در جهان

اقدامات انجام شده مقابل کرونا در مدارس دنیا
اقدامات انجام شده مقابل کرونا در مدارس دنیا

دکتر جیمی هوارد، روانشناس بالینی در موسسه غیرانتفاعی کودک ذهن، گفت: اطلاع دادن به کودکان، از نظر کاهش ایمنی بدن در برابر استرس، حائز اهمیت است. این موسسه و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها هر دو نکاتی در مورد صحبت با کودکان ارائه می دهند.

برخی از معلمان و مربیان در تلاشند تا هرگونه عقیده ای را که ویروس، که برای اولین بار در چین ثبت شده است. با قوم یا نژاد گره خورده است، برطرف کنند.

مدارس عمومی سیاتل در وب سایت خود نوشتند که اطلاعات نادرست منجر به ترس و خصومت شده است. از دانش آموزان خواسته اند تا با نژادپرستی و تعصب مبارزه کنند.

مدیران مدارس منطقه نوشتند: ما از گزارشات آگاه هستیم كه برخی از دانشجویان آسیایی ما در ارتباط با COVID-19 مورد هدف قرار گرفته و در مورد آنها تبعیض قائل شده اند. این قابل قبول نیست و برخلاف ارزش های ما از برابری نژادی و عدالت اجتماعی است.

با توجه به اینکه برخی دانش آموزان گفته اند: “در خانواده ما همه در مورد آن صحبت می کنیم. بنابراین خیلی روشن است و به همین دلیل آنها چیزی از ما پنهان نمی کنند. فکر می کنم این به ما خیلی کمک کرده است.

دکتر هوارد گفت: والدین باید توضیح دهند كه اقداماتی مانند پوشیدن ماسك صورت و تعطیلی مدارس پیشگیرانه و موقتی است. همچنین والدین نباید با رفتارهای افراطی و نگرانی زیاد، در اضطراب فرزندشان شدت ایجاد کنند.

  برای ادامه مطالعه سری به مقاله غذاهای تقویت کننده سیستم ایمنی برای جلوگیری از کرونا بزنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا