تغذیه و سلامت

فاصله گرفتن در اجتماع در زمان بیماری مسری

فاصله گرفتن در اجتماع در زمان بیماری مسری روشی است که توسط مسئولان بهداشت عمومی برای جلوگیری از شیوع بیماری های مسری اجرا می شود. این مقاله در زمان شیوع ویروس کرونا، سعی دارد تا حدودی رفتار درست برای ریشه کن شدن این ویروس را توضیح دهد.

فاصله گرفتن در اجتماع در زمان بیماری مسری چیست؟

این اقدامات با هدف تلاش برای کاهش میزان انتشار ویروس در اطراف، و درنهایت محافظت از افراد آسیب پذیر، از جمله سالمندان و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف انجام می شود.

همچنین می توانید، ویروس کرونا و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید را بخوانید.

اقدامات انجام شده چیست؟

استفاده از ماسک بهداشتی
استفاده از ماسک بهداشتی

دولت ها مرزها را بسته اند و به میلیون ها کارگر و دانشجو دستور داده شده است که در خانه بمانند. اخیرا، مقامات دولت ها توصیه كردند كه افراد مسن و افراد نیازمند شرایط بهداشتی اساسی در خانه بمانند. از سایر افراد دور باشند. همچنین به مردم می گویند در گروه های بزرگ جمع نشوند.

کارشناسان همچنین توصیه می کنند که مردم سعی کنند. علاوه بر استفاده از دستکش و ماسک، حداقل 6 فوت (حدود 2 متر) از یکدیگر دور باشند.

چرا 6 فوت؟

کارشناسان معتقدند که ویروس عمدتاً از طریق قطراتی که از دهان و بینی شما بیرون می آید، پخش می شود. هنگامی که فرد آلوده در حال صحبت یا نفس کشیدن یا سرفه یا عطسه است، قطرات حدود 3 تا 6 فوت (1 تا 2 متر) پیش می رود که جاذبه آنها را به زمین بکشاند.

دکتر جیل وایتهد، یک متخصص بیماری های عفونی در کالج پزشکی بیلور در هیوستون گفت: “آنها خیلی سریع بر زمین سقوط می کنند.”

این مهم است که علاوه بر فاصله گرفتن در اجتماع سعی کنید. سرفه ها یا عطسه ها را با یک پوشش مثل دستمال یا آستین خود مسدود کنید، تا این قطرات را که به طور مستقیم به سمت کسی در نزدیکی پرواز می کنند، ارسال نکنید.

برای مطالعه بیشتر به چگونه می‌توانیم ویروس کرونا را تشخیص دهیم؟ مراجعه کنید.

آیا می توانم خارج از کشور بروم؟

دستورالعمل ها بسته به مکانی که زندگی می کنید متفاوت است. در زمان بیماری های مسری با توجه به میزان شیوع و خطر ویروس می توانیدبه سفر بروید. در مورد ویروس کرونا، با توجه به سرعت شیوع و خطر آن برخی کشورها قرنطینه و در خانه ماندن را اجباری کرده اند. اما در غیر اینصورت باید رفت و آمد ها را به حداقل و شرایط اضطراری رساند.

دکتر ویلام شافنر، یک متخصص بیماری های عفونی دانشگاه وندربیلت، گفت: افرادی که سرفه و عطسه می کنند. باید تا حد امکان در خانه بمانند. اگر قصد دارند بیماری خود را چک کنند، به مطب پزشک مراجعه کنند.

افرادی که در ابتلا بیماری کروناویروس تأیید شده اند. باید در خانه بمانند، همانطور که کسانی که با یک مورد تأیید شده ارتباط نزدیک داشتند.

کجا می توانم بروم؟

با تعطیلی مدرسه، سالن بدنسازی و رستوران ها در بعضی مکان ها و احکام مربوط به خانه ماندن، گزینه ها محدود می شوند.

اگر در جایی زندگی می کنید بدون چنین محدودیت هایی، بهتر است فقط از منطق و تشخیص خوب استفاده کنید. اگر رستوران ها باز هستند، خوب است که برای خوردن به آنجا بروید. اما به یک مکان خلوت بروید و سعی کنید از دیگران دوری کنید.

خرید مواد غذایی ضروری است. اما سعی کنید در مواقعی که کمتر شلوغ است به سوپرمارکت بروید. علاوه بر استفاده از ماسک و دستکش، تا حد امکان 6 فوت(حدود 2 متر) از خریداران دیگر دور شوید. در هنگام رسیدن به خانه دستان خود را بشویید.

ضدعفونی و شستن دست ها
ضدعفونی و شستن دست ها

اگر مایل به مطالعه بیشتر در این موضوع هستید، به کرونا در قاب تصویر مراجعه کنید.

آیا می توانم باشگاه بروم؟

ورزش مهم است. اما شاید پوست شما در تماس با دستگاه های ورزشی قرار بگیرد. این دستگاه ها قبل از استفاده باید ضدعفونی شده باشند. همچنین از بازی های بسکتبال یا فعالیت های دیگری را که شما را در تماس فیزیکی نزدیک با دیگران قرار می دهد، پرهیز کنید. در صورت امکان، ورزش در باشگاه را تعطیل کنید و به جای آن به پیاده روی یا دوچرخه سواری بروید.

آنچه در مورد اجتماعات قابل توجه است

در زمان شیوع ویروس باید از حضور فیزیکی در جمع خودداری کرد. در مورد کرونا، تمامی فعالیت های فرهنگی و ورزشی و خانوادگی پرخطر محسوب می شوند. ممکن است تمام شیرینی مراسم های خانوادگی به تلخی تبدیل شود. این مساله بسیاری از عروسی ها، اجتماعات خانوادگی و جشن های تولد را شامل می شود.

آیا می توانم به دیدن خانواده خود بروم؟ یا کودکان خود را به پارک بازی ببریم؟

ویروس کرونا
ویروس کرونا

حضور در پارک بازی توصیه نمی شود. به طور كلي كودكان ممکن است بيماري خفيف COVID-19 داشته باشند. از اين رو ممكن است اين بيماري را قبل از اينكه كسي متوجه شود بيمار است گسترش دهد. همچنین امکان آلودگی وسایل بازی در پارک ها وجود دارد.

جمع های خانوادگی و دید و بازدید در این شرایط به هیچ عنوان توصیه نمی شود. درست است که در شرایط عادی، دید و بازدید از بزرگترها بسیار توصیه می شود. اما در صورت وجود بیماری مسری و به طور خاص در مورد ویروس کرونا، این دید و بازدید امکان دارد سرانجام مرگ عزیزانمان را به همراه داشته باشند. طبق تحقیقات، افراد مسن، افراد با بیماری های خاص در مقابل این ویروس قدرت کافی نخواهند داشت. با توجه به خطر ناقل بودن در دوران نهفتگی این بیماری (1تا14 روز) بهتر است به زندگی عزیزانمان احترام بگذاریم. دید و بازدید را به زمان سلامتی و بی خطر موکول کنیم.

امیدواریم این مطلب که در زمان شیوع ویروس کرونا نوشته شده است. در مورد سایر ویروس ها و بیماری های مسری مفید و کمک کننده باشد.

برای ادامه مطالعه سری به مقاله غذاهای تقویت کننده سیستم ایمنی برای جلوگیری از کرونا بزنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا