روانشناسیروانشناسی عمومی

آنچه یادگیری مجازی ندارد

در این مقاله در مورد یادگیری مجازی و آنچه در این نوع از یادگیری وجود ندارد صحبت خواهیم کرد. در آموزش های مجازی، همچنین در دوران قرنطینه نوجوانان و جوانان در شرایط یادگیری مجازی قرار می گیرند. دانستن مسائل و چالش های یادگیری مجازی خالی از لطف نیست.

اختلال تمرکز در یادگیری مجازی

 دانش آموزان با سطح درسی متوسط، که یادگیری خود را در خانه و به طور مجازی دنبال می کنند. به طور مداوم دچار اختلال می شوند. حواس پرتی هایی از قبیل چک کردن پیام های متنی، استراحت میان وعده و پرش های فکری و چیزهای دیگر. البته، مواردی از این دست یادگیری از راه دور را بسیار دشوارتر از آنچه تصور می کنیم، کرده است. تمرکز تنها مشکل نیست. هرچه زمان بیشتری به صورت یادگیری و آموزش مجازی و آنلاین بگذرد. در حالی که مدارس تعطیل است، می بینم که مهمترین بخش های یادگیری که در مدرسه اتفاق می افتد، در مدارس آنلاین گم شده اند.

در این قسمت شما را به مطالعه برای پیدا کردن شغل مورد علاقه خود این کتاب‌ها را بخوانید دعوت می کنیم.

کلاس های آنلاین

کلاس های آنلاین
کلاس های آنلاین

ثبت نام در کلاس های آنلاین از اوایل سال 2000 به سرعت در حال رشد بوده است. اکنون در بحران یک بیماری همه گیر جهانی هستیم و برای رهایی، محدود کردن تعامل لازم است. همه دانشجویان و دانش آموزان در اقصی نقاط جهان هم اکنون کلاس های خود را از راه دور و مجازی می گذرانند. برای اکثر دانش آموزان، این بدان معنی است که تمام سخنرانی ها، کاربرگ ها و ارتباط با معلمان یا همکلاسی ها بصورت آنلاین اتفاق می افتد.

یادگیری از راه دور برای اکثر افراد یک وضعیت ایده آل نیست. فارغ التحصیلان نگران ضررهای احتمالی در نحوه اجرای امتحانات و جشن فارغ التحصیلی هستند. دانش آموزان نیز نگران روزهای خوب در کنار دوستان خود در مدرسه شده اند. در حالی که نمی توان تا پایان سال تحصیلی به طور قطعی در مورد بازگشت بجه ها به مدرسه صحبت کرد.

برای مطالعه بیشتر به  معرفی کتاب های خودآموزی که ارزش خواندن دارند مراجعه کنید.

تلاش برای ایجاد مدرسه آنلاین

اما با توجه به اینکه معلمان کوشش کردند راه هایی را برای برگزاری کلاس های آنلاین پیدا کنند. از این طریق دانش آموزان را برای امتحانات پایان سال آماده کنند. به عنوان یک الگوی ثابت در میان روشی به طور کلی در آن هرج و مرج احساس می شود، نگرانی جدی و جدی تری به وجود می آورد. در میان والدین و معلمان و مسئولین مرتبط در سراسر دنیا پیشنهاد شده است که تکیه به مدرسه آنلاین، اگرچه بهینه نیست، اما می تواند “راهکار” برای آینده باشد. آینده ای که در آن کلاس ها بیشتر به صورت آنلاین آموزش داده می شوند. برای آموزگاران ترس از منسوخ شدن مشاغل آنها، همراه با استرس تلاش برای ترجمه برنامه درسی خود به صورت آنلاین وجود دارد. این چیزی نیست که معلمان باید با آن روبرو شوند.

اگر به مطالعه علاقه دارید، تابستان امسال را با این کتاب ها بگذرانید را به شما پیشنهاد می کنیم.

اهمیت کلاس های حضوری

یادگیری مجازی
یادگیری مجازی

افرادی که تمهیدات لازم برای تنظیم تماس های آنلاین، چت ها و جلسات برای پاسخ به سوالات در ساعات اداری هستند. همچنین افرادی که راه اندازی کانال های یوتیوب برای ارسال سخنرانی های ویدئویی و بحث های لازم برای ایجاد نظرات دانش آموزان بوده اند. به خوبی به ارزش بالای معلمان و کلاس های فیزیکی پی برده اند. به همان اندازه که گزینه آموزش دیجیتال می تواند مفید و مهم باشد، مهمترین قسمت یک آموزش قرار گیری در محیط آموزش و همکاری با معلم است. قدرت طرح سؤال، صحبت با همکلاسی ها و قرار گرفتن در اتمسفر مدرسه و محیط یادگیری از اهمیت بالایی برخوردار است. برای بیشتر افرادی که هم اکنون در خانه برای مدت طولانی به طور دورکاری کار می کنند، تمرکز روی کار بسیار دشوار است. بدون برنامه ریزی و تعیین ساختار، ایجاد نظم و انضباط در کار و تمرکز برای هر کسی دشوار خواهد بود.

آموزش در قرنطینه

معلمان عزیز در سراسر جهان هم اکنون به طور تمام وقت به کار خود ادامه می دهند. شغل آنها در این روزها و قرنطینه در خانه بسیار سخت شده است. معلمان گرامی در این مدت بطور خستگی ناپذیر کار کرده اند، تا نه تنها همان سطح کیفیت آموزش مدرسه، بلکه برای ایجاد احساس حضور عادی در مدرسه برای دانش آموزان فراهم آورند. به همان اندازه که بحث های کتاب های مجازی، کلیپ های آپلود شده و تماس های ویدیویی می توانند کاربردی باشند. به سادگی نمی توانند همان سطح تعامل را که یک کلاس ارائه می دهد، تکرار کنند.

در آخرین روز کلاس های حضوری، معلمان به دانش آموزان خود گفتند که برای آموزش مجازی در صفحه رایانه ثبت نام کنند. عقیده معلمان درس های مرتبط با علوم انسانی این است که مهمترین بخش آموزش، به عنوان یک معلم علوم انسانی، تسهیل تعامل انسان است. با توجه به این که همگان در خانه و هم اکنون در انزوای اجتماعی قرار دارند، مطمئناً آن سطح از تعامل غیرممکن است، اما فقط نیاز به این مساله را آشکارتر کرده است.

کلاس های مجازی در کدام مقاطع بهترند؟

برخی از مطالعات ، مانند تحقیقات انجام شده در سال 2014 توسط محققان MIT و هاروارد ، نشان داد کلاس های کالج آنلاین حداقل به همان اندازه  یک دوره مبتنی بر ارائه های خود دانشجویان مؤثر است. مشکل اصلی در یادگیری هایی که خارج از دانشگاه اعمال می شود این است که اکثر کلاس های دبیرستان، متوسطه و ابتدایی به هیچ وجه بر اساس ارائه خود دانش آموزان نیستند. بنابراین چگونه انتظار می رود که ما برای ارائه ها یا بحث های علمی، به ابزار ها یا محیط هایی که قبلاً از آن استفاده می کردیم، نیاز نداشته باشیم؟

کاهش انگیزه کاری

با وجود امکانات زیاد که امروزه برای ساده تر کردن کارها در اختیار داریم. دورکاری و کارهای مجازی احساس کمبود شدید انگیزه ای برای انجام کارهای آنلاین روزانه را ممکن است ایجاد کند. بسیاری از این احساسات فقط استرس و به دلیل عدم قطعیت اوضاع جهانی در حال حاضر است، اما این واقعیت است که در اثر کاهش ارتباطات کاری و دوری از اجتماع بروز این احساسات طبیعی می باشد.

همچنین می توانید به  فلسفه موفقیت سری بزنید.

نتیجه کلی

بطور کلی نتایج نهایی قطعاً نشان می دهد که یادگیری آنلاین برای بسیاری از افراد خیلی مؤثر نبوده است. برخی دانش آموزان دارای مشکلات بسیار جدی تری هستند. مشکلاتی مانند دسترسی ناپایدار به اینترنت، بستگان بیمار، خواهر و برادرهای جوان برای مراقبت از آنها، ناتوانی در یادگیری، مشاغل یا سایر مسئولیته ای خانه و احتمالاً در تنظیم زمان و شرایط خود سختی متحمل می شوند. کلاس های مجازی در این روزها فضای عادلانه تری برای متوقف نشدن است، که امیدواریم دانش آموزان بتوانند روی یادگیری تمرکز کنند.

البته این مبحث استدلال این موضوع نیست که کلاس های آنلاین باید از بین بروند. از جهات مختلف، برای دانش آموزانی که دارای معلولیت های جسمانی خاص هستند و نمی توانند هر روز به مدرسه بروند، کلاس های مجازی مفید هستند. آنها برنامه هایی دقیق دارند و می توانند کارهای کلاس را انجام دهند. اما اگر سرپرستان این افراد شرایط و امکانات مناسب داشته باشند، یک کلاس که به صورت حضوری تدریس تشکیل شود، فضای یادگیری ایده آل تری است.

امیدواریم که این بیماری چیز زیادی را به ما یاد دهد. مانند اینکه بسیاری از چیزهایی که فکر می کنیم ضروری هستند، واقعاً نیستند و همدلی مهمترین چیز برای مردم برای یک زندگی شاد و آرام است. با وجود این بحث ها می دانیم که مهمترین نیروی کار ما همیشه آتش نشانان یا افسران پلیس نیستند. کارمندان مراقبت های بهداشتی، کارمندان فروشگاه های مواد غذایی، خدمات تحویل غذا، معلمان و … از حیاتی ترین نیروهایی هستند که آرامش ما را تامین می کنند. با همکاری کردن با آنان در این شرایط توجه به شأن و احترام آنها و رعایت حقوق آنان را نشان می دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا