سبک زندگیمهارت های زندگی

برداشت و ذخیره میوه ها

در این مقاله درباره برداشت و ذخیره میوه ها، از تحقیق دکتر لئونارد پری، دانشگاه ورمونت استفاده کردیم. تلاشی کردیم تا نظر یک متخصص را در نگهداری و چیدن میوه ها را بیان کنیم.

مرحله برداشت میوه ها

برداشت میوه های پاییزی در مرحله صحیح، و نگهداری صحیح از آنها، طولانی ترین عمر و سودمندی آنها را، اغلب برای ماه ها به دنبال خواهد داشت.     

تمشک

تمشک
تمشک

در برداشت و ذخیره میوه ها اگر یک باغبان پرورش دهنده تمشک می شناسید، یا خودتان در باغ یا باغچه خودتان پرورش می دهید. این یک راه حل ویژه برای این دوره از سال است. اینکه تمام تمشک های تابستانی را نخورید. به راحتی در یخچال فریز کنید. حتماً به خوبی شستشو داده و حضور حشرات را که ممکن است از طعم تمشک ها لذت ببرند، چک کنید. آنها تمایلی به ماندگاری ندارند. بنابراین آن ها را در چند روز بخورید، یا آنها را فریز کنید. خوب بشویید، روی حوله های کاغذی و یا پارچه ای خشک کنید. سپس تقسیم کنید و درون ظرف های فریزر بگذارید. بهتر است آن ها داخل ظروف قرار دهید و سپس توت ها را فریز کنید. 

همچنین می توانید در مورد آنتی اکسیدان ها چیستند و در چه غذاهایی وجود دارند؟ مطالعه کنید.

انگور

انگور
انگور

هنگام تصمیم گیری که انگور رسیده و آماده چیدن است، به راحتی اعتماد نکنید. باغداران در واقع میزان قند را تعیین می کنند تا تعیین کنند چه موقع انگورها باید چیده شوند. شما می توانید این کار را با سلیقه انجام دهید. انگور رسیده بسیار شیرین است. بسیاری از آنها دارای پوشش سفید مانند “شکوفه” هستند. دانه ها قهوه ای هستند و خوشه ها به راحتی از موی انگور جدا می شوند. پرندگان که میوه شما را می خورند نیز سرنخی هستند که میوه رسیده است. اگر از آنها برای پخت و پز استفاده می کنید می توانید انگورهای کمی نامرغوب یا “سبز” انتخاب کنید. حالت دوم در صورتی رخ می دهد که میانگین درجه حرارت زیر 50 درجه پایین بیاید و یخ زدگی تاکستان را از بین برده باشد.         

انگور خشک شده

در مورد برداشت و ذخیره میوه ها اگر انگور خشک شود بهتر است انگور خشک شده ذخیره شود. البته اگر شکوفه سفید از بین نرود. خوشه های کامل را به جای انگورهای دانه شده بچینید و ساقه ها را سالم نگه دارید. این روش آن ها را برای مدت چند هفته در یخچال سالم نگه می دارد.

 آلو

آلو

در اوایل پاییز بسیاری از میوه های درخت در شمال رسیده می شوند. میوه باید از شاخه ها به راحتی و با پیچ و تاب کمی به سمت بالا جدا شود. در برابر فشار و فشار دادن میوه با ناخن ها جلوگیری کنید.         

در مورد برداشت و ذخیره میوه ها، آلوهای اروپایی، مانند “استنلی” یا “دامسون”، هنگامی که کاملاً رنگی باشند و با یک شکوفه سفید و پودری شبیه به انگور پوشانده شوند، بچینید. آنها برای چند هفته در یخچال ماندگاری دارند.

همچنین مطالعه  بهترین غذاهای کم کالری که باعث کاهش وزن می‌شود خالی از لطف نیست.

گلابی

گلابی
گلابی

در مورد برداشت و ذخیره میوه ها اگر برخی از گلابی های اروپایی، از جمله “Flemish Beauty” ، “Luscious” ، “Parker” یا Patten”” پرورش می دهید، زود زود میوه می دهند. بر خلاف اکثر میوه های درخت، اجازه ندهید که اینها روی درخت برسند، وگرنه آنها شل می شوند و شروع به پوسیدن از درون میوه می کنند. هنگام چیدن از پیچ و تاب ملایم و به سمت بالا استفاده کنید و ساقه ها را روی میوه بگذارید بماند. آنها را در دستمال کاغذی یا روزنامه ای بپیچانید. در محیط خنک (35 تا 45 درجه فارنهایت) برای یک هفته یا بیشتر ذخیره کنید، تا آماده خوردن شوند. برای داشتن بهترین طعم، آنها را قبل از استفاده یا غذا چند روز در دمای اتاق بگذارید.   

هلو  

هلو
هلو

در مورد برداشت و ذخیره میوه ها اگر خوش شانس هستید، یک منطقه به اندازه کافی گرم برای پرورش هلو، دارید. قبل از برداشت اکثر آنها روی درخت رسیده اند. هلوهای رسیده و شهدهای مربوط به آن هنگام رسیدن تا حدودی نرم کاملاً رنگی می شوند. به همین دلیل با احتیاط بچینید و از آنها مراقبت کنید. زیرا آنها به راحتی له می شوند. زردآلوها که هنوز نارس هستند اما رنگ زرد مایل به قرمز و کمی سفت تر هستند. هنوز هم با احتیاط در چیدن میوه رفتار کنید. اینها معمولاً در صورت خنک شدن 5 تا 6 روز یا 3 تا 4 روز در دمای اتاق سالم می مانند. آنها را بشویید تا آماده استفاده باشند.

برای مطالعه بیشتر به غذاهایی که برای سلامت و زیبایی پوست مفید هستند مراحعه کنید.

سیب

سیب
سیب

سیب احتمالاً محبوب ترین میوه درخت است که بسیاری از ارقام (ارقام زراعی) در زمان های مختلف رسیده می شوند. برخی، در طی یک فصل نسبتاً کوتاه می رسند. برخی دیگر دیرتر آماده مصرف می شوند و در یک دوره طولانی تر برداشت می شوند. اگر قصد دارید سیب را ذخیره کنید. از آنها برای پخت و پز استفاده کنید، یا اینکه فقط باید در مقابل حیوانات و آفات دائما آن ها را سم پاشی کنید. همچنین در این شرایط غیرقابل چیدن و مصرف می شوند.

وقتی رنگ مناسب را پیدا کردند، سیب کاملاً رسیده است. سیب های رسیده را به راحتی درخت جدا می شوند. فقط مطمئن شوید که هنگام برداشتن به هیچکدام از ساقه های کوتاه موسوم به “خار” که میوه سال آینده تولید می کند آسیب نمی رسانید. اگر به بلوغ میوه شک دارید، یک سیب را برش داده و به گوشت و دانه نگاه کنید. گوشت سیب های رسیده به طور کلی کمتر سبز و سفیدتر است. بذر سیب رسیده قهوه ای شده است. بهترین شاخص، طعم است. یک سیب رسیده شفاف، آبدار و شیرین است. البته، طعم خاص آن با سلیقه افراد و انواع سیب متفاوت خواهد بود.

شرایط نگهداری سیب پس از چیدن

در مورد برداشت و ذخیره میوه ها سیب ها را بشویید و خیلی زود بعد از چیدن، خنک نگه دارید. مگر اینکه بخواهید آنها را در دمای اتاق نگهدارید یا بعد از مدتی قصد استفاده از آنها را دارید. آنها باید 4 تا 6 هفته در یخچال بمانند. مدت رسیدن سیب ها تا 4 ماه ادامه خواهند داشت. در حالیکه مواردی از سیب ها تا  اغلب 5 ماه یا بیشتر برای رسیده شدن زمان می خواهند. بهترین شرایط برای ذخیره سیب ها محیط خنک است (40 درجه فارنهایت یا کمتر از انجماد) اما رطوبت زیادی نداشته باشد.

در صورت امکان میوه ها را به دور از سبزیجات ذخیره کنید. سیب ها می توانند از سیب های مجاور طعم دلپذیری را بگیرند. هر دو سیب و گلابی می توانند از کلم، شلغم و پیاز نزدیک بوی قوی بگیرند. سیب ها را از میوه های دیگر نیز دور نگه دارید. آنها گاز اتیلن متصاعد می کنند. باعث می شود میوه های دیگر با سرعت بیشتری حاصل شوند.

همچنین به مقاله بعد از ورزش چی بخوریم؟ برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا