سبک زندگیتکنولوژیسایرموفقیت

بررسی و معرفی مشاغل دورکاری

ممکن است پس از مدتی در خانه ماندن، به این نتیجه رسیده باشید که شاید مشاغل خانگی ایده خوبی برای ادامه مسیر زندگی شما باشد. در ادامه ایده دور کاری کردن از منزل را بررسی می‌کنیم و مزایای آن را برای شما برمی‌شماریم تا تصمیم بگیرید که آیا دور کاری برای بهتر است یا نه.

خیلی‌ها در خانه ماندن را دوست دارند و ترجیح می‌دهند به جای یک کار ثابت و روزانه در بیرون از منزل، یکی از مشاغل خانگی را برای تامین مخارج زندگی انتخاب کنند. ایده‌های کار در منزل می‌توانند خیلی راحت باشند و خیلی زود شما را به درآمد برسانند. ما در ادامه برخی از مشاغلی که می‌توانید از منزل به آن‌ها مشغول شوید و دور کاری کنید را معرفی خواهیم کرد. برای مشغول شدن در مشاغلی که پایین‌تر معرفی کرده‌ایم شما تنها نیاز به یک لپتاپ یا کامپیوتر دارید.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ در ایران و جهان به این نتیجه رسیده‌اند که استخدام کارمندان برای دورکاری می‌تواند مطلوبیت و رضایت بیشتری برای هر دو طرف در پی داشته باشد. این شرکت‌ها بسیاری از کارمندان خود را به صورت پروژه و فعالیت محور استخدام می‌کنند. یعنی برخلاف شغل‌های سنتی که مبنای حقوق کارمندان ساعت کاری بود، در دورکاری، موفقیت در انجام پروژه و ارائه نتایج موردنظر کارفرما است که اهمیت پیدا می‌کند و حقوق شما نیز با توجه به همین موضوع داده می‌شود.

مزایای دورکاری

شاید در گذشته مشاغل خانگی و دورکاری، شغل‌های درجه دومی به نظر می‌رسیدند، اما امروزه با توجه به شلوغی کلان‌شهر‌ها و پیشرفت ارتباطات، مشاغل خانگی و دورکاری بدل به فعالیت‌های درآمدزایی برای افراد شده‌اند. این شغل‌ها شما را از رفت و آمد دائم به محل کار و اتلاف زمان در مسیر و ترافیک در امان نگه می‌دارد.

معرفی مشاغل دورکاری

شما هم می‌توانید با توجه به علایق و زمینه‌های تخصص خود مشاغلی را انتخاب کنید. خیلی وقت‌ها این مشاغل خانگی که ممکن است حتی نوعی کارآفرینی به حساب بیایند، از بسیاری از شغل‌های روزمره و همیشگی، پردرآمدتر و جذاب‌تر هستند.

اگر از افرادی هستید که روش‌های سنتی کار در بیرون از منزل، شما را خسته، عصبی یا کلافه کرده است و به یک لپتاپ یا کامپیوتر دسترسی دارید، شاید بتوانید شغل آینده خود را از میان مشاغل دورکاری معرفی شده در زیر پیدا کنید، یا از این‌ها ایده بگیرید و شغل متناسب با روحیات، علایق و تخصص‌های خودتان را پیدا کنید:

شغل‌های دورکاری دیگری نیز هستند که بدون لپ‌تاپ می‌توان به آن‌ها مشغول شد. یکی از آن‌ها پرورش گل و گیاه، گیاهان دارویی و برخی میوه‌ها است. روش پرورش توت‌فرنگی را که به سرعت هم میوه می دهد، در مقاله زیر بخوانید:

پرورش سریع و آسان توت فرنگی

تولید محتوا

محتوای تولید شده می‌تواند از ترجمه متون و محتواهای خارجی و یا ترکیبی از خلاقیت و اطلاعاتی که از اینترنت، کتاب یا دانسته‌های پیشین فرد برخواسته است، باشد.
محتوای تولید شده می‌تواند از ترجمه متون و محتواهای خارجی و یا ترکیبی از خلاقیت و اطلاعاتی که از اینترنت، کتاب یا دانسته‌های پیشین فرد برخواسته است، باشد.

بسیاری از علاقه‌مندان به مباحث هنری، فرهنگی، علمی و فناوری برای گسترش اطلاعات خود و اشاعه آن‌ها به تولید محتوا روی آورده‌اند. محتوای تولید شده می‌تواند از ترجمه متون و محتواهای خارجی و یا ترکیبی از خلاقیت و اطلاعاتی که از اینترنت، کتاب یا دانسته‌های پیشین فرد برخواسته است، باشد.

اگر به تولید محتوا علاقمند هستید باید بدانید که آشنایی شما با زبان‌های خارجی، وب، برنامه‌های ویرایشگر عکس و البته دستور زبان و نوشتار صحیح فارسی از ملزومات این شغل است. اگر در گذشته وبلاگ‌نویسی را تجربه کرده باشید و یا اگر در کل اهل نگارش باشید، احتمالا می‌توانید آینده شغلی خوبی در عرصه تولید محتوا داشته باشید و این کار، شغلی درامدزا و جذاب برای شما خواهد بود.

اکثر وبسایت‌ها به دنبال نیروی تولید محتوا کاربلد و متعهدی هستند تا برایشان محتواهای جذاب و خواندنی تهیه کنند و از این طریق آمار بازدید از سایت و رونق کسب و کار را بالا ببرند. پس ما به شما اطمینان می‌دهیم که اگر تخصص و علاقه‌ای در این زمینه دارید، این شغل می تواند درآمد و امنیت شغلی شما را تامین کند.

البته توجه داشته باشید که مثل همه شغل‌ها احتمالا ماه‌ها و سال‌های اول درآمد کمی خواهید داشت اما با  پیشرفت متون و بهبود رزومه، درآمد شما نیز افزایش پیدا می‌کند. اگر به تولید محتوا، ترجمه و نویسندگی علاقه دارید، شما می توانید تنها با یک لپ‌تاپ مشغول به این کار شوید و با کسب تجربه و الگوگیری از افراد موفق این عرصه، پیشرفت و درآمد زایی کنید.

طراحی و ویرایش گرافیکی عکس و ویدیو

شاخه های مختلف این رشته عبارتند از طراحی، گرافیک کامپیوتر، طراحی لوگو، ویرایش عکس، ویرایش ویدیو و ...
شاخه های مختلف این رشته عبارتند از طراحی، گرافیک کامپیوتر، طراحی لوگو، ویرایش عکس، ویرایش ویدیو و …

طراحی و ویرایش، زیر مجموعه فعالیت های گرافیکی با کامپیوتر است. اگر طراحی و ادیت عکس، ویدئو و فایل‌های گرافیکی برای شما جالب است و از زمان گذاشتن برای این کار‌ها لذت می‌برید، به شما مژده می‌دهیم که این فعالیت‌ها که نوعی هنر هم به حساب می‌آیند، می‌توانند آینده شغلی شما در دورکاری را تامین کنند.

شاخه‌های مختلف این رشته، هر کدام بازار کار گسترده و متنوعی دارند که به شما در دنبال کردن استعداد و علاقه شخصیتان کمک خواهد کرد. شاخه های مختلف این رشته عبارتند از طراحی، گرافیک کامپیوتر، طراحی لوگو، ویرایش عکس، ویرایش ویدیو و …

کارفرمایان این عرصه شرکت‌های بزرگ فناوری، وبسایت‌های فریلنس یا دورکاری، شبکه‌های اجتماعی محیط‌های آموزش از راه‌دور هستند که اگر استعداد شما بتواند نیاز‌های گرافیکی آن‌ها را تامین کند، برای استخدام شما حتی برای دورکاری شرایط خوبی فراهم خواهند کرد.

اگر در این زمینه مهارت ندارید، توجه کنید که یادگیری و مهارت پیدا کردن در هریک از شاخه‌های گرافیک که بالاتر به آن اشاره کردیم می‌تواند ماه‌ها زمان ببرد. سطح زبان انگلیسی بالا در این مسیر به شما کمک خواهد کرد. زیرا منابع انگلیسی زبان خوب و به روزی در دسترس است که می تواند به شما در یادگیری بهتر و تسلط بیشتر کمک کند.

برنامه‌نویسی

برنامه نویسی با دور کاری کردن هیچ منافاتی ندارد.
برنامه نویسی با دور کاری کردن هیچ منافاتی ندارد.

برنامه‌نویسی به هر شکلی چه برای طراحی وب و چه در شاخه‌های پیشرفته‌تر، می‌تواند یک شغل خانگی خوب و پردرآمد باشد. برنامه نویسی با دور کاری کردن هیچ منافاتی ندارد. صد البته برنامه نویسی در هر یک از شاخه‌های نیازمند تحصیلات آکادمیک، تجربه، مهارت و تلاش دارد و نمی توان با علاقه تنها وارد این حوزه کاری شد.

اما مطمئن باشید که پس از یادگیری این تخصص، دنیایی از فرصت‌های شغلی برای دورکاری از منزل بادرآمد بسیار مناسب پیش روی شماست! اگر تخصص شما در این عرصه بسیار چشمگیر باشد و به زبان انگلیسی مسلط باشید، شاید حتی بتوانید با یک شرکت خارجی دورکاری کنید.

به خاطر داشته باشید که اولین قدم برای یادگیری برنامه‌نویسی، تقویت زبان‌انگلیسی و استفاده از منابع خارجی به روز است. خیلی از این منابع معتبر را می‌توان از اینترنت بصورت رایگان دریافت کرد. وبسایت‌هایی هم وجود دارند که پاسخ اکثر سوالات شما در آن‌ها موجود است. کافی است شما مهارت پیدا کردن این سایت‌ها را به وسیله موتور‌های جست‌و‌جو داشته باشید.

با اینکه درآمد حاصل از برنامه‌نویسی به نسبت خیلی از مشاغل سنتی بیشتر است اما سختی این کار و یادگیری برنامه‌نویسی، خیلی از علاقه‌مندان را از ادامه این مسیر پشیمان می کند.

تایپ

پیدا کردن موقعیت شغلی کار تایپ اصلا سخت نیست.
پیدا کردن موقعیت شغلی کار تایپ اصلا سخت نیست.

اگر برای یادگیری یک تخصص جدید آمادگی، زمان یا انرژی ندارید می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان به درآمدزایی برسید، پروژه‌های تایپ می تواند یک پیشنهاد موقتی باشد. موقتی بودن پروژه‌های تایپ به این دلیل است که این شغل دورکاری درآمد پایینی دارد و در زندگی و جامعه امروزی نمی‌توان آن را به عنوان شغل اول برگزید.

پیدا کردن موقعیت شغلی کار تایپ اصلا سخت نیست. تقریبا همه وبسایت‌های ترجمه، موسسات دانشگاهی، انتشاراتی‌های مختلف، کافی‌نت‌ها و دفترهای تایپ و تکثیر سطح شهر نیاز به افرادی با سرعت و دقت بالا دارند تا متون دستی را به متون تایپی تبدیل کنند.

حتما یادتان هست که در دهه های گذشته، افراد برای یادگیری تایپ سریع و ده انگشتی دوره‌هایی را می‌گذراندند. اگر علاقمند به دورکاری و انتخاب تایپ برای شغل اصلی یا کناری خود هستید اما تایپ ده انگشتی را به خوبی بلد نیستید، نگران نباشید. با پیشرفت تکنولوژی برای یادگیری تایپ ۱۰ انگشتی فارسی و انگلیسی، ویدیوهای آموزشی خوبی را می توان در اینترنت پیدا کرد. با مشاهده چندین ویدیو آموزشی و کسب تجربه در مدتی کوتاه شما به سرعتی قابل قبول در تایپ خواهید رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا