تغذیه و سلامت

تخم مرغ برای شما خوب است یا بد؟

در این مقاله درباره اینکه مصرف تخم مرغ برای شما خوب است یا خیر، همچنین در مورد تخم مرغ و فواید و مضرات آن در انواع مصرف صحبت می کنیم. آخرین تحقیقات ایالات متحده در مورد تخم مرغ برای کسانی که نمی توانند صبحانه بدون آن بخورند، آسان نخواهد بود.

در مورد غذاهای مفید مطالعه سوپ سبزیجات رژیمی-پخت سریع و آسان پیشنهاد می شود.

میزان مصرف تخم مرغ

میزان مصرف تخم مرغ
میزان مصرف تخم مرغ

بزرگسالانی که روزانه حدوداً 1 عدد تخم می خورند. خطر ابتلا به بیماری قلبی کمی بیشتر از کسانی که تخم مرغ نمی خورند، داشتند. این مطالعه نشان داد هرچه مصرف تخم مرغ بیشتر باشد، این خطر نیز بیشتر است.

محققان می گویند مقصر کلسترول است که در زرده تخم مرغ و سایر مواد غذایی از جمله صدف، لبنیات و گوشت قرمز یافت می شود. این مطالعه بر روی مصرف تخم مرغ متمرکز شده است. زیرا آنها یکی از رایج ترین غذاهای سرشار از کلسترول هستند. محققان می گویند، آنها هنوز هم می توانند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشند. نکته این است که اما تخم مرغ در مقادیر کمتری نسبت به بسیاری از افراد که به آن عادت کرده اند، باید باشد.

دستورالعمل های رژیم غذایی که محدودیت های کلسترول را کاهش می دهد، به تخم ها کمک می کند تا به وعده های غذایی بازگردند.

این مطالعه محدودیت هایی دارد و با تحقیقات اخیر مغایرت دارد. اما به احتمال زیاد بحث طولانی مدت درباره تخم ها را دوباره زنده می کند.

در زمینه رژیم های غذایی همچنین سوخت‌وساز خود را با این مواد غذایی افزایش دهید را می توانید مطالعه کنید.

تحقیقات و مطالعات تخم مرغ

محققان دانشکده پزشکی دانشکده پزشکی فینبرگ نتایج شش مطالعه قبلی را جمع آوری کردند. داده های مربوط به تقریباً 30،000 بزرگسال که میزان مصرف روزانه غذا را گزارش می کردند را تجزیه و تحلیل کردند. شرکت کنندگان به طور متوسط ​​تقریباً 17 سال بررسی می شدند.

محققان محاسبه كردند: كساني كه روزانه 300 ميلي گرم كلسترول مي خورند. 17 درصد بيشتر از افرادي كه تخم مرغ نخورده بودند به بيماري قلبي مبتلا شدند.

ارزیابی تحقیقات

محققان نتیجه گیری های خود را بر اساس آنچه شرکت کنندگان گفتند در ابتدای هر مطالعه خوردند، پایه گذاری کردند. آنها فشار خون بالا، استعمال دخانیات، چاقی و سایر صفات را در نظر گرفتند كه می تواند در بروز مشکلات قلبی نقش داشته باشد. خطرات تخم مرغ و کلسترول پیدا شد، اما تجزیه و تحلیل جداگانه برای هر غذای سرشار از کلسترول انجام نشده است.

دکتر بروس از دانشگاه جان هاپکینز، گفت که مطالعات تغذیه ای اغلب ضعیف است. زیرا به افرادی اعتماد می کنند که آنچه را که می خورند به خاطر می آورند.

همچنین گفت: ما می دانیم که فراخوان رژیم غذایی می تواند وحشتناک باشد. مطالعه جدید فقط داده های مشاهده ای را ارائه می دهد. این تحقیق اما نشان نمی دهد که تخم مرغ و کلسترول باعث بیماری قلبی و مرگ و میر شد.

نورینا آلن، نویسنده ارشد، متخصص طب پیشگیری، خاطرنشان کرد: این مطالعه اطلاعاتی در مورد اینکه شرکت کنندگان تخم مرغ را آب پز، خام، سرخ شده یا سرخ شده در کره خورده اند، در دسترس نگذاشته است. به گفته وی می تواند بر خطرات سلامتی تأثیر بگذارد.

برخی افراد فکر می کنند من می توانم به اندازه دلم تخم مرغ بخورم. نتایج حاکی از آن است که اعتدال رویکرد بهتری است.

بحث های گذشته در مصرف تخم مرغ

تخم مرغ منبع اصلی کلسترول در رژیم غذایی است. قبلاً تصور می شد به شدت با کلسترول خون و بیماری های قلبی ارتباط دارد. مطالعات قدیمی نشان می دهد که این پیوند تقریباً یک دهه پیش به دستورالعمل های مربوط به تغذیه منجر شده است که توصیه می شود روزانه بیش از 300 میلی گرم کلسترول مصرف نکنید. یک تخم مرغ حاوی حدود 186 میلی گرم کلسترول است.

تحقیقات جدید این رابطه را زیر سؤال برد. دریافت چربی های اشباع شده بیشتر به سطوح ناسالم كلسترول خون كمك می كنند كه می تواند منجر به مشكلات قلبی شود.

آخرین دستورالعمل های مربوط به تغذیه، از سال 2015، میزان کلسترول اشباع روزانه را حذف کرد. در حالی که هنوز هم ممکن است خوردن کلسترول کمی توصیه شود. توصیه می شود تخم مرغ همچنان به عنوان منبع خوبی از پروتئین به همراه گوشت بدون چربی، مرغ، لوبیا و آجیل بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد. کارشناسان تغذیه می گویند که مطالعه جدید بعید است که این توصیه را تغییر دهند.

برای اطالاعات بیشتر از خوارکی های مفید مطالعه آنتی اکسیدان ها چیستند و در چه غذاهایی وجود دارند؟ پیشنهاد می شود.

توصیه نهایی در مصرف تخم مرغ

تخم مرغ
تخم مرغ

دکتر فرانک هو از دانشگاه هاروارد خاطرنشان کرد: اکثر مطالعات قبلی نشان داده اند که خوردن هفت تخم مرغ هفتگی با خطرات بیماری قلبی در افراد سالم ارتباطی ندارد.

هو گفت: من فکر نمی کنم که این مطالعه دستورالعمل های غذایی عمومی را تغییر دهد. رژیمی که بر میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل و لوبیا و محدود کردن گوشت و قند فرآوری شده تأکید می کند. هو گفت، تخم مرغ ها، یک عضو اصلی صبحانه برای بسیاری از افراد هستند. گزینه های دیگری مانند نان تست سبوس دار با کره گردو، میوه های تازه و ماست نیز باید در نظر گرفته شود.

دکتر روزالیند کلمن، استاد تغذیه و کودکان در دانشگاه کارولینای شمالی، توصیه های گسترده تری ارائه داد.

پیام اصلی برای عموم مردم انتخاب یک نوع مواد غذایی به عنوان بد یا خوب نیست. بلکه ارزیابی کل رژیم غذایی شما از نظر تنوع و مقدار است.

وی افزود: متاسفم اگر به نظر شما توصیه ای خسته کننده است. اما برای اکثر افراد، مهمترین توصیه رژیم غذایی حفظ وزن متناسب، ورزش کردن و خواب کافی است.

برای کاهش وزن همچنین  بهترین غذاهای کم کالری که باعث کاهش وزن می‌شود را مطالعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا