سبک زندگیموفقیت

تنهایی هنری تورائو

در این مقاله به داستان تنهایی هنری تورائو می پردازیم. بیش از 170 سال پیش، هنری دیوید تورائو از قرنطینه خود در والدن پاند استفاده کرد تا یک دوره فشرده در آموزش خود را طی کند. در این روزها با وجود این بیماری همه گیر، آمادگی کافی برای درک داستان زندگی هنری تورائو وجود دارد.

آیا دوست دارید به تنهایی وقت بگذارید؟

هنری دیوید تورائو

هنری دیوید تورائو دو سال، دو ماه و دو روز بطور قرنطینه در والدن پاند در کنکورد، ماساچوست زندگی کرد. زندگی وی در والدن وودز به الگویی از زندگی عمدی و اخلاقی تبدیل شد. سخنان و کردار وی همچنان الهام بخش میلیون ها نفر در سراسر جهان است. افرادی که به دنبال راه حل هایی برای چالش های مهم زیست محیطی و اجتماعی هستند.

هنری دیوید تورائو در اواسط قرن نوزدهم و در دوران آشفتگی در آمریکا زندگی می کرد. وی در زمان شکوفایی آمریکا در کنکورد، ماساچوست، به اصطلاح خود “در آخرین لحظه” متولد شد و جنبش ضد برده داری به سرعت رشد می کرد. معاصران و همسایگان وی ناتانیل هاثورن، برانسون آلکات، مارگارت فولر و مربی او رالف والدو امرسون بودند.

اصلاح طلب اجتماعی، طبیعت گرا،  فیلسوف، عارف و دانشمند، همه اینها می توانند اسامی تورائو باشند. اینها فقط بعضی از اصطلاحاتی است که می توان به کمکشان آثار هنری دیوید تورائو را طبقه بندی کرد. شاید “زندگی” تورائو است که چه به صورت فردی و چه جمعی، چنین جمع عظیم و متنوعی از مردم را به نوشته های او جذب کرده است.

در این قسمت شما را به مطالعه برای پیدا کردن شغل مورد علاقه خود این کتاب‌ها را بخوانید دعوت می کنیم.

اصلاح طلب اجتماعی

به عنوان یک اصلاح طلب اجتماعی، سخنان او از اصولی است که ایالات متحده در آن تأسیس شده است. این که وظیفه شخص است که در برابر بی عدالتی که شاهد آن بوده، مقاومت می کند. نوشته های تورائو بر کار گاندی در هند، فلسفه تولستوی در روسیه و حقوق شهروندی کینگ تأثیر گذاشته است. ایالات متحده. هر جا که در جهان، افراد و گروه ها از حقوق بشر و حق سیاسی صحبت کنند، نام هنری دیوید تورائو  و سخنان مقاله او را استناد می کنند. بخشی از سخنان وی در مورد”نافرمانی مدنی”: “آیا نمی توان دولتی را تشکیل داد که در آن افراد تصمیم گیری انجام ندهند، بلکه وجدان ها اینکار را بکنند؟ آیا شهروندان باید برای لحظه ای، وجدان خود را به قانونگذاران تسلیم كنند؟ پس چرا همه وجدان دارند؟ “

برای مطالعه بیشتر به  معرفی کتاب های خودآموزی که ارزش خواندن دارند مراجعه کنید.

طبیعت گرا

 هنری تورائو
هنری تورائو

به عنوان یک طبیعت گرا، تورائو  فهمید که مسیر درک بیشتر زندگی ما بر روی زمین از طریق درک دنیای طبیعی پیرامون ما است و ما جزئی از آن هستیم. از زبان هنری تورائو بخوانید: ما هرگز نمی توانیم به اندازه کافی از طبیعت برخوردار باشیم. باید از دیدن قدرت وصف ناپذیر، ویژگی های وسیع و عظیم، ساحل دریا و موج های خروشان آن تازه شویم. باید از بیابان و زندگی در جریان در آن و درختان پوسیده، ابر های رعد و برق و باران هایی که سه هفته به طول می انجامد، تازه شویم. ما باید شاهد محدودیت های خودمان و برخی از زندگی ها را که بطور آزادانه در جایی که هرگز فکر نمی کنیم جریان دارد، باشیم. فکر می کنم به اندازه آنچه که از اعتقادات در انسان های دیگر است، در من عشق به طبیعت است.

فیلسوف

تورائو به عنوان یک فیلسوف و عارف، احساس روح و خدا را تحت الشعاع قرار داده است: “من یک دین یا فلسفه را به دیگری ترجیح نمی دهم. من با دشمنی و جاهلیت که باعث تمایزهای گذرا و جزئی بین ایمان یا شکل ایمان یک شخص و دیگری می شود، همدلی ندارم.”  از نظر فیلسوف، همه فرقه ها، همه ملل، یکسان هستند. “من برهما، هری، بودا، روح بزرگ و همچنین خدا را دوست دارم. “

اگر به مطالعه علاقه دارید، تابستان امسال را با این کتاب ها بگذرانید را به شما پیشنهاد می کنیم.

دانشمند

به عنوان یک دانشمند، تورائو درگیر کار بحث برانگیز داروین شد. در همان زمان تئوری های جانشینی جنگل را توسعه داد. در حالی که یکی از طبیعتگرایان برجسته هاروارد، لوئیس آگاسیز، همچنان در حال پیشبرد نسلی از گیاهان خود رو بود. تورائو همواره علم را گرامی می داشت. “علم همیشه شجاع است، زیرا دانستن و شناخت خوب است. شک و تردید مقدمه یافتن است.” ضمن پذیرش محدودیت های خود: “با تمام علوم شما می توانید بگویید که چگونه است و از کجاست، آن نوری که به روح می رسد؟”

همچنین می توانید به  فلسفه موفقیت سری بزنید.

مردی که در خود قرنطینگی یا زندان به سر برد

یک شوخی قدیمی در بین اهالی تورائو وجود دارد. اکثر مردم تورائو  را به عنوان مردی می شناسند که نیمی از زندگی خود را در والدن پوند و نیمی دیگر در زندان گذرانده است. اما دلیل اینکه اوقات کوتاه زندگی وی در والدن و زندان به چنین لحظه های تعیین کننده تبدیل شده است. زندگی او را می توان در یک جمله خلاصه کرد: تورائوی نویسنده یکی از قدرتمندترین و اثرگذارترین نویسندگانی بود که در آمریکا زندگی کرد. سبک نثر او بی نظیر بود. اگرچه تنها بخش کوچکی از کارهای او در طول عمر کوتاه وی منتشر شد، اما او نویسنده پرکاری بود. آثار او در هنگام جمع آوری در سال 1906 بیست جلد کتاب را به وجود آورد. انتشار مجله وی با بیش از دو میلیون کلمه در سال 1906، برای اولین بار در آمریکا توسط یک نویسنده نشان دهنده به رسمیت شناخته شده شدن وی بود. این امر هدیه ای بود که از سمت ناشری به نام هوتون میفلین، به او داده شد.

پایان تورائو و آغاز افکار او

پایان تورائو و آغاز افکار او
پایان تورائو و آغاز افکار او

هنگامی که تورائو درگذشت، رالف والدو امرسون در مدح او نوشت: “کشور هنوز نمی داند که چقدر زود، فرزندی بزرگ را از دست داده است. روح او برای شریف ترین جامعه ساخته شده است. او در یک زندگی کوتاه در این جهان فرسوده شد. هر جا که دانش وجود داشته باشد، هر جا که فضیلتی وجود داشته باشد، هر جا که زیبایی باشد، خانه ای پیدا خواهد کرد.”

بدون شک تورائو  از محبوبیت ملی و بین المللی بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است. کتاب های او با نرخ بی سابقه ای به فروش می رسند. مردم به ویژه اعتقاد دارند كه او در یافتن معنویت در طبیعت، فلسفه ای كه در كتب و مقاله های وی دیده می شود، بود. هرچه زندگی ما پیچیده تر می شود، ما تشنه سادگی و ارتباط با طبیعت می شویم. ارتباطی که تورائو اصرار دارد به حقیقت و معنویت منجر شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا