سبک زندگیمهارت های زندگی

دکوراسیون تجدید نظر شده

در این مقاله سعی داریم دکوراسیون تجدید نظر شده را مورد بحث قرار دهیم. ما ایرانی ها ضرب المثلی در این خصوص داریم. هر چیز که خار آید، یک روز به کار آید. بنابراین هر آنچه روزی زباله به نظر می رسد، به طور قطع روزی ممکن است به کاربردی ترین ابزار ما تبدیل شود.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در مورد تزیین فضا خود هستید، روش‌های تزیین کردن خانه را به شما پیشنهاد می­کنیم.

قدیمی ها دوباره جدید می شوند

قدیمی ها دوباره جدید می شوند
قدیمی ها دوباره جدید می شوند

زمین در حال پر شدن از زباله است. طراحان دکوراسیون منزل به دنبال راه هایی برای استفاده مجدد از زباله هستند. در میان بسیاری از ایده های هوشمندانه نوظهور، کاشی های ساخته شده از شلوار جین آبی و مبلمان ساخته شده از بطری بسیار قابل توجه هستند.

مواد و منسوجات چوب و کشاورزی به عنوان مصالح ساختمانی و طراحی دوباره متولد می شوند. از جلبک دریایی برای ایجاد رنگ و پارچه استفاده می شود.

کارولین تیل از خانه طراحی شده در لندن، می گوید، این نوآوری ها نشانگر تغییر در روابط ما با مواد است. شرکت او سال گذشته غرفه “آینده شهری” را در نمایشگاه منسوجات هیم در فرانکفورت ایجاد کرد که چرخه های مربوط به مواد در جهان را به نمایش گذاشت.

تیل می گوید: در سرتاسر جهان، نسل نوظهور (مشغول بازنگری مواد اولیه، بازگرداندن زباله ها و ارائه راه حل های اساسی برای چالش های طراحی و ساخت) است.

وی گفت: ما به طور بالقوه در آستانه یك انقلاب مواد هستیم. این انقلاب می تواند به روابط مجدد روابط خود با سیاره ما كمك كند و جامعه را بهتر به یكدیگر تغییر دهد. مصرف کنندگان به دنبال مارک ها و شرکت هایی هستند تا با روشی مسئولیت پذیرتر و آگاهانه تر نسبت به بیزینس های سبز فعالیت کنند.

در حالی که مواد اولیه می توانند گران قیمت و در عرضه محدود باشند. ضایعات خانگی و ضایعات صنعت فراوان و ارزان هستند.

تیل می گوید پلاستیک یکی از آلوده ترین و آلاینده ترین مواد زندگی مدرن است. اما از دوام، انعطاف پذیری غیرقابل انکار ذاتی آن می توان برای ایجاد مواد عایق صوتی و وسایلی با استحکام مناسب، استفاده کرد. عصر نفت دقیقا معادل عصر کیف پول ابریشمی از چرم گاو است.

مثال های ساخته شده از ضایعات

مثال های ساخته شده از ضایعات
مثال های ساخته شده از ضایعات

صندلی آلومینیومی یا پلاستیکی

 برند Emeco، خالق یک صندلی کار آلومینیومی در سال 1944 است. او با کوکا کولا همکاری کرد تا این صندلی را از 111 بطری پلاستیکی بسازد. تولید آن سالانه 3 میلیون از بطری ها را از محل دفن زباله ها دور نگه می دارد.

اگر مایلید در مورد دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک بیشتر بدانید، می­توانید این مقاله را مطالعه کنید.

کابینت های بازیافتی

در مبحث دکوراسیون تجدید نظر شده، برند IKEA با استودیوی ” ما با عشق در استکهلم”  برای کابینت آشپزخانه، که از بطری های پلاستیکی بازیافت شده و چوب های صنعتی ساخته شده، همکاری کرده است. خرده فروشان نیز در حال دفع مجدد زباله های خود هستند. فرش های یکی از برندهای معروف با رنگ های بدست آمده از ضایعات حاصل از تولید ملافه ساخته شده است. بطری اسپری تومات از پلاستیک باقی مانده از مواد بسته بندی ساخته شده است. گلدان سویرلی طراحی شده توسط لینا ووریویرتا به عنوان زباله شیشه ای زندگی جدیدی را شروع کرد.

سخنگوی IKEA، مالین نوردین می گوید که یافتن راه های جدید و هوشمندانه تر برای استفاده از مواد، هدف شرکت است. چالش ایجاد مصالح بی خطر، با کیفیت بالا و کاربری آسان است.

وی گفت: ما باید از خارج از چارچوب فکر خود را متوقف کنیم و در دایره خاص فکر کنیم. دایره فکر کردن به معنای از بین بردن زباله در هر مرحله از مسیر تولید است. زباله های غیرقابل اجتناب باید به منابع تبدیل شوند.  IKEA باید منبع انرژی تجدید پذیر خود را بکار گیرد. هدف تولید انرژی تجدید پذیر در IKEA برای سال 2020 تعیین شده است.

پیچ و مهره های پلاستیکی

بطری های پلاستیکی
بطری های پلاستیکی

در لندن، طراح میکالا پدروس در حال آزمایش بطری های پلاستیکی ذوب شده به عنوان جایگزینی برای پیچ و مهره ها برای تعمیر مبلمان است.

پلاستیک یا پشم

ویور گرین، در دونشایر انگلستان، نخ هایی را از بطری های قابل بازیافت ایجاد کرده است که دارای ظاهر و جنس پشم است. برای ساخت فرش های بادوام، کوسن ها، صندلی های زیرپایی و پتو استفاده می شود.

اگر مایلید ایده‌های ارزان در سبک دکوراسیون وینتیج برای سال 2020 را بدانید، مطالعه مقاله را پیشنهاد می­کنیم.

آجر های روزنامه ای

طراح ووجی جی لی در حال آزمایش آجری است که از روزنامه پالپ ساخته شده است. می توان از آن برای ساختن میزها و جداول استفاده کرد. یک شرکت دانمارکی “روزنامه چوبی بی وی” محصولی را تهیه کرده است که می تواند مانند چوب، با جنس و بافت قابل برش باشد. پژو با آن در اتومبیل مفهومی کار کرد. از این مواد برای پنل های درب و داشبورد استفاده شده است.

میزهای عسلی بازیافتی

سوفی رولی، در مورد دکوراسیون تجدید نظر شده، طراح مواد در برلین، جریان زباله ها را “یک معدن آینده، یک نقطه شروع و نه یک نقطه پایان” می داند. او مجدداً استروفیوم، شیشه، کاغذ و منسوجات را در وسایلی مانند میزهای عسلی مهندسی مجدد می کند. مواد زائد آن به الگوها و بافت های زیبایی تبدیل می شوند. نیسان برای داشبوردهای احتمالی در نظر دارد ماده ای را که از بسته های قراضه تهیه می کند، بکار بگیرد.

صنعت پوشاک

صنعت پوشاک مواد زیادی را از جمله چرم، جین و پنبه ارائه می دهد. استارت آپ غول منسوجات “Kvadrat” در دانمارک در استفاده مجدد از ذخایر عظیم ورق های فرسوده، حوله ها و لباس های فرسوده از مهمان پذیرها و بیمارستان ها همکاری کرد. نتیجه تخته پارچه ای محکم که می تواند زیر چوب یا کامپوزیت باشد، و همچنین یک آکوستیک با کیفیت عالی برای جذب صدا شد.

طراح اسپانیایی، خورخه پنادز، چرم قراضه را به لامپ های پوشیده شده از پوست رنگی و ساختار های زیبا تبدیل می کند.

صنعت چوب

صنعت چوب سالانه هزاران تن زباله سوزن کاج تولید می کند. در لتونی، تامارا اورجولا سوزن ها را خرد می کند. صابون می زند، بخار می زند، می چسباند و فشار می دهد. در نهایت به ماده ای که او آن را پشم جنگلی می نامد تبدیل می شود. آن را به ملحفه، نیمکت ها و فرش تبدیل می کند.

بعد از صحبت درباره رنگ­ها، مطالعه بهترین رنگ دیوار برای هر اتاق خالی از لطف نیست.

کشاورزی

کارمن هژوزا، طراح و کارآفرین اسپانیایی، در حالی که به عنوان مشاور صنعت کالاهای چرمی فیلیپین مشغول کار بود. با پرداخت برگ های آناناس را به صورت چرمی، از جنس چرم مصنوعی، که به آن Pinatex می گوید، ساخت. اکنون کشاورزان با تولید آن از درآمد خوبی بهره مند می شوند. این ایده خود نوعی دکوراسیون تجدید نظر شده است.

کارولین تیل می گوید: با استفاده از طراحی هوشمند، حساس و جذاب، روش های پیشگام استفاده از زباله روش های مهیج و خلاقانه ای برای تبدیل آنچه که قبلاً ناخواسته بوده به اشیاء کاربردی، است.

امیدواریم با این مقاله، با کمک خلاقیت شما هم به تولید از بازیافت بپردازید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا