بیماری های روانیروانشناسی

روانشناسان نکاتی برای مقابله با ویروس کرونا ارائه داده اند

روانشناسان نکاتی برای مقابله با ویروس کرونا ارائه داده اند. با توجه به درگیری جهان با ویروس کرونا، آسیب روانی حاصل از موج عظیم تنش اخبار منفی و استرس زا بسیار بیشتر از آسیب جسمی آن است. هماهنطور که می دانیم، تنش های عصبی و ضعف روان باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود. در صورت داشتن سیستم ایمنی ضعیف امکان ابتلا به این بیماری سریع تر خواهد بود. بنابراین در این مقاله به نکاتی که روانشناسان برای مقابله با این فضا ارائه می دارند، پرداخته ایم.

نگرانی ها و راه های اولیه اما غلط

نگرانی ها و راه های اولیه اما غلط
نگرانی ها و راه های اولیه اما غلط

افراد جوان اعم از کودکان و جوانان، با شنیدن این که افراد مسن به ویژه در برابر این ویروس آسیب پذیر هستند، در مورد مادربزرگ و پدربزرگ خود نگران هستند. در مورد نکاتی برای مقابله با ویروس کرونا، کودکان و جوانان با دیدن اخبار آمار مرگ و میر ناشی از COVID-19، فکر می کنند که این آمار و اخبار نمایانگر و نشان دهنده همسایگی آنها باشد.

روانشناس مری الورد گفت: آنها به جای درک در مورد اطلاعات و فضای خبری، خلاصه اطلاعات را شخصی سازی می کنند. یک روانشناس در ایالت مریلند، مؤلف “برنامه ایجاد مقاومت سازنده برای کودکان و نوجوانان” همچنین بیانیه ای منتشر کرد. در اینباره که مقایسه Coronavirus با جنگ ممکن است به کودکان کمک نکند. زیرا ممکن است چنین درگیری های مسلحانه را درک نکنند.

الورد توصیه می کند والدین اخبار و تصاویری را که فرزندانشان می بینند محدود کنند. الورد گفت: بزرگسالان باید “بر آنچه می توانید انجام دهید” و “آنچه را می توانید کنترل کنید” متمرکز شوند.

همچنین دکتر دیوید اشپیگل، مدیر مرکز استرس و سلامت دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد، گفت: توصیه برای محدود کردن اخبار برای بزرگسالان نیز گسترش می یابد و بسیار با اهمیت است.

برای مطالعه بیشتر به چگونه می‌توانیم ویروس کرونا را تشخیص دهیم؟ مراجعه کنید.

منابع اطلاعاتی مناسب

منابع اطلاعاتی مناسب
منابع اطلاعاتی مناسب

علاقه به اطلاعات قابل درک است. زیرا وقتی مردم با بحران روبرو می شوند، می خواهند بر اوضاع تسلط یابند. متخصصان اما می گویند، مراجعه به وب سایت كنترل بیماری معتبر جهانی، راهنمایی های معناداری راجع به كرونا ویروس ارائه می دهد. به گونه ای كه از بسیاری از اخبار تلویزیون بدست نمی آیند.

همچنین وقتی تصویر بزرگ ایجاد شد. اخبار های ساعات دیگر، اغلب همان موضوع را تکرار می کنند. بنابراین با دنبال کردن بیشتر اخبار و سایت های خبری غیرمعتبر و عمومی شما خودتان را با خبر بد محاصره می كنید. در این شرایط متخصصان توصیه می کنند که ایجاد استراحت و یا منحرف کردن فکر با ابزارهایی مانند فیلم یا موسیقی مهم است.

همچنین می توانید، ویروس کرونا و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید را بخوانید.

برخی توصیه های روانشناسان

برخی توصیه های روانشناسان
برخی توصیه های روانشناسان

در مورد نکاتی برای مقابله با ویروس کرونا دکتر اشپیگل می گوید: شما با ناراحت بودن، شانس بقای خود را بهبود نمی بخشید. مردم نیز باید به سابقه و گذشته خودشان نگاه کنند. تجربه خود را در زمینه مقابله با استرس در گذشته ترسیم کنید. اشپیگل می پرسد که از آن چه آموختید؟

میشی فو، روانشناس بالینی در لس آنجلس، در مورد اهمیت ایجاد ساختار در هنگام آرام گرفتن در جایی که مردم از کارهای روزمره و مدرسه بیرون می آیند به آن پناه می برند بیاناتی ارائه کرد. فو گفت وقتی افراد تعطیل می شوند، حتی پس از چهار یا پنج روز حتی اگر در بهشت ​​باشند، غالباً تحت تأثیر کار خود قرار می گیرند. فو، که خودش این کار را می کند، گفت: پیش بینی و برنامه ریزی کاری می تواند در حالی که در خانه هستید انجام شود. این روانشناس همچنین گفت: در پایان روز سعی خواهم کرد حرکت بعدی ام در روزهای آتی را برنامه ریزی کنم.

انجمن روانشناسی آمریکا یادآور می شود که COVID-19 یک بحران اپیدمیولوژیک است. اما یک بیماری روانی نیز محسوب می شود. بحران دوم، مشكلی است كه به دبیر كانال سن ماتئو، دیوید كانپا رسیده است. او گفت كه كارمندان وی تماس هایی از افراد مختلف دریافت می كنند و آنقدر در مورد ویروس می شود كه نمی دانند چه كنند. كانپا گفت که چنین افرادی به خطوط بحران و منابع بهداشت روان شهرستان معرفی می شوند. همچنین، برای تماس گیرنده های کمتر آسیب دیده، فقط فرصتی است که به کسی در مورد مشکلات خود در هنگام ویروس بگویند. آنها کمک می خواهند، می خواهند شنیده شوند.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در این موضوع هستید، به کرونا در قاب تصویر مراجعه کنید.

کرونا تا کی؟

طبق یک جلسه که با حضور روانشناسان و مسئولین بهداشت و درمان برگزار شد. سرپرست ایالت دیو پین در مورد چگونگی سخت بودن COVID-19 و اقدامات در خانه و قرنطینه صحبت کرده است. هنوز سخت است. اما هنوز مشخص نیست که چگونه مردم باید پناه بگیرند و چگونه از آن رها شوند.

در این جلسات سوالات زیادی از سوی روانشناسان در خصوص زمان پایان قرنطینه پرسیده شد. بیشتر جواب ها در مورد عدم توانایی تعیین زمان بود. در واقع نوع این ویروس وشیوع آن میزان توانایی متخصصان در مورد تعیین زمان پایان را تا حد قابل توجهی کاهش داده است. از روانشناسان خواسته شده تا در صورت صحبت با مراجعان آنها را برای تحمل شرایط آماده سازند.

  برای ادامه مطالعه سری به مقاله غذاهای تقویت کننده سیستم ایمنی برای جلوگیری از کرونا بزنید.

اقدامات مردم و دولت ها

در مورد نکاتی برای مقابله با ویروس کرونا همچنین بسیاری از اقدامات برعهده دولت ها و همچنین رعایت مردم در شرایط قرنطینه است. قطعا زمان پایان قرنطینه از شبکه های اطلاع رسانی به مردم اعلام خواهد شد. بنابراین هر چه مردم در رعایت شرایط قرنطینه و قطع زنجیره انتقال کوشا تر باشند. این شرایط با سرعت بیشتری به پایان خود نزدیک می شود.

اولویت شماره یک افسران بهداشت، كاهش شیوع بیماری است. همچنین در صورت لزوم قرنطینه تمدید خواهد شد. مسئولین مربوطه در این شرایط کمی عصبی هستند که مردم چقدر می توانند از پس قرنطینه برآیند. اگر این نیاز برای 8-12 هفته ادامه یابد، طبق نظر کارشناسان بسیار سخت خواهد بود.

در مورد نکاتی برای مقابله با ویروس کرونا، همچنین یکی از احتمالات این است که آرامش یا پایان دادن به قرنطینه ساكنان می تواند منجر به افزایش موارد كرونا ویروس شود. به دنبال آن دور دوم الزامات قرنطینه در محل، الزامی می شود. در این صورت نیاز به تست و تعیین میزان شیوع این بیماری و آمار بیماران جدید وجود خواهد داشت.

دکتر كانپا می گوید هرچه زمان بیشتری تحت تهدید COVID-19 می گذرد، سخت تر خواهد بود. وی گفت: پیش بینی ما این است که مردم بیشتر و بیشتر تحت تنش و اضطراب قرار گیرند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا