سینمافرهنگ و هنر

مینی سریال Big Little Lies

مینی سریال Big Little Lies یک سریال ۷ قسمتی و پر ستاره است که  در سال ۲۰۱۷ از شبکه HBO پخش شده است. اما دلیل محبوبیت این سریال ستاره‌های آن یا اعتبار شبکه پخش کننده آن نیست! سریال Big Little Lies داستان و محتوایی دارد که هر بیننده ای را مجذوب خود می‌کند.

اگر فکر می‌کنید موفقیت چشمگیر فصل اول سریال Big Little Lies مدیون ستاره های آن است، باید به شما بگوییم سخت در اشتباهید. شاید در این سریال شاهد خانواده‌های مرفه با خانه‌های ساحلی و لوکس، ماشین‌های گران قیمت و … باشید اما داستان سریال منحصر به اتفاقات خوب زندگی آن‌ها نیست.

این مینی سریال ۷ قسمتی به کارگردانی ژان-مارک ولی بر اساس رمانی به همین نام، نوشته دیوید ای کلی ساخته شده است. شخصیت پردازی مینی سریال Big Little Lies با اینکه تنها در ۷ قسمت انجام می‌شود، بی نقص است. شما می توانید تعامل نزدیکی با هر یک از شخصیت‌های سریال پیدا کنید. و این موضوع برخواسته از هنر نویسنده، کارگردان و بازیگران قوی این مجموعه تلویزیونی است.

شعار اصلی سریال

روی پوستر تبلیغاتی سریال Big Little Lies نوشته شده است یک زندگی عالی، یک دروغ بزرگ است. شاید بتوان تمام سریال را با همین جمله خلاصه کرد. این سریال می‌تواند شما را میخکوب خود کند. شباهت باطن زندگی‌های معمولی ما، با زندگی تجملاتی این افراد، از نکاتی است که شما را مجذوب خود می‌کند. اگر شما هم هر روز و هر لحظه به دنبال یک زندگی ایده‌آل و عالی هستید، دیدن این سریال بر شما واجب است.

در این سریال با انسان‌هایی طرف هستیم که مانند همه ما ویژگی‌های خوب و بد زیادی دارند. هیچ یک بی نقص نیستند. و از همه مهم‌تر زندگی هیچ کدام آن‌ها بر خلاف ظاهر دلفریبشان، چنگی به دل نمی‌زند. در این سریال می توانید همه چیز را درمورد برتری و نقوص افراد و زندگی‌هایشان ببینید. به آن‌ها فکر کنید. و از آن‌ها درس بگیرید.

اگر اهل محصولات فرهنگی مثل فیلم،‌سریال و کتاب هستید، در سه مقاله زیر پیشنهادات خوبی برای شما ارائه شده است:

پرطرفدار ترین کتاب های ایرانی

پر طرفدارترین کتاب های جهان

در تعطیلات عید چه فیلم هایی ببینیم؟

داستان سریال Big Little Lies

شخصیت‌های اصلی سریال مادرانی با فرزندان ۶ ساله‌ای هستند که با هم به یک مدرسه می‌روند.
شخصیت‌های اصلی سریال مادرانی با فرزندان ۶ ساله‌ای هستند که با هم به یک مدرسه می‌روند.

توضیح دادن داستان سریال ممکن است آن را برای شما خسته کننده کند. اما ما به شما اطمینان می‌دهیم ماجرای شخصیت‌های سریال Big Little Lies شما را به خوبی با خود درگیر می‌کند. پس اگر آن را ندیده‌اید، همین امروز اقدام به دیدن این سریال فوق العاده کنید.

انسجام داستان‌‌ها و ماجراهای سریال Big Little Lies باعث می‌شود بتوانیم آن را شبیه یک فیلم سینمایی طولانی ببینیم. این فیلم آمیزه‌ای از احساسات را در شما برمی‌انگیزاند. احساسات متناقضی مثل شعف، خشم، ناراحتی، خوشحالی، دلسوزی، ترس، نگرانی، امیدواری، ناامیدی و …

اتفاقات این سریال، قرار نیست در سریال بماند. ماجراهایی که در سریال Big Little Lies پیش می‌آیند، از بطن زندگی واقعی برخواسته‌اند. ممکن است حتی لحظاتی شدت واقع گرایانه بودن برخی از سکانس‌ها شما را متحیر کند.

سریال با نشان دادن یک صحنه قتل شروع می‌شود. صحنه قتلی که نمی دانید قاتل، مقتول و ماجرای آن چیست. و با بازجویی‌های پلیس ادامه می‌یابد. در حین این بازجویی‌ها فلش بک‌هایی به گذشته داریم که تشکیل دهنده بخش اصلی سریال هستند. این فلش بک‌ها انقدر پرماجرا، پرکشش و پیچیده هستند که ماجرای قتل را از ذهن شما پاک می کنند.

این سریال، یک سریال کارآگاهی در مورد یافتن قاتل و انگیزه او نیست. این سریال تلاش دارد یک زندگی واقعی را با تمام رمز و رازهای خود به شما نشان دهد.

همان طور که از اسم سریال پیدا است، داستان سریال درمورد دروغ‌های کوچک بزرگ است. همه ما دروغ‌‌‌ها و رازهایی داریم که از دیگران، حتی دوستان صمیمی خود، پنهان می‌کنیم. اما این پنهان کاری‌ها تا کجا می توانند ادامه پیدا کنند؟

دروغ‌های بزرگ کوچک

بالاتر گفتیم موضوع سریال Big Little Lies دروغ‌هایی است که در زندگی روزمره با آن طرف هستیم. اما لزوما منظورمان از دروغ، دروغ‌هایی نبود که به اطرافیان می‌گوییم. در این سریال به خوبی می‌بینید که ممکن است فردی به خود دروغی بگوید و انقدر بر راست بودن آن اصرار داشته باشد، تا حتی خودش نیز آن را بپذیرد.

یکی از مهم‌ترین دروغ‌هایی که همیشه به خود می‌گوییم، دروغ درمورد زندگی دیگران است. ما همیشه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودمان مقایسه می‌کنیم. این مقایسه هم اغلب به شکست ما منجر می‌شود. در سریال Big Little Lies می‌بینید که چطور هر خانواده، با وجود امکانات و اتفاقات خوبی که تجربه می کند، درگیر مقایسه زندگی خود با زندگی به ظاهر بی نقص دیگری است.

اما شما که شاهد لایه‌های زیرین زندگی تمام آن‌ها هستید در همان قسمت‌های اول به خوبی می بینید که هیچ یک از آن‌ها واقعا زندگی خوب و موفقی ندارد. چرا؟

چون همه ما انسانیم. بالا و پایین از ویژگی‌های اصلی و اجتناب ناپذیر زندگی تمام آدم‌ها است. سریال Big Little Lies این موضوع را به خوبی نشان شما می‌دهد.

شخصیت‌‌های اصلی سریال Big Little Lies

سلست (با بازی نیکول کیدمن)
سلست (با بازی نیکول کیدمن)

شخصیت‌های اصلی سریال مادرانی با فرزندان ۶ ساله‌ای هستند که با هم به یک مدرسه می‌روند. مادرانی خوش پوش و غرق در تجملات زندگی که ارتباط گرفتن با آن‌ها در نگاه اول سخت به نظر می‌رسد. اما این تنها ظاهر قضیه است.

هر یک از این مادران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. مشکلاتی مثل افسردگی، خشم، تنهایی، ناکارآمدی، فرزندان عصیانگر، آزار و اذیت‌‌های جسمانی و …

به غیر از جین با بازی شیلین وودلی که به تازگی با پسرش زیگی به مونتری آماده است، بقیه این مادران از قبل با هم آشنا یا حتی دوست بوده‌اند. اما هرگز برای هم از رازهای زندگی خود نگفته‌اند چرا که می‌خواستند دروغ زندگی ایده‌آل را باور کنند.

این سریال بیش از آنکه درمورد ماجرای قتلی ابتدای سریال باشد، به جزئیات زندگی این مادران می‌پردازد. در سریال Big Little Lies زندگی به ظاهر بی نقص و عالی مدلین (با بازی ریس ویترسپون)، سلست (با بازی نیکول کیدمن)، رناتا (با بازی لورا درن) و بانی (با بازی زویی کرویتز) مورد بررسی قرار می گیرد. ما شاهد مشکلات، نارضایتی‌ها و درگیری‌های درونی و بیرونی این افراد هستیم. درگیری‌هایی که گاهی نمی دانیم باید در کدام سمت آن بایستیم.

سخن نهایی

با این همه، باید به شما بگوییم که لذت دیدن این سریال هرگز قابل مقایسه با توصیفات ما از آن نیست. با وجود همه ماجراها، اتفاقات و سوالاتی که در سریال Big Little Lies پیش می‌آید، هرگز از نکات و جزئیات کوچک سریال غافل نشوید.

گاهی از اوقات سکوت این بازیگران می تواند اطلاعات بیشتر و بهتری به نسبت دیالوگ‌های آن ها به شما بدهد. لحظاتی که آن‌ها به جای پرحرفی سکوت می‌کنند، می‌توان از چشم‌های آن‌ها به واقعیت تلخ و سیاه زندگیشان پی برد. این سریال حاوی اطلاعات زیادی درمورد زنان و مادران، شخصیت و خواسته‌های آنان است.

شاید بتوان به این سریال لقب بهترین سریال زنانه را داد. سریالی که یک مطالعه شخصیتی کامل در مورد تمامی جنبه‌های زندگی یک زن به عنوان همسر، مادر، دوست و یک فرد شاغل است. ما در هر یک از خانواده‌های سریال Big Little Lies شاهد تاثیرات مستقیم سبک زندگی مادران، بر تربیت فرزندانشان هستیم.

تشبیهات فوق العاده سریال Big Little Lies و موسیقی و تصویربرداری بی نظیر آن نیز از دیگر دلایلی است که نباید دیدن آن را از دست دهید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا