سبک زندگیمهارت های زندگی

پرورش سریع و آسان توت فرنگی

در این مقاله پرورش سریع و آسان توت فرنگی را مورد بحث قرار می دهیم. با توجه به اینکه توت فرنگی به سرعت پرورش یافته و میوه می دهد، همچنین به راحتی رشد می کند. جای تعجب است که باغچه های توت فرنگی در حیاط خلوت ها نیستند.

توت فرنگی، قرمز و خوش طعم

قانع کننده ترین دلیل برای رشد توت فرنگی البته طعم آن است.

روش های کاشت متنوع و برداشت زود هنگام انواع توت ها را انتخابی مناسب برای پرورش می کند. اما معمولاً مسائل دیگری نیز وجود دارد. اگرچه در حیاط خلوت خانه خود، می توانید خوش طعم ترین انواع مختلف توت را پرورش دهید. همچنین اما تا زمانی که توت فرنگی رسیده و شیرین شوند، صبر کنید سپس آنها را بچینید. در پرورش توت فرنگی، انواع توت ها مسیری طولانی تر از برداشتن و به دهان گذاشتن باید سفر کنند.

در مورد غذاهای مفید مطالعه سوپ سبزیجات رژیمی-پخت سریع و آسان پیشنهاد می شود.

انواع توت فرنگی

توت فرنگی
توت فرنگی

بسته به اینكه چه زمانی می خواهید توت فرنگی ها رسیده باشند و چیده و خورده شوند. بین انواع نژادهای توت فرنگی باید انتخاب كنید.

همیشه توت فرنگی های چهارفصل سریعترین ها هستند. آن ها محصول را کمتر از سه ماه پس از کاشت ارائه می دهند. در تمام طول فصل دوام می آورند. تریستار از بهترین انواع این نوع است. برخی از انواع توت فرنگی فقط در بهار و پاییز دوام می آورند.

در مورد پرورش سریع و آسان توت فرنگی، توت فرنگی بهاری دارای تنوع بیشتری هستند. همچنین باردهی بیشتری دارند. اما برای داشتن محصولات آنها تا سال بعد باید تحمل کنید. پس از شروع باردهی، آنها یک بار در هر فصل، بهار یا اوایل تابستان محصول می دهند. کاشت دو یا چند نوع مختلف توت بهاری می تواند میزان برداشت را افزایش دهد.

رشد توت فرنگی

در مورد پرورش سریع و آسان توت فرنگی بهار زمان مناسبی برای کاشت توت فرنگی است. اگرچه در اواخر تابستان یا پاییز اگر می توانید گیاهانی پرورش دهید، نیز می توان آنها را کاشت.

گیاهان جدید شما ممکن است پژمرده به نظر برسند. اما نگران نباشید. آنها به زودی ریشه و برگ جدید در می آورند. در واقع، می توانید ریشه های آنها را با قیچی به طول 7 تا 10 سانتیمتر ببرید تا بتوانید راحت تر آنها را در حفره کاشت فرو کنید. عمق کاشت را با دقت تنظیم کنید. فقط 1 سانتیمتر بالای گیاه را در معرض دید بگذارید تا نه خشک شود و نه از در خاک بودن زیاد خفه شود.

نام توت فرنگی

آیا هرگز تعجب کرده اید که چگونه چنین میوه ای توت فرنگی “strawberry” نامیده می شود؟ این نام ممکن است بیانگر عادت گیاهان در مورد کوددهی باشد. ساقه های افقی آنها توسط ریشه گیاه تغذیه می شوند. در نهایت گیاهان ریشه می گیرند و شاخه های خود را می سازند.

نام “توت فرنگی” همچنین ممکن است از علاقه این نوع توت به کوددهی باشد. مهم نیست که توت فرنگی چگونه نام خود را گرفت. گیاهان دوست دارند کوددهی شوند. کوددهی خاک را مرطوب نگه می دارد. علف های هرز را سرکوب می کند و میوه را تمیز نگه می دارد. به توت فرنگی سالانه، کود آلی بدهید.

برای اطالاعات بیشتر از خوارکی های مفید مطالعه آنتی اکسیدان ها چیستند و در چه غذاهایی وجود دارند؟ پیشنهاد می شود.

انتخاب نوع کاشت

کاشت توت فرنگی
کاشت توت فرنگی

فاصله برای گیاهان توت فرنگی بستگی به روش رشد آنها دارد.

سیستم تپه

با “سیستم تپه”، آنها را در کنار هم قرار می دهید. 22 سانتیمتر فاصله بین 2 گیاه در یک ردیف، 22 سانتیمتر بین ردیف ها فاصله گذاری کنید. با متمرکز کردن شاخه ها از شلوغی جلوگیری کنید.
برای شروع کار بذر بیشتری مورد نیاز است، اما به همان نسبت محصول اولیه بیشتر خواهد بود. این سیستم بویژه برای آن دسته از انواع توت بهاری که به طور طبیعی طرفدار بیشتری از توت چهارفصل دارد، خوب است.

سیستم ردیف های با حصیر پوشانده شده

با استفاده از “سیستم ردیف های با حصیر پوشانده شده”، گیاهان را در فاصله تعیین شده از هم قرار دهید. 60 سانتیمتر بین گیاهان یک ردیف، 100 سانتیمتر بین ردیف ها فاصله گذاری کنید. با این فاصله گذاری به گیاهان اجازه دهید که شاخه های خود را آزادانه رشد دهند. در این روش برای شروع بذر کمتری مورد نیاز است، اما اولین محصول کمتر از سیستم تپه خواهد بود.

هرگز اجازه ندهید که گیاهان پوشیده شده با حصیر بیشتر از 45 سانتیمتر رشد کنند. گیاهان شلوغ باید بطور مرتب کوتاه و هرس شوند.

مهم نیست که کدام سیستم را اتخاذ می کنید. تمام گلهایی را که در طول ماه پس از کاشت ظاهر می شود، بچینید تا گیاهان انرژی خود را در ریشه های قوی کنند. یکی از مزیت های توت های چهارفصل این است که آنها بعد از ماه گل دادن به گل دهی خود ادامه می دهند. این بدان معنی است که می توانید در اواخر این فصل از این گیاه بهاری میوه برداشت کنید.

در زمینه رژیم های غذایی همچنین سوخت‌وساز خود را با این مواد غذایی افزایش دهید را می توانید مطالعه کنید.

میوه را در سفره شام ​​در نظر بگیرید

میوه ها در سفره غذا
میوه ها در سفره غذا

اگر دریافت پنج وعده روزانه میوه که سال ها به شما گفته شده سخت بوده است.

اضافه کردن میوه یا کمپوت به بشقاب شام، به جای اینکه فقط یک دسر باشد، می تواند به شما کمک کند.

سالاد میوه و کمپوت هر دو گزینه خوبی هستند. به ویژه در فصولی که میوه ها لزوماً در بهترین حالت خود نیستند.

هر دو نوع غذا معمولاً پخته می شوند. به این معنی که حتی اگر میوه ها شیرین نباشند، میزان قند آنها را غلیظ می کنند. طعم های حاصل از آن بسیار شدیدتر می شوند.

کمپوت ها را می توان با میوه تازه یا خشک تهیه کرد. معمولاً در یک شربت سبک پخته می شود. می توان آن را به عنوان دورچین یا تزیین یک غذای مانند مرغ یا گوشت سرو کرد.

چاشنی و چاتنی

می توان چاتنی درست کرد. چاتنی را می توان از مخلوطی از مواد اولیه تهیه کرد. این دستور العمل برای سینه های مرغ پخته شده با توت فرنگی نمونه خوبی از افزودن وعده های میوه ای به بشقاب شام شماست. توت فرنگی های بهاری که ممکن است بسیار ریز باشند. با آب زغال اخته بسیار طعم دار، شیرین، پیاز قرمز خرد شده و زنجبیل تازه و تند پخته می شوند. تا یک سس شیرین و خوش طعم ایجاد کنند که مکمل مرغ و یا گوشت باشد.

در صورت تمایل، ریواس تازه را با توت فرنگی ها جایگزین کنید تا یک چاتنی خوش طعم تر شود.

برای کاهش وزن همچنین  بهترین غذاهای کم کالری که باعث کاهش وزن می‌شود را مطالعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا