دکوراسیون

رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه

اکثر مردم ترجیح می‌دهند دیوارهای خانه را با رنگ‌های روشنی مثل سفید، شیری یا کرم رنگ کنند. اما استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه به تازگی مورد توجه قرار گزفته است. در ادامه قصد اطلاعات بیشتری در مورد رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه را با شما به اشتراک بگذاریم.

رنگ‌های روشن همیشه از گذشته انتخاب اول افراد بوده‌اند. طراحان باور دارند که استفاده از این رنگ‌ها فضای خانه را دلبازتر می‌کند. درست است که رنگ‌های روشن در دکوراسیون خانه باعث می‌شوند فضای آن بزرگ‌تر به نظر برسد اما اگر به درستی از رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه استفاده کنیم،‌ می‌توانیم به نتیجه مطلوب برسیم.

انتخاب یک ترکیب رنگی مناسب در این سبک چیدمان اهمیت زیادی دارد. مجله‌های دکوراسیون ایده‌های بسیار زیادی در این مورد در اختیار شما می‌گذارند که در ادامه برخی از آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

آرامش اتاق با دیوارهای تیره

انتخاب رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه و رنگ آمیزی دیوارها باعث می‌شود اتاق شما وزن و عمق پیدا کند. این رنگ‌های تیره چه برای یک دیوار و چه برای همه دیوارها انتخاب شوند، باعث ایجاد احساس آرامش در درون شما می‌شوند. از آن جایی که دیوارهای تیره نور کمتری را بازتاب می‌کنند، فضای تاریک‌تر خانه آرامش بیشتری به شما می‌دهد.

اگر برای طراحی دکوراسیون محل زندگی و کار خود اهمیت قائل هستید، مطالعه مقاله زیر را به شما توصیه می‌کنیم. در این مقاله به بیان اصول تعادل در دکوراسیون پرداخته‌ایم:

اصول تعادل در دکوراسیون

البته این موضوع برای همه صادق نیست. پیش از انتخاب رنگ‌های تیره‌ای مثل آبی پررنگ یا سبز یشمی در دکوراسیون خانه باید علایق و روحیات خود را مورد بررسی قرار دهید. اگر از طرفداران نور و روشنی هستید، احتمالا دیوارهای تیره اتاق در سطح آرامش شما تاثیر نداشته باشد.

اما اگر قرار است دیوار‌های اتاق را تیره کنید، ما چند ایده برای شما داریم:

چیدمان اتاق با دیوارهای تیره

اگر دیواری به رنگ آبی پررنگ یا مشکی دارید، سایر اجزای اتاق باید ملایم و روشن باشند.
اگر دیواری به رنگ آبی پررنگ یا مشکی دارید، سایر اجزای اتاق باید ملایم و روشن باشند.

اگر دیواری به رنگ آبی پررنگ یا مشکی دارید، سایر اجزای اتاق باید ملایم و روشن باشند. برای مثال در اتاقی با دیوارهای آبی تیره، استفاد از المان های سفید،‌ جذابیت آن را دو برابر می‌کند. این المان سفید می‌تواند فرش، آباژور، لوستر، دیوارکوب، تابلو، کاناپه، کوسن‌ها و …. باشد. رنگ‌های دیگری همچون آبی روشن،‌طلایی، طوسی کمرنگ و … نیز از رنگ‌های هستند که با این رنگ تیره در دکوراسیون خانه ترکیب چشم نوازی می‌آفرینند.

اگر می‌خواهید جسورانه‌تر عمل کنید و خواهان استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه هستید،‌به سراغ رنگ مشکی بروید. رنگ کردن دیوار اتاق‌ها با رنگ مشکی خانه شما را از این رو به آن رو می‌کند. البته باید رنگ‌های مکمل را به درستی انتخاب کنید. وگرنه نتیجه مطلوب و دلخواه خود را بدست نمی‌آورید.

انتخاب دیوارهای سیاه برای اتاق خواب ممکن است شما را بترساند، اما با کمی جست و جو و دیدن عکس‌هایی از این سبک دکوراسیون می‌بینید که با انتخاب درست،‌ اتاق خواب با دیوار مشکی می‌تواند بسیار جذاب باشد. برای چنین اتاق خوابی می‌توانید از رنگ‌های پاستیلی، صورتی کمرنگ، زرد، کرم، طلایی، طوسی روشن و … بهره ببرید.

اگر قرار است فقط یک دیوار اتاق را مشکی کنید،‌ دست نگه دارید. این کار اتاق شما را کوچک‌تر از آن چه هست نشان می‌دهد. اگر جرئت استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه را دارید، آن را نصفه و نیمه پیاده نکنید. تیره بود همه دیوارها اتاق را بزرگ‌تر و دلبازتر از آنچه هست نشان می‌دهد که اتفاق مطلوبی است.

رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه و سبک مینیمال

از اصلی‌ترین طرفداران استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون مینیمالیست‌ها هستند. طرفداران دکوراسیون مینیمال باور دارند استفاده از رنگ‌های تیره در جای جای منزل ممکن است. استفاده از رنگ‌های تیره فضا را ساده‌تر می‌کند و فضاهای ساده آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. و این همان چیزی است که در سییک مینیمال به دنبال آنند.

آن‌ها به حداقل‌ها باور دارند. ساخت و تهیه رنگ‌های تیره‌ای مثل مشکی نیازی به ترکیب چندین رنگ متفاوت ندارد و این خود نشانی از مینیمال بودن این انتخاب است. پس از انتخاب سبک مینیمال و رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه باید به نورپردازی اتاق‌ها توجه داشته باشید. نورپردازی خوب می‌تواند محیط را دوچندان زیبا کند. در مقابل یک نورپردازی نادرست و اشتباه تمام زحمات شما در دکوراسیون خانه را به باد می‌دهد.

رنگ‌های تیره در دکوراسیون بخش‌های مختلف خاته از  جمله آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی خانه را مدرن، شیک و امروزی‌تر می‌کند.

اگر قرار است چیدمان فضای کوچکی را طراحی کنید، دانستن برخی نکات ضرروری است. نکاتی که به شما کمک می‌کند آن فضا را بزرگ‌تر از مساحت واقعی نشان دهید. از طریق لینک زیر می‌توانید به برخی از این نکات دست پیدا کنید:

چند راهکار دکوراسیون فضا­های کوچک

اهمیت نور طبیعی

با پرده‌های تیره و ضخیم اتاق‌های خانه را از نور طبیعی محروم نکنید
با پرده‌های تیره و ضخیم اتاق‌های خانه را از نور طبیعی محروم نکنید

درست است که شما برای دکوراسیون خانه رنگ‌های تیره را انتخاب کرده‌اید، اما این به آن معنی نیست که باید مانع ورود نور طبیعی به آن شوید. نور طبیعی همیشه ارزشمندتر از نورهای مصنوعی بوده و هست. پس با پرده‌های تیره و ضخیم اتاق‌های خانه را از آن محروم نکنید. پرده‌های سبک با رنگ‌های ملایمی که هم با رنگ‌های تیره دکوراسیون خانه شما همخوانی دارد و هم به نور خورشید اجازه ورود به خانه را می‌دهد.

تابیدن نور خورشید به دیوارهای تیره کاری می‌کند که فضا بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد.

کاغذ دیواری با رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه

هدف ما در این مقاله محدود کردن شما نیست، بلکه ما تنها ایده‌هایی را در اختیار شما می‌گذاریم که می‌توانید با توجه به فضای زندگی خود آن‌ها را شخصی سازی کنید. اگر انتخاب شما رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه است ولی می‌خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید پیشنهاد ما طرح‌های درشت است. طرح‌های شلوغ و ریز چشم را خسته می‌کند و باعث می‌شود اتاق شلوغ و کوچک به نظر برسد. استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح‌های بزرگ و به رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. اینگونه رنگ دیوارها هم از تیرگی یکدست خارج می‌شود.

کتابخانه یکی از وسایل کاربردی هر خانه است. چیدمان درست،‌ متناسب و زیبای کتابخانه می‌تواند بر زیبایی دکوراسیون منزل شما تاثیرگذار باشد. مطالعه مقاله زیر در مجله اینترنتی امرسان شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند:

کتابخانه جزئی از دکوراسیون

کفپوش تیره در دکوراسیون خانه با رنگ‌های تیره

اگر به هر دلیل مخالف دیوارهای تیره هستید، کفپوش تیره مناسب شما است.
اگر به هر دلیل مخالف دیوارهای تیره هستید، کفپوش تیره مناسب شما است.

تا به اینجا تنها در مورد دیوارهای سیاه، آبی پررنگ، سبز یشمی و … حرف زدیم. اما آیا استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه به دیوارها محدود می‌شود؟ معلوم است که نه!

علاوه بر دیوارها سایر اجزای خانه نیز می‌توانند تیره انتخاب و تهیه شوند. یکی از آن‌ها که کمتر کسی به آن فکر می‌کند، کفپوش اتاق است. اگر به هر دلیل مخالف دیوارهای تیره هستید، کفپوش تیره مناسب شما است. با این کار بدون تغییر رنگ دیوارها توانسته‌اید جایی برای رنگ‌‌های تیره در دکوراسیون خانه باز کنید.

کفپوش تیره در کنار دیوارهای روشن زیبا می‌شود. کفپوش‌هایی به رنگ مشکی یا قهوه‌ای تیره انتخاب خوبی هستند. دیوارهای روشن و کفپوش‌های تیره در کنار هم باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق می‌شوند. این موضوع در آپارتمان‌های کوچک امروزی حائز اهمیت بسیار است.

البته این به معنی آن نیست که انتخاب کفپوش تیره و دیوار روشن در فضاهای بزرگ خوب و مفید نیست. در هر صورت این انتخاب شیک و مدرنی است که در کنار یک چیدمان خوب، نتیجه دلپسندی به دنبال دارد.

از گلدان‌ها غافل نشوید

اگر فکر می‌کنید رنگ‌های تیره ممکن است فضای خانه را افسرده کنند، گیاهان خانگی را فراموش نکنید. گلدان‌های گل و گیاهان خانگی همیشه باعث ایجاد احساس طراوت بیشتر در محیط می‌شوند. این که چه گل و گیاهی را انتخاب کنید به عوامل زیادی از جمله میزان مراقبت شما، میزان نور خانه و … بستگی دارد.

هر گیاهی در گلدان مناسب اگر در جای درستی قرار بگیرد زیبایی خانه را دو چندان می‌کند. بالاتر در مورد اهمیت بهره بری خانه از نور طبیعی گفتیم و این نیز یکی دیگر از علل اهمیت نور طبیعی در دکوراسیون خانه است.

گیاهان خانگی آرامش بخش همان گیاهانی هستند که شما در خانه خود نیاز دارید. لیست زیر هنگام خرید گلدان‌های گیاهان خانگی می‌تواند به شما کمک کند:

گیاهان خانگی آرامش بخش

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا