زیبایی موعمل های زیبایی

ریزش موی ارثی و کاشت مو

ریزش موی ارثی یکی از دلایل اصلی در ریزش مو است. در این نوع از ریزش مو، فرد تقریبا هیچ راهی برای نگه‌داشتن موهای خود ندارد و باید اقدام به کاشت مو کند. در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره ریزش موی ارثی و کاشت مو برای شما فراهم کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

یکی از مهم‌ترین علت‌های ریزش مو می‌تواند به دلایل ارثی باشد. افرادی که دچار طاسی از این طریق می‌شوند در واقع بیمار نیستند اما به صورت طبیعی و ژنتیکی دارای کمبود در سطح هورمون‌هایی هستند که برای رشد فولیکول‌های مو مفید است.

در حالت کلی ریزش در مو می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد که با مراجعه به پزشک باید در ابتدا دلیل ریزش مو در افراد مشخص شود. و با توجه به آن پزشک متخصص می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف پیشگیری‌های لازم جهت جلوگیری از ریزش موی افراد را ارائه دهد.

افرادی که دچار ریزش مو به صورت ارثی هستند رشد فولیکول‌های مو در آنها ضعیف است و بعد از ریزش مو ممکن است دچار طاسی شوند. این افراد می‌توانند از روش‌های مختلف کاشت مو برای درمان استفاده کنند. این روش‌ها در واقع امروزه دارای کمترین عوارض و درد می‌باشند و می‌تواند به شما در داشتن موهایی طبیعی کمک بسیاری کند. از این رو در افرادی که دچار طاسی و یا ریزش در موها هستند پیشنهاد می‌شود.

عوامل ایجاد ریزش مو در افراد

عوامل بسیاری می‌تواند باعث ایجاد ریزش مو در افراد شود که در این مقاله به نمونه‌هایی از این عوامل اشاره می‌کنیم. عوامل ارثی می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل از دست دادن مو در افراد عنوان شود.

کم شدن هورمون مردانه یا تستوسترون در افراد می‌تواند به تدریج موها را نازک‌تر و شکننده‌تر کند. این امر می‌تواند در صورت ادامه دار شدن به ریزش کلی مو و طاسی بانجامد.

افرادی که دچار بیماری‌های پوستی و یا سوختگی در پوست سر خود هستند نیز رشد مو در آنها می‌تواند متوقف شود.

کمبود ویتامین‌ها و پروتئین‌ها که جز مواد بسیار مهم برای رشد فولیکول‌های مو هستند، می‌تواند یکی از علت‌های ریزش در موها باشد.

استفاده از وسایل ریزش مو مانند شانه‌های سخت، نرم کننده‌ها، مواد شیمیایی، استفاده از گرمای سشوار و اتو مو و غیره. این وسایل ریزش مو می‌توانند باعث شکنندگی موها شوند. همچنین استفاده از وسایل ریزش مو در دراز مدت ممکن است موهای فرد را به موخوره دچار کند.

بدن انسان ترکیبی اعجاب انگیز از اندام های درونی و بیرونی است با کارکردی منحصر به فرد و در این میان از پوست و مو به آینه تمام نمای سلامت بدن تعبیر می‌شود. مو جزئی از بدن ماست که با سلامت اندام‌های داخلی، ارتباطی مستقیم دارد. در مقاله زیر سعی شده ۱۰ راه خانگی برای مراقبت از سلامت مو که در نهایت به سلامت کلی بدن ما کمک خواهد کرد را با هم بررسی کنیم.

۱۰ راه خانگی برای حفاظت از سلامت مو

روش‌های پیشگیری از ریزش مو

ریزش مو می‌تواند بنا به دلایل مختلف ایجاد شود. با تشخیص پزشک متخصص مو می‌توان برای پیشگیری از ریزش مو، روش مناسب را برای درمان انجام داد. در واقع امروزه با داروهای مختلف و متنوع و همچنین کاشت مو می‌توان موهایی پرپشت و به دور از ریزش را در خود مشاهده کرد. در اینجا چند مورد از روش‌های پیشگیری از ریزش مو را بیان می‌کنیم:

کاشت مو طبیعی یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از ریزش مو می‌باشد. از آنجایی که کاشت مو می‌تواند دارای روش‌های مختلفی باشد پزشک متخصص از بروزترین روش‌ها برای کاشت استفاده می‌کند. این روش تقریبا می‌تواند به طور دائمی‌شما را دارای موهایی طبیعی کند. از این رو امروزه استفاده از کاشت مو در اکثر نقاط جهان برای درمان طاسی مورد توجه قرار گرفته است.

ترمیم مو می‌تواند شامل کاشت مصنوعی مو و یا استفاده از روش‌های موقت دیگر باشد. این روش در واقع تا مدت زیادی نمی‌تواند نتیجه بخش باشد و بعد از گذشت زمانی ریزش در موها شروع می‌شود. بعد از کاشت مو مصنوعی استفاده از وسایل ریزش مو می‌تواند باعث ریزش این موهای کاشته شده شود.

استفاده از داروهای مناسب می‌تواند برای پیشگیری و درمان روش مناسبی باشد. البته باید بنا به تشخیص پزشک از آنها طی چند دوره استفاده کرد.

مصرف سبزیجات و ویتامین‌ها در برخی از موارد می‌تواند ریزش در موها را متوقف کند.

پیشگیری از ریزش مو
پیشگیری از ریزش مو

درمان ریزش موها به دلیل عوامل ارثی

برای درمان ریزش موها که به دلیل ارثی ایجاد شده است اکثرا از ماینوکسیدیل و یا فیناستراید برای درمان استفاده می‌شود. ماینوکسیدیل را بر روی پوست سر و نواحی که دچار ریزش در موها هستند می‌مالند. برای اینکه ریزش موها کندتر شود، باید این حرکت را طی 4 تا 8 ماه به طور منظم تکرار کرد تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.
فیناستراید نوعی از دارو مخصوص ریزش در موها می‌باشد که در اکثر مواقع بر روی مردان بیشتر جواب می‌دهد. باید عنوان کرد در صورت استفاده نکردن از این داروها ریزش مو می‌تواند دوباره شروع شود. همچنین در استفاده از این نوع داروها باید مراقب بود. زیرا ممکن است عوارض دیگری را نیز بر روی شما بگذارند. هرگز از دارویی به صورت سرخود و بدون تجویز پزشک برای درمان استفاده نکنید.

این داروها اگرچه ریزش موی ارثی را کندتر می کنند اما تقریباً در اکثر موارد منجر به درمان قطعی ریزش موی ارثی نمی شوند. پس اگر مبتلا به ریزش موی ارثی هستید و داشتن مو نقش مهمی در زیبایی شما ایفا می کند، باید به دنبال روش دیگری باشید که آن کاشت مو است.

بسیاری از خانم‌ها و آقایان به دلایل مختلف موهای خود را رنگ می‌کنند. دلایلی از جمله ایجاد تنوع در ظاهر و یا پوشاندن موهای سفید. مقاله زیر را مطالعه کنید تا به شما بگو‌ییم چگونه در خانه خودتان موهایتان را رنگ کنید.

موهای خود را در خانه رنگ کنید

کاشت مو

همه ما می‌دانیم که داشتن موهای طبیعی تا چه اندازه می ‌تواند در ایجاد زیبایی در ما نقش اساسی را ایفا نماید. برای این منظور افرادی که دچار ریزش موی ارثی هستند، بیشتر به فکر روش‌هایی برای جلوگیری از ریزش مو می‌باشند. در واقع این افراد می‌توانند از انواع داروها و یا مکمل‌های تقویت مو استفاده نمایند.

ممکن است این درمان‌ها برای جلوگیری از ریزش مو مناسب باشد. ولی در برخی از موارد ریزش موی ارثی می‌تواند بسیار وسیع تر صورت گیرد. اگر این درمان‌ها برای جلوگیری از ریزش مو جوابگو نباشد، ممکن است در عرض مدت کمی ‌فرد موهای خود را از دست بدهد و دچار طاسی شود. با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد متدهای جدید در کاشت مو دیگر افرادی که دچار طاسی دائمی ‌نیز شده اند، می‌توانند دارای موهایی طبیعی شوند. کاشت مو در واقع یکی از روش‌های جدید و در عین حال بسیار پرکاربرد در ایجاد زیبایی افراد می‌باشد که با روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد.

کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های انجام کاشت مو در واقع بسیار متنوع می‌باشد. ولی جدیدترین متد کاشت مو به روش Fut و Fue می‌باشد.

در روش کاشت مو به روش Fut موهای سر، به صورت نواری از منطقه بانک موی افراد برداشته می ‌شود. این موها بر اساس فرآیند خاصی و طبق شرایط ویژه ای در مناطقی از سر که نیاز به پیوند مو دارند کاشته می‌شود. این روش می‌تواند در نواحی از سر که موها به صورت نواری برداشته شده اند به صورت بخیه دیده شود. به همین دلیل زخم‌های بعد از بخیه ممکن است در سر افراد باقی بماند. همچنین عوارض جانبی بعد از کاشت مو در این روش می‌تواند شامل درد و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی بعد از عمل زیبایی پیوند مو ایجاد عفونت در گرافت‌های موی پیوند شده باشد.

روش دیگر در پیوند مو Fue می ‌باشد، در این روش کاشت فولیکول‌های اهدا کننده توسط دستگاهی به صورت گرافت‌های تکی از بانک موی افراد استخراج می‌شود. در این روش اثری از بریدگی و جای بخیه در سر افراد وجود ندارد. موهای برداشته شده فریز می‌شوند تا فولیکول‌های مو در اثر برداشت از بین نروند. و بتوان آنها را در ناحیه مورد پیوند کاشت. این روش می‌تواند عوارض و درد کمتری داشته باشد. اما با این وجود بعد از عمل پیوند مو باید در هفته اول مراقبت‌های مخصوصی در رابطه با پیوند مو انجام دهید تا رشد مو سریع تر اتفاق بیفتد.

کاشت مو به روش Fut
کاشت مو به روش Fut

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

هر عمل زیبایی به طور حتم نیاز به مراقبت‌های بعد از عمل دارد. در صورتی که به توصیه‌های متخصص زیبایی توجه نمایید، می‌توانید بیشترین نتیجه را از عمل زیبایی خود بگیرید.

  • بعد از پیوند مو از انجام فعالیت‌های سخت دوری کنید
  • استفاده از آنتی بیوتیک‌ها برای جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از عمل
  • تغذیه مناسب و مفید برای رشد فولیکول‌های مو
  • پرهیز از ماساژ در نواحی تحت کاشت مو
  • جلوگیری از رسیدن گرما به موهای کاشته شده

در واقع با رعایت توصیه‌های متخصص پوست و مو می ‌توانید به راحتی از ایجاد عوارض بعد از عمل زیبایی پیوند مو بکاهید.

شاید از آن دسته افرادی باشید که با استفاده از محصولات بهداشتی و درمانی گران قیمت به تقویت موها توجه زیادی نشان می‌دهید. اما بالاخره یک روز از هزینه‌های زیاد خسته می‌شوید و ترجیح می‌دهید دیگر برای سلامتی و زیبایی موهای خود هزینه نکنید. از همه مهم‌تر این که بعضی از این محصولات دارای مواد شیمیایی هستند و ممکن است به موها آسیب برسانند. اگر می‌خواهید موهای سالم و زیبا داشته باشید، از موادی که در مقاله زیر معرفی شده است و تقریبا در هر خانه‌ای یافت می‌شود، استفاده کرده و موها را تقویت کنید.

غذاهایی که می‌توان برای تقویت موها استفاده کرد

تاثیر متخصص پوست و مو در عمل پیوند مو

مهم‌ترین عامل در کاشت مو می‌تواند تاثیر متخصص زیبایی در انجام عمل پیوند مو باشد. در واقع با انتخاب بهترین متخصص پوست می‌توانید روند بهبودی بعد از پیوند مو را تسریع نمایید. کاشت مو در واقع عملی بسیار حساس و در عین حال دقیق می‌باشد و هر فردی از انجام این امر به خوبی بر نمی‌آید. در صورت کوچک‌ترین اشتباه در عمل پیوند مو فولیکول‌های مو از بین می‌روند و روند رشد مو با چالش روبرو می ‌شود.

برای اینکه این قبیل اتفاقات پیش نیاید، باید به بهترین متخصص پوست برای انجام عمل مراجعه نمایید. شرایطی که پیوند مو در آنجا صورت می‌گیرد، می‌تواند در این عمل تاثیر بگذارد. محیط‌های بهداشتی با شرایط خاص می‌تواند از ایجاد عفونت بعد از عمل پیوند مو جلوگیری نماید. برای این منظور کلینیک‌های مرتبط با پیوند مو باید دارای مجوز‌های لازم در این زمینه باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا