گردشگری

نکاتی که قبل از سفر باید بدانید

در این مقاله درباره نکاتی که بهتر است قبل از سفر بدانیم، صحبت می کنیم. بسیاری از ما اهل سفر و دوستار سفر هستیم. شاید مرور برخی نکات سفرهای بهتری را برایمان رقم بزند.

سفر، با برنامه ریزی یا بی برنامه ریزی

سفر، با برنامه ریزی یا بی برنامه ریزی
سفر، با برنامه ریزی یا بی برنامه ریزی

سفر همیشه یکی از غیرقابل پیش بینی ترین فعالیت ها است. بسیاری از مواقع آنچه را که می خواهیم اتفاق افتد، کاملا طبق برنامه پیش نمی رود. ممکن است اتفاقاتی در طول سفر پیش آید و به طور کلی برنامه سفر خود را تغییر دهیم و این از جذابیت های سفر است.

این امر به ویژه در مورد سفر به کشوری کاملاً متفاوت با فرهنگ و تاریخ متفاوت صادق است. به همین دلیل با توجه به رشد گردشگری، قبل از سفر به شهرها و کشورها نکاتی را برای شما جمع آوری کرده ایم. بهتر است برای داشتن یک سفر خوب در آنها را دنبال کنید.

می توانید برای مطالعه بیشتر به  قوانین بین‌المللی جالب وخنده دار سری بزنید

انعطاف پذیری

اگر فردی دقیق باشید و به پافشاری بر برنامه خود اهمیت دهید، مطمئناً وقایع غیر منتظره، تاخیرها و یا تغییرهای دقیقه 90 برنامه باعث ناراحتی و کلافگی شما خواهد شد.

بهتر است سفر خود را لذت بخش تر کنید. سعی کنید حداقل برای مدت کوتاهی در مقابل اتفاقات غیرقابل پیش بینی انعطاف پذیرتر باشید.

از مدت کوتاهی که برای سفر اختصاص داده اید، لذت کافی ببرید. جو زندگی خود را تغییر دهید. بنابراین هر اتفاق و ماجراجویی در سفر را به چشم یک مرحله از این تغییر و رشد نگاه کنید. اتفاقاتی که ممکن است شیوه زندگی شما و دیدگاه شما را بهتر از قبل کند و زندگی دوست داشتنی تری را برایتان بسازد.

انعطاف پذیری و پذیرش رفتارها، وقایع و شرایط مهمترین چیزی است که باعث می شود مسافرت برای شما و همسفرانتان دلپذیرتر شود.

لیست کارها

لیست کارها
لیست کارها

همیشه برخی از علاقه های گردشگری سفرتان را قبل از شروع سفر جستجو کنید: رستوران های خوب، غذاهای محلی، معروف ترین جاذبه های گردشگری، آثار باستانی و سوغات هر مکان.

یک یا دو هفته قبل از سفر از اطلاعاتی که به آن ها نیاز دارید لیستی تهیه کنید. اطلاعاتی از قبیل برنامه سفر و گردشگری، وسایل مورد نیاز در سفر، کارهایی که قبل یا بعد از سفر باید انجام دهید و غیره.

به عنوان مثال، اگر لیستی داشته باشید که به شما یادآوری کند قبل از ترک خانه چه کاری باید انجام دهید. خود را از نگرانی دائمی در سفر نجات می دهید. نگرانی هایی مانند پنجره را بستم؟ شیر گاز بسته است؟ گلدان را آب دادم و این قبیل نگرانی ها که همیشه وجود دارند.

برای مطالعه بیشتر، رمانتیک ترین شهرهای توریستی اروپا را به شما پیشنهاد می کنیم.

اگر به خارج از کشور سفر می کنید، رایج ترین عبارات زبان مقصد خود را بیاموزید

اگر قصد سفر به کشورهای دیگر را دارید که با یک زبان کاملا متفاوت صحبت می کنند، یادگیری چند کلمه کلیدی به زبان آنها، بسیار سودمند خواهد بود. یادگیری کلمات ضروری، علاوه بر اینکه بسیار ساده است، باعث ایجاد معاشرت با مردم می شود، همچنین بسیاری از مشکلات شما را حل می کند. باتوجه به اینکه زبان از مهمترین راه های ارتباطی است، یادگیری زبان باعث می شود با مردم آن منطقه ارتباط برقرار کنید.

اگر به مطالب گردشگری علاقه مندید، با زیباترین باغ های دنیا آشنا شوید را از دست ندهید.

مدارک ضروری

اگر در داخل کشور سفر می کنید. به طور طبیعی باید مدارک شناسایی را همراه خود داشته باشید. اما برای جلوگیری از مفقود شدن این مدارک مهم، بهتر است پس از اقامت در محل اقامت، آن را در یک مکان امن قرار دهید. هرگز مدارک مهم را همراه خود به گردش نبرید. فقط یک کپی از آن یا عکس آن را با خود داشته باشید.

اگر مقصد شما خارج از کشور است، حتماً یک کپی از گذرنامه و عکسی از عکس پاسپورت خود به همراه داشته باشید تا احتمال گم شدن و یا از بین رفتن گذرنامه شما کم شود.

همچنین می توانید خوش آب و هواترین کشورهای دنیا را مطالعه بفرمایید.

محاسبه هزینه های رفت و آمد

همیشه قبل از سفر در مورد روش هایی که به وسیله آنها در کمترین زمان و با کمترین هزینه به مقصد خود می رسید را جستجو کنید. این یکی از مهمترین اقدامات  برای تجربه سفر بهتر است.

مسیرها را در اینترنت با برنامه هایی مانند نقشه های Waze یا google پیدا کنید. برای دید و بازدید از مکان های اطراف محل اقامت و نزدیکتان برنامه ریزی کنید.

از افراد بومی بپرسید

همیشه جستجوی یک رستوران خوب یا یک منطقه گردشگری در سایت های مقصد سفرتان امکان پذیر است. می توانید از نظرات سایر گردشگران درمورد این موضوع جستجو و استفاده کنید. اما برای درک بهتر و شناخت مکان های فوق العاده و بکر، باید با افراد بومی مشورت کنید. می توانید به آنها بگویید که به دنبال چه چیزی هستید. از آن ها بخواهید در تجربه سفری دل انگیز و خاطره انگیز شما را راهنمایی کنند. معمولا پیشنهادات بومیان هر منطقه از گوگل بهتر است.

برای هیچ چیز صددرصد برنامه ریزی نکنید

وقتی تصمیم به سفر گرفتید. سعی کنید بیشترین استفاده را از سفر خود به مکانی جدید ببرید. شما مدت زمان کمی را برای رفتن به  تمام رستوران های معروف، کلیه اماکن تاریخی و گردشگری و طبیعی دارید. این تنها با برنامه ریزی برای گردش در سفر امکان پذیر است.

اما نکته این است که برنامه ریزی صددرصد وقت می تواند شما را مضطرب و ناآرام کند. برنامه ریزی برای همه چیز شما را لذت بردن از سفر باز می دارد. همیشه زمان استراحت کافی تعیین کنید.

حدودا 2 هفته قبل از سفر برنامه ریزی کنید

منظور از این برنامه ریزی زودهنگام، رزرو اقامت و پرواز و یا مسائل مربوط به اخذ ویزا است.

باز ذهن باز به سفر ببرید

باز ذهن باز به سفر ببرید
باز ذهن باز به سفر ببرید

سعی کنید به حریم خصوصی افرادی که در اتوبوس، قطار و یا هواپیما در کنارتان نشسته اند، احترام بگذارید. اگر خیلی اهل معاشرت های این چنینی هستید، دقت کنید فرد مقابل متمایل به حرف زدن است، در غیر اینصورت مزاحم او نشوید.

وسایل مورد نیاز خود را بین  کیف مسافرتی و چمدان تقسیم کنید. با این روش از سنگینی و حمل وسایل غیر ضروری در کیف دستی جلوگیری کنید. همچنین با تقسیم وسایل خود در کیف و چمدان های مختلف خود در مورد  از بین رفتن احتمالی یک چمدان نگران نخواهید بود. با این حال، اگر یکی از چمدان ها گم شود، تمام وسایل ضروری شما از دست نمی رود.

تمام کارت های نقدی و اعتباری خود را در کیف پول خود نگه ندارید. در اینصورت اگر کیف پول شما به سرقت برود یا گم شود، پولی نخواهید داشت. بهترین راه مخفی کردن پول در دو یا سه جیب است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا