زیبایی پوستمد و زیبایی

هر آنچه که باید درباره تزریق چربی بدانید

تزریق چربی یکی از روش‌های جوان‌سازی است. این روزها پدیده جوان‌سازی و زیباسازی صورت و بدن به عنوان یک نیاز اساسی به خصوص در بین جوانان و افراد میان سال رایج شده است. در این میان روش‌های مختلفی برای جوان‌سازی و زیباسازی صورت و بدن دیده می‌شود که یکی از این روش‌ها، تزریق چربی صورت و بدن است.

تزریق ژل از جمله روش های مختلف برای جوان‌سازی و زیباسازی صورت و بدن است. کمتر کسی را می توان پیدا کرد که درباره تزریق ژل به عنوان یکی از روش زیباسازی و جوان‌سازی نشنیده باشد. با مطالعه مقاله زیر درباره تزریق ژل بیشتر بدانید.

درباره تزریق ژل بیشتر بدانید

تزریق چربی به پوست

تزریق چربی به پوست صورت و بدن از آن جهت برای زیباسازی و جوان‌سازی مفید می‌باشد که باعث تاخیر در استفاده از روش‌های تهاجمی ‌مثل لیفت صورت، لیف ابرو و یا سایر جراحی‌های زیبایی می‌شود. با تزریق چربی صورت و بدن به جای استفاده از محصولات مصنوعی می‌توانید از بافت چربی بدن خود که هیچگونه واکنش آلرژیکی ایجاد نمی‌کند، استفاده کنید.

روند پیری با کاهش ضخامت پوست و کاهش الاستیسیته پوست به دنبال کاهش کلاژن و هیالورونیک اسید و الاستین موجود در پوست صورت می‌گیرد و کم کم بافت زیر پو‌ستی کاهش یافته و چروک‌ها در نواحی مختلف صورت پدیدار می‌شوند.

این چروک‌ها می‌تواند در نواحی از جمله روی پلک‌ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه‌ها رخ دهد. تا زمانی که این چروک‌ها عمیق نشده باشند، می‌توان در برخی از نواحی مشکل را تا حدودی با بوتاکس حل کرد، اما زمانی که چروک‌ها تبدیل به چین شده یا به اصطلاح علمی ‌آتروفی چربی هیپودرم اتفاق می‌افتد، دیگر از بوتاکس کاری برنمی‌آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که از جمله بهترین پرکننده‌ها، تزریق چربی یا Fat Injection است؛ چرا که در این روش قسمتی از چربی بدن خود فرد برداشته شده و بعد از آماده سازی جهت ترمیم قسمت دیگری از بدن تزریق می‌شود. در واقع چربی نوعی حجم دهنده طبیعی است که کاربرد‌های زیادی در طب و زیبایی دارد.

بنابراین اگر به دنبال یک راه حل موثر و کم عارضه برای رفع نشانه‌های پیری هستید شاید بهترین روش مناسب برای شما این کار باشد. در این مقاله سعی شده دلایل نیاز به تزریق چربی به صورت و بدن را با هم بررسی کنیم و ببینیم چه کسانی بهترین کاندید استفاده از تزریق چربی صورت و بدن هستند.

تا زمانی که این چروک‌ها عمیق نشده باشند، می‌توان در برخی از نواحی مشکل را تا حدودی با بوتاکس حل کرد

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی صورت و بدن انقلابی در صنعت زیبایی به راه انداخته اند و برخی مزایای آن عبارتند از:

  • بهبود و جوان‌سازی بافت پوست
  • پر کردن ظاهر لاغر و یا توخالی در قسمت گونه‌ها، چانه و یا زیر چشم
  • پر کردن اسکار یا جای زخم فرو رفته و سوختگی‌ها
  • پرکردن خطوط روی پوست ناشی از زخم یا بالا رفتن سن
  • برجسته کردن نواحی مختلف بدن
  • جوان‌سازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
  • رفع غیر قرینگی‌های صورت و بدن از جمله بافت سینه‌ها

از دیگر مزایای روش تزریق چربی صورت و بدن به این نکته می‌توان اشاره کرد که در صورت تزریق مناسب و تحت نظر پزشک متخصص و مراجعه منظم می‌توان انتظار داشت که نتایج آن 7 تا 10 سال دوام داشته باشد و افراد بین 30 تا 75 سال می‌توانند کاندیدای مناسبی برای این عمل باشند.

نکته فوق العاده دیگر این است که تزریق چربی، روش مناسب‌تری نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی دارد و آن، این است که به طور کلی این روش بسیار ایمن تر از سایر روش‌ها می‌باشد. این عمل نیاز به بیهوشی نداشته و در تزریق چربی از روش تزریق بسته استفاده می‌شود و به این معنی است که نیاز به باز شدن و آسیب رساندن به اعصاب، رگ‌ها و یا سایر اندام‌های درونی و بیرونی بیمار ندارد. تزریق به وسیله سوزن‌های خاردار انجام می‌شود و در این حالت میزان آسیب به حداقل ممکن خواهد رسید.

همگی بوتاکس و کاربردهای آن باخبریم. در سالهای اخیر درباره مضرات تزریق بوتاکس مطالبی بیان شده اما بوتاکس فواید بسیاری دارد و مضرات آن تنها مختص به بوتاکس های غیر استاندارد و متفرقه است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فواید بوتاکس مقاله زیر را بخوانید.

فواید بوتاکس چیست؟

عمل تزریق چربی

تزریق چربی صورت و بدن یک روش گسترده تر نسبت به استفاده از سایر پر کننده‌های تزریقی است؛ به این دلیل که برای استفاده از این روش نیاز به لیپوساکشن موضعی نیز هست. روش کار در تزریق چربی صورت و بدن به این شکل است که ابتدا دکتر متخصص مقداری از چربی در نواحی که چربی مازاد وجود دارد از طریق تکنیک لیپوساکشن از بافت بدن بیمار برداشت کرده و پس از آماده سازی چربی آن را به محل مورد نظر بیمار تزریق می‌کند. برای آماده سازی تزریق چربی به صورت و بدن بهتر است از کشیدن سیگار و مصرف قرص‌هایی از قبیل آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی اجتناب کنید.

بهترین محل‌هایی که می‌توان چربی را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و منطقه ای مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمی‌شود. برای این منظور نواحی ران‌ها، پهلوها، کنار زانو چربی مقاوم تری دارند و اغلب از این مناطق استفاده می‌شود.

عمل تزریق چربی حدود 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد و اغلب بیماران به راحتی و بدون احساس درد این عمل را انجام می‌دهند. همچنین انجام این کار نیاز به بیهوشی ندارد و برای استفاده از روش تزریق چربی صورت و بدن معمولا از بی حسی موضعی استفاده کرده و نوع عمل سرپایی می‌باشد.

در این روش با سوزن‌های مخصوص شبیه عمل‌های لیپوساکشن چربی از قسمت‌های خاص بدن بیمار گرفته شده و بعد از جدا کردن ناخالصی و تبدیل به چربی خالص به داخل ناحیه مورد نظر جهت افزایش حجم آن ناحیه تزریق می‌شود.

عمل تزریق چربی حدود 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد
عمل تزریق حدود 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد

عوارض تزریق چربی

افرادی که تزریق چربی صورت و بدن انجام داده اند می‌توانند بلافاصله بعد از تزریق به انجام امور روزمره خود ادامه دهند. اگرچه انتظار می‌رود در ناحیه ای که تزریق چربی صورت و بدن صورت گرفته است مقداری تورم، قرمزی و حتی خونریزی کم دیده شود.

دوره بهبودی بر حسب مقدار چربی که از بدن گرفته شده و یا به ناحیه مورد نظر تزریق شده در افراد مختلف متغیر است ولی معمولا بعد از دو هفته شما می‌توانید نتایج کامل تزریق چربی صورت و بدن را به راحتی مشاهده نمایید. اگر چه بلافاصله بعد از تزریق چربی صورت و بدن نیز می‌توانید نتایج آن را مشاهده نمایید ولی به دلیل وجود تورم و یا قرمزی ممکن است ناحیه مورد نظر برجسته تر از نیاز بیمار دیده شود که البته بعد از دوره بهبودی این مشکل برطرف خواهد شد.

به این نکته توجه کنید که این روش در واقع یک روش درمانی میان مدت است و نیمی ‌از چربی تزریق شده بعد از 3 الی 6 ماه جذب بدن می‌شود و اگر به دنبال روشی دائمی‌ هستید، می‌بایست با مراجعه منظم به پزشک زیبایی خود طی چندین مرحله نسبت به تزریق چربی اقدام کنید.

لیزر موهای زائد بهترین و موثر ترین روش رفع موهای زائد بدن است. لیزرهای مدرن امروزی روی هر نوع پوست و مویی جواب می دهند. اثر این روش رفع موهای زائد نسبت به سایر روش‌ها دائمی تر است. اما حتما شما هم صحبت های زیادی پیرامون اثرات و عواقب لیزر موهای زائد شنیده اید و گیج شده اید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید.

لیزر موهای زائد

سخن پایانی

به این نکته توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید بهترین نتیجه ممکن را پس از تزریق چربی داشته باشید، از دست زدن به محل تزریق حداقل تا 5 روز پس از آن جدا خودداری نمایید زیرا ممکن است باعث جابجایی چربی تزریق شده شده و بر روی نتیجه به دست آمده تاثیر منفی بگذارد.

قطعا این کار یک روش درمانی فوق العاده بوده و کمک شایانی به افزایش حس اعتماد به نفس می‌کند ولی به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که تزریق چربی به صورت و بدن فقط می‌بایست توسط پزشک متخصص و یا جراح پلاستیک انجام شود و از انجام این عمل تحت نظر غیر متخصص اجتناب شود زیرا ممکن است عوارض غیر قابل جبرانی برای بیمار داشته باشد.

بدن انسان ترکیبی اعجاب انگیز از اندام‌های درونی و بیرونی است با کارکردی منحصر به فرد و در این میان از پوست و مو به آینه تمام نمای سلامت بدن تعبیر می شود. مو جزئی از بدن ماست که با سلامت اندام های داخلی، ارتباطی مستقیم دارد. در مقاله زیر سعی شده ۱۰ راه خانگی برای مراقبت از سلامت مو که در نهایت به سلامت کلی بدن ما کمک خواهد کرد را با هم بررسی کنیم.

۱۰ راه خانگی برای حفاظت از سلامت مو

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا