ترفند های خانه داریسایر

نکات طلایی در خرید لوازم برقی منزل

لوازم برقی منزل گران‌ترین وسایلی هستند که باید برای یک خانه خرید. وسایلی که اگر مناسب نباشند و جنس خوبی نداشته باشند، زود به زود خراب خواهند شد. خرابی این وسایل هم کارمان را لنگ می‌گذارد و هم هزینه زیادی برایمان خواهد داشت. به همین دلیل هم لازم است هنگام خرید لوازم برقی منزل به نکاتی توجه داشته باشید.

لوازم مکانیکی و سنتی که تا پیش از این در خانه استفاده می‌کردیم، آرام آرام در حال جایگزین شدن با لوازم برقی هستند. استفاده از لوازم برقی منزل نه تنها کارها را سریع و آسان‌تر پیش می‌برد بلکه به صرفه‌تر نیز هست. شما با زمان آزادی که پیدا می‌کنید، می‌توانید بیشتر کار کنید، به فعالیت‌های مورد علاقه خود برسید یا زمان بیشتری برای استراحت داشته باشید و همین ارزشمند است.

امروزه استفاده از برخی از لوازم برقی تبدیل به یک باید شده است. برای مثال تصور زندگی بدون یخچال،‌ فریزر، ماشین لباسشویی یا اجاق گاز برای هیچ کدام از ما ممکن نیست. برخی دیگر از وسایل برقی منزل نیز آنچنان هم لازم نیستند و می‌شود بدون آن‌ها زندگی کرد. وسایلی مثل سرخ‌کن، آبمیوه‌گیری، بخارشوی، ماشین ظرفشویی، بخارپز و ماکرویو در این دسته قرار دارند.

درست است که بخارشوی از آن دسته وسایل برقی منزل نیست که اگر در خانه نباشد، کارهایتان لنگ بماند اما چه کسی بدش می‌آید چیزی که می‌خرد، مفید و کارآمد باشد؟ در مقاله زیر به بررسی ویژگی‌هایی از یک بخارشوی خوب که باید هنگام خرید به آن‌ها دقت کرد، می‌پردازیم:

راهنمای خرید بخارشوی

در این مقاله از سری مقالات مجله اینترنتی امرسان قصد داریم نکاتی طلایی پیرامون خرید آن دسته از لوازم برقی منزل که لازم و ضروری هستند، را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. با ما همراه باشید:

ویژگی‌های اصلی یک یخچال فریزر خوب

یخچال فریزرهایی که فریزرشان در قسمت پایین قرار دارد، کمترین مصرف انرژی را دارند
یخچال فریزرهایی که فریزرشان در قسمت پایین قرار دارد، کمترین مصرف انرژی را دارند

فضای محدود آشپزخانه‌های امروزی، امکان نگهداری از یک یخچال و یک فریزر جداگانه را از ما سلب کرده است. پس اگر قرار است به سراغ خرید یخچال فریزر‌ها برویم، باید آن‌هایی را انتخاب کنیم که بیشتری کارایی و کمترین اتلاف انرژی را دارند.

جالب است بدانید که یخچال فریزرهایی که فریزرشان در قسمت پایین قرار دارد، کمترین مصرف انرژی و سایدبای‌ساید‌های محبوب، بیشترین مصرف انرژی را دارند. ترجیح دادن معقولیت به مقبولیت یکی از آن نکات طلایی‌ای است که باید هنگام خرید لوازم برقی به آن توجه کرد.

نکته بعدی در خرید یخچال فریزر، آب ریز روی درب آن است. بررسی کارشناسان نشان می‌دهد ۳۰ تا ۴۵ درصد باز و بسته شدن‌های درب یخچال برای برداشتن آب و یخ است. پس اگر بشود بدون باز کردن درب یخچال این کار را کرد، میزان باز و بسته شدن درب و بالطبع میزان اتلاف انرژی کاهش چشم‌گیری خواهد یافت و یخچال فریزر عمر مفید طولانی تری خواهد داشت.

در کل معقول‌ترین انتخاب یخچال فریزر، انتخاب آن یخچال فریزرهایی است که به تعداد کافی قفسه و کشو و محفظه کنترل رطوبت دارند و اندازه‌شان متناسب با نیاز شما است.

هرچه حجم و فضای داخلی یخچال فریزر بزرگ‌تر شود، میزان مصرف و اتلاف انرژی آن افزایش خوهد بافت. پس هنگام خرید با توجه به نیاز خود،  فضایی که در خانه دارید و بودجه‌ای که به یخچال فریزر اختصاص داده‌اید، خرید کنید. این یکی از آن عادات خوبی است که باعث تجربه خریدی خوب خواهد شد. در مورد دیگر عادات مثبت هنگام خرید لوازم منزل، در مقاله زیر بخوانید:

پیش از خرید لوازم خانگی این مطلب را بخوانید

اجاق گاز ایرانی همان قدر قابل است که اجاق گاز خارجی

اگر قصد دارید اجاق گاز بخرید، به جای پرداخت هزینه‌های گزاف برای نمونه‌های خارجی، به نمایندگی برندهای ایرانی معتبر مراجعه کنید
اگر قصد دارید اجاق گاز بخرید، به جای پرداخت هزینه‌های گزاف برای نمونه‌های خارجی، به نمایندگی برندهای ایرانی معتبر مراجعه کنید

کارشناسان لوازم خانگی باور دارند، اجاق گازها باکیفیت‌ترین و بهترین تولیدات داخلی هستند. پس اگر قصد دارید اجاق گاز بخرید، به جای پرداخت هزینه‌های گزاف برای نمونه‌های خارجی، به نمایندگی برندهای ایرانی معتبر مراجعه کنید. یک اجاق گاز ایرانی خوب به راحتی می‌تواند با برندهای خارجی، قدر و به نام رقابت کند.

با اینکه هنگام خرید اجاق گاز ایرانی هزینه کمتری پرداخت می‌کنید، اما کالایی می‌خرید که همان کارهای نمونه خارجی را می‌کند و به همان اندازه عمر مفید دارد.

اجاق گازهایی که امکاناتی مثل قطع اتوماتیک گاز (وقتی که غذا سر ریز می‌شود)، خاموش نشدن شعله اجاق با باد و امکان تنظیم کردن ساعت و مقدار پخت را دارند، به اجاق گازهای ساده، ترجیح دهید. درست است که قیمت این اجاق‌ها به واسطه آپشن‌هایی که دارند، بیشتر از اجاق‌های معمولی است اما این‌ها امکانات ضروری هستند که ایمنی خانه و خانواده را تضمین خواهند کرد.

کولر آبی نیز یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین لوازم برقی منزل در فصل تابستان است. اگر قصد دارید امسال کولر آبی بخرید، باید پیش از هر چیز با چم‌وخم‌های خرید آن آشنا باشید تا در نهایت بتوانید انتخابی درست، مناسب و هوشمندانه داشته باشید. مطلب زیر راهنمای مفصلی برای خرید کولر آبی است:

راهنمای خرید کولر آبی

دور موتور و حجم دستگاه، مهم‌ترین نکات در خرید ماشین لباسشویی

دور موتور مطلوب یک ماشین لباسشویی ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دور بر دقیقه و کاربردی‌ترین گنجایش ماشین، بین ۵ تا ۷ کیلوگرم است.
دور موتور مطلوب یک ماشین لباسشویی ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دور بر دقیقه و کاربردی‌ترین گنجایش ماشین، بین ۵ تا ۷ کیلوگرم است.

دور موتور و حجم ماشین لباسشویی دو نکته مهم و حائز اهمیتی هستند که باید هنگام خرید ماشین لباسشویی به آن‌ها توجه کرد. دور موتور مطلوب یک ماشین لباسشویی ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دور بر دقیقه و کاربردی‌ترین گنجایش ماشین، بین ۵ تا ۷ کیلوگرم است.

البته پیدا کردن ماشینی با دور موتور بیشتر،‌کار سختی نیست. ماشین لباسشویی‌هایی که دور بیشتری دارند، لباس‌ها را بهتر می‌شویند و زودتر خشک می‌کنند. حجم بیشتر ماشین لباسشویی اما هیچ فایده‌ای ندارد و تنها مصرف انرژی را بالاتر می‌برد.

هنگام خرید ماشین لباسشویی، بهتر است جز این دو نکته به وجود یا عدم وجود شیر ورودی آب گرم نیز توجه کنید. توصیه اکید ما به شما خرید ماشین لباسشویی‌هایی با شیر آب گرم است. چرا که استفاده از آب گرم هم کمترین آسیب را به البسه شما وارد می‌کند و هم مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند. دلیل آن نیز این است که ماشین لباسشویی انرژی زیادی را صرف گرم کردن آب می‌کند و اگر این آب خود گرم باشد، نیازی به صرف این همه انرژی نیست.

جاروبرقی را با توجه به مساحت منزل‌تان بخرید

هرگز بدون تحقیق و بررسی نیاز خانه‌تان جاروبرقی نخرید
هرگز بدون تحقیق و بررسی نیاز خانه‌تان جاروبرقی نخرید

بهترین جاروبرقی‌ها، لزوما جاروبرقی‌هایی با قدرت، توان و مکش بالا نیستند. جارو برقی‌های قدرتمند در گذر زمان باعث فرسایش سریع‌تر بافت فرش و مبلمان خواهند شد. پس هرگز بدون تحقیق و بررسی نیاز خانه‌تان جاروبرقی نخرید.

قدرت ایده‌آل جاروبرقی ارتباط مستقیمی با مساحت خانه دارد. هرچه خانه بزرگ‌تر شود، به جاروبرقی قدرت‌مندتری نیاز خواهیم داشت. خانه‌ای با مساحت زیر ۶۰ متر، به یک جارو برقی با قدرت ۱۳۰۰ وات نیاز دارد. خانه‌ای با مساحت ۶۰ الی ۹۰ متر، به جاروبرقی ۱۵۰۰ وات، خانه ۹۰ الی ۱۲۰ متری به جاروبرقی با قدرت ۱۷۰۰ وات و خانه‌ای بزرگ‌تر از ۱۲۰ متر به جاروبرقی با توان ۲۰۰۰ یا ۲۲۰۰ وات نیاز دارد.

مراکز متفاوت و معتبری برای خرید لوازم برقی منزل در تهران هستند که می‌توانید با توجه به نیاز خود، به بهترین آن‌ها مراجعه کنید. در یکی از مقالات پیشین مجله اینترنتی امرسان، تمام مراکز خرید لوازم خانگی در تهران را معرفی و کاربری هر کدام را بررسی کرده ایم. این مقاله را می‌توانید در لینک زیر بخوانید:

مراکز خرید لوازم خانگی در تهران

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا