ترفند های خانه داریسایر

مراکز خرید لوازم خانگی در تهران

هرکسی معیارهایی برای خرید لوازم خانگی دارد. برای برخی‌ها برند بودن و اصل بودن، معیار است، برای بعضی‌ها حمایت از تولید داخلی و برای بعضی دیگر قیمت. در تهران مراکز خرید لوازم خانگی متعددی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای پاسخگویی به نیاز یک گروه مناسب‌تر است. در ادامه مراکز خرید لوازم خانگی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد.

ممکن است بعضی از این خیابان‌ها برای شما آشنا باشد، پیش از این در موردشان شنیده باشید و یا حتی چند باری برای خرید لوازم خانگی به آن‌ها سر زده باشید. در این مقاله قصد داریم نوع فروشگاه‌ها و کالاهایی که در هر یک از این مراکز خرید لوازم خانگی عرضه می‌شود را بررسی کنیم.

مطالعه این مقاله به شما اطلاعاتی می‌دهد تا پیش از خرید این مراکز را بشناسید. از نوع کالاها و قیمت آن‌ها مطلع شوید و متناسب با شرایط خود، بهترین‌شان را انتخاب کنید. در چنین شرایطی دیگر مجبور نیستید برای خرید لوازم منزل از این سر شهر تا آن سر شهر، به همه مراکز خرید لوازم خانگی بروید.

خیابان شریعتی، مرکز خرید لوازم خانگی برند

درست است که در فروشگاه‌های خیابان شریعتی، لوازم خانگی ایرانی هم پیدا می‌شود اما این خیابان در اصل مرکز خرید لوازم خانگی خارجی و برند است. اکثر فروشگاه‌ها نمایندگی کالاهای غیرایرانی و وارداتی هستند. از مغازه‌های خیابان شریعتی می‌توان یخچال، فریزر، گاز، تلویزیون و حتی خرده ریزهای لوازم خانه را خرید. البته کمی گران‌تر از هرجای دیگری.

اما این فروشگاه‌ها در عوض نمایندگی‌های رسمی هستند و به مشتریان خود خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند.

اگر ماشین شخصی ندارید، برای رسیدن به خیابان شریعتی می‌توانید از ایستگاه مترو شریعتی یا قلهک در خط ۱ استفاده کنید. اگر مترو شریعتی پیاده شدید به سمت شمال بروید و اگر مترو قلهک پیاده شدید رو به جنوب خیابان شریعتی حرکت کنید.

اگر هم تاکسی را به مترو ترجیح می‌دهید میدان قدس، سید خندان یا میدان امام حسین به این مقاصد تاکسی دارند.

اگر قصد خرید اپی لیدی دارید بهتر است پیش از خرید، تمام مزایا و معایب آن را بررسی کنید. مقاله زیر بررسی همه جانبه‌ای در مورد مزایا، معایب و نکاتی است که پیش از خرید و مصرف اپی لیدی باید بدانید:

بررسی مزایا، معایب و روش اپی لیدی برای رفع موهای زائد

خیابان سهروردی شمالی، مرکز خرید لوازم خانگی تو کار

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون آشپزخانه هستید و انتخاب شما لوازم خانگی تو کار است، به خیابان سهروردی بروید. فروشگاه‌های خیابان سهروردی بیشتر برای فروش این دسته از لوازم خانگی مشهور شده‌اند. البته در خیابان سهروردی لوازم خانگی دیگری جز لوازم تو کار هم پیدا می‌کنید.

هنگام خرید لوازمی مثل گاز رومیزی، فر تو کار، هود و …. از خیابان سهروردی، حواستان به دریافت خدمات پس از فروش هم باشد. فروشندگانی را انتخاب کنید که وظیفه نصب و تعمیر لوازم را می‌پذیرند و ضمانت نامه معتبری به شما می‌دهند.

با تاکسی‌های واقع در خیابان هفت تیر، سید خندان یا شریعتی می‌توانید خود را به سهروردی برسانید.

استفاده از لوازم آشپزخانه تو کار،‌دکوراسیون آشپزخانه شما را به سبک مینیمال نزدیک می‌کند. سبک مینیمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ در مقاله زیر بخوانید:

پنج سبک مشهور برای دکوراسیون منزل

خیابان جمهوری، مرکز خرید لوازم صوتی تصویری

بسیاری از نمایندگی‌های کالاهای صوتی تصویری خیابان شریعتی، شعبه‌ای هم در جمهوری دارند. البته از خیابان جمهوری می‌توانید لوازم خانگی دیگری جز محصولات صوتی تصویری هم بخرید اما شهرت این خیابان وابسته به صوتی تصویری فروشی‌هایش است.

یکی از معایب این مرکز خرید لوازم خانگی، موقعیت مکانی آن است. خیابان جمهوری در محدوده طرح ترافیک واقع شده است و به سختی می‌شود با ماشین شخصی به آن جا رفت. علاوه بر این حتی اگر به طریقی بتوانید وارد محدوده طرح شوید، با معضل نداشتن جای پارک مواجه خواهید شد.

پس بهترین راه، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است. برای رسیدن به خیابان جمهوری می‌توانید سوار اتوبوس‌های خط ویژه‌ای که از این خیابان می‌گذرند، شوید. علاوه بر این اگر با کمی پیاده‌روی مشکل ندارید، در ایستگاه مترو تئاتر شهر (تقاطع خط ۳ و ۴) پیداه شوید و به سمت جنوب خیابان ولیعصر حرکت کنید. البته تاکسی‌هایی از خیابان هفت تیر، میدان جمهوری یا خیابان حافظ هم به مقصد خیابان جمهوری حرکت می‌کنند.

امین حضور، مرکز خرید تولیدات داخلی

سه راه امین حضور برای خرید لوازم بزرگ و برقی آشپزخانه است. لوازمی مثل یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جارو برقی، گاز و …

در سه راه امین حضور شاد بتوانید اجناس جمهوری یا شریعتی را با قیمت پایین‌تری پیدا کنید، اما خبری از گارانتی و خدمات پس از فروش انچنانی نیست. علاوه بر این، اگر به دنبال خرید و حمایت از تولیدات داخلی ایران هستید، سه راه امین حضور برای شما بهترین گزینه است.

برای رسیدن به سه راه امین حضور می‌توانید در ایستگاه مترو بهارستان (خط ۲) پیداه شوید و ۱۵ دقیقه پیاده‌روی کنید یا سوار اتوبوس‌هایی شوید که از میدان امام خمینی، میدان شوش یا میدان امام حسین به سمت خیابان امیرکبیر می‌روند.

تابستان فصل گرما و فصل خرید کولر آبی هست. اگر امسال تصمیم دارید کولر آبی بخرید، باید پیش از هر چیز با چم‌وخم‌های خرید کولر آبی آشنا باشید تا در نهایت با انتخابی درست و مناسب، خریدی هوشمندانه را رقم بزنید. راهنمای خرید کولر آبی را در مجله اینترنتی امرسان بخوانید:

راهنمای خرید کولر آبی

بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران نیاز به معرفی ندارد. مهم نیست به دنبال چه چیزی هستید، بازار همواره یکی از گزینه‌های اصلی روی میز است. البته خرید تکه‌های بزرگ لوازم خانه از بازار نه ممکن است و نه توصیه می‌شود. اما برای خرید لوازم ریز خانه و آشپزخانه، لوازم الکتریکی کوچک، ظرف و ظروف یا دکوری و … می‌توانید به بازار بزرگ بروید. در بازار برای چنین وسایلی هم تنوع بالایی هست و هم کیفیت خوبی.

البته پیدا کردن راسته و بازارچه مورد نظرتان در بازار بزرگ تهران اصلا راحت نیست. اگر کوچه پس کوچه‌های بازار بزرگ را بلد نیستید و اولین باری است که به آن جا می‌روید، بهتر است همراه بلدی داشته باشید.

برای رسیدن به بازار، که آن هم در هسته مرکزی شهر و طرح ترافیک است، مترو بهترین گزینه است. هرچند آن هم شلوغ است. اگر می‌خواهید با مترو به بازار بروید در ایستگاه ۱۵ خرداد (واقع در خط ۱ مترو) پیاده شوید. با این همه اگر تاکسی یا اتوبوس را ترجیح می‌دهید، از میدان امام خمینی، میدان هفت تیر و میدان ولیعصر می‌شود به بازار رفت.

میدان شوش، مرکز خرید ظرف و ظروف

میدان شوش به واسطه فروشگاه‌های ظرف و ظروفش مشهور شده است. البته از میدان شوش می‌شود لوازم جانبی و قطعات یدکی هم خرید.

خرید از فروشگاه‌های میدان شوش کار هر کسی نیست. بهتر است با فردی خبره و متخصص در تشخیص اصل یا تقلبی بودن کالاها به آن جا بروید تا سرتان کلاه نرود.

ایستگاه مترو شوش (واقع در خط ۱) بهترین انتخاب برای برای رسیدن به میدان شوش است. اما اگر با اتوبوس راحت‌تر هستید، اتوبوس‌های میدان راضی به آن جا می‌روند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا