ترفند های خانه داری

بررسی انواع یخچال فریزرهای موجود در بازار

بازار یخچال فریزر امروزه بسیار متنوع شده است. با این همه اکثر افراد بدون توجه به نیاز و فضایی که دارند، چشم بسته به سمت سایدبای‌سایدها می‌روند. اما این کار لزوما درست نیست. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مختلف یخچال فریزر آشنا کنیم و مزایا، معایب و موارد استفاده هر کدام را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

سایدبای‌سایدها که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند اکثرا گران‌تر از مدل‌های دیگر هستند. اما ایا این گرانی لزوما به معنی کارایی بهتر و بیشتر است؟ نه! اینطور نیست. بسیاری از این سایدبای‌سایدها همان امکانات و ویژگی‌هایی را دارند که یخچال فریزیر های قدیمی‌تر داشتند. پس لطفا گول این دو در کنار هم را نخورید و با توجه به نیاز و امکانات خود خرید کنید.

البته قصد ما بدگویی از این مدل یخچال فریزر نیست. ما تنها از شما می‌خواهیم با علم و آگاهی اقدام به خرید یخچال فریزر کنید. نیاز خود را شناسایی کنید و سپس برای خرید بروید. از خود بپرسید که چند بار در یخچال را باز و بسته می‌کنید؟ انتظار دارید یک یخچال چه مقدار گنجایش داشته باشد؟ کدام امکانات مورد نیاز شما هستند؟ با بررسی نیاز‌ها و پاسخ دادن به این سوالات انتخاب یخچال فریزر از میان مدل‌های دو در، سه در یا چهار در و با امکانات مختلف موجود در بازار، راحت‌تر می‌شود.

خرید کردن با توجه به نیاز و فضا، اولین اصلی است که باید در هنگام خرید وسایل خانه رعایت کنید. مقاله زیر گزارشی از کاربردی‌ترین نکاتی‌است که باید در هنگام خرید لوازم خانگی بدانید و در نظر بگیرید.

پیش از خرید لوازم خانگی این مطلب را بخوانید

انواع یخچال فریزر

یخچال فریزر‌های مستقل

یخچال فریزرهای مستقل برای این طراحی شده‌اند که در هر فضایی به خوبی و بدون مشکل قابل استفاده باشند
یخچال فریزرهای مستقل برای این طراحی شده‌اند که در هر فضایی به خوبی و بدون مشکل قابل استفاده باشند

یخچال فریزرهای مستقل برای این طراحی شده‌اند که در هر فضایی به خوبی و بدون مشکل قابل استفاده باشند. این یخچال فریزر‌ها که معمولا فریزر در قسمت بالایی قرار دارد، عمق و ظرفیت زیادی دارند. آن‌ها می‌توانند بین کابینت‌ها یا بیرون آن‌ها قرار گیرند و محدودیتی در این مورد وجود ندارد. البته اگر در مورد جایگیری دقیق آن‌ها حساس هستید، توجه داشته باشید که برخی از  این‌ها به واسطه عمقشان کمی از کابینت‌ها جلو می‌زنند و برخی دیگر هم سطح سایر کابینت‌ها قرار می‌گیرند.

اگر برای این موضوع اهمیت قائل هستید،‌ بهتر است جهت اطمینان بیشتر، پیش از رفتن برای خرید، عمق کابینت‌های خود را اندازه بگیرید و با عمق یخچال فریزرهای موجود در بازار مقایسه کنید.

یخچال فریزرها با فریزر پایین

در یخچال فریزرها با فریزر پایین، شاید گنجایش یخچال تغییری نکند، اما دسترسی و دید خوبی نسبت به مواد داخل یخچال خواهیم داشت
در یخچال فریزرها با فریزر پایین، شاید گنجایش یخچال تغییری نکند، اما دسترسی و دید خوبی نسبت به مواد داخل یخچال خواهیم داشت

یخچال فریزرهایی که فریزر آن‌ها در بالا قرار می‌گرفت اولین نوع یخچال فریزر بودند. ایراد بزرگی که به این نوع یخچال فریزر وارد است، این است که مواد داخل یخچال استفاده بیشتری دارند، اما برای دسترسی یافتن به آن‌ها باید خم شد. این سبک که از اولین سبک‌های یخچال فریزر بود، پس از مدتی جای خود را به بخچال فریزر با فریزر در پایین داد.

یخچال فریزرهایی که فریزرشان در پایین قرار دارد، مشکلی که بالا گفتیم را رفع کرده‌اند. در این نوع از یخچال فریزر، شاید گنجایش یخچال تغییری نکند، اما دسترسی و دید خوبی نسبت به مواد داخل یخچال خواهیم داشت. این سبک یخچال فریزرها جدیدتر هستند و به همین دلیل ممکن است کمی گران‌تر باشند.

هرکسی معیارهایی برای خرید لوازم خانگی دارد. برای برخی‌ها برند بودن و اصل بودن، معیار است، برای بعضی‌ها حمایت از تولید داخلی و برای بعضی دیگر قیمت. در تهران مراکز خرید لوازم خانگی متعددی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای پاسخگویی به نیاز یک گروه مناسب‌تر است. درمقاله زیر معروف‌ترین و بهترین مراکز خرید لوازم خانگی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد:

مراکز خرید لوازم خانگی در تهران

یخچال فریزر با درب فرانسوی

در این سبک یخچال فریزر شاهد یخچالی دو در در بالا و فریزی تک در و کشویی در پایین هستیم
در این سبک یخچال فریزر شاهد یخچالی دو در در بالا و فریزی تک در و کشویی در پایین هستیم

در این سبک یخچال فریزر شاهد یخچالی دو در در بالا و فریزی تک در و کشویی در پایین هستیم. این مدل که عرض بیشتری دارد، هم ظرفیت بیشتری دارد و هم بالطبع جای بیشتری می‌گرد. علاوه بر این نوع باز شدن درهای یخچال و کشوی فریزر نیز یکی دیگر از دلایلی است که این مدل نیاز به کمی فضای بیشتر دارد.

این یخچال‌ها عرض بیشتری از یخچال فریزر‌های ساید‌بای‌ساید دارند و محدودیتی در قرار دادن ظروف بزرگ یا مواد غذایی حجیم برای شما ایجاد نمی‌کنند.

یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید

یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید ترکیبی از یک یخچال و یک فریزر است که در کنار هم قرار گرفته‌اند
یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید ترکیبی از یک یخچال و یک فریزر است که در کنار هم قرار گرفته‌اند

این مدل که بالاتر هم در مورد آن صحبت کردیم، ترکیبی از یک یخچال و یک فریزر است که در کنار هم قرار گرفته‌اند. از آن جایی که ساید‌بای‌ساید‌ها حجم یکسانی را به یخچال و فریزر اختصاص داده‌اند، به درد خانواده‌هایی می‌خورند که از یخچال وفریزر به یک اندازه استفاده می‌کنند. یکی از مشکلات عمده ساید‌بای‌سایدها جز قیمت بالا این است به دلیل عرض کم و محدود، نمی‌توانید در یخچال یا فریزر مواد حجیمی بگذارید.

پیش‌تر در مقاله زیر گفته‌ایم که یخچال فریزرهایی که فریزرشان در قسمت پایین قرار دارد، کمترین مصرف انرژی و سایدبای‌ساید‌های محبوب، بیشترین مصرف انرژی را دارند. ترجیح دادن معقولیت به مقبولیت یکی از آن نکات طلایی‌ای است که باید هنگام خرید لوازم برقی به آن توجه کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید این مقاله را در لینک زیر بخوانید:

نکات طلایی در خرید لوازم برقی منزل

یخچال فریزرهای دوقلو

این نوع از یخچال فریزرها مناسب خانواده‌های پرجمعیت یا پرمصرف است
این نوع از یخچال فریزرها مناسب خانواده‌های پرجمعیت یا پرمصرف است

این نوع از یخچال فریزرها مناسب خانواده‌های پرجمعیت یا پرمصرف است. این یخچال فریزرها در ظاهر شبیه سایدبای‌سایدها هستند اما حجیم‌تر و  مستقل‌اند. یخچال فریزر دو قلو از دو بخش جدای یخچال و فریزر تشکیل می‌شود و محدودیت شما در قرار دادن مواد غذایی حجیم را کاملا حل می‌کند.

علاوه بر این، یخچال و فریزر آن را می‌شود دور از هم و جداگانه نیز قرار داد که این نیز برای افرادی که محدودیت فضایی دارند، یا مستاجر هستند و نمی‌دانند که خانه بعدی آن‌ها چقدر جا دارد، ویژگی مهم و مطلوبی است. یخچال فریزرهای دو قلو مزیت دیگری نیز برای مستاجرها دارند و آن این است که حمل و جابه‌جایی آن هم از لحاظ وزنی و هم از لحاظ حجمی بسیار راحت‌تر از انواع دیگر است.

البته همین جادار بودن و مستقل بودن که از مزیت‌های یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید است، می‌تواند عیب هم باشد. طبیعی است که حجم بیشتر، فضای بیشتری نیز می‌برد و آشپزخانه خانه‌های کوک امروزی لزما انقدر جادار نیست.

پس در هنگام خرید، جز نیاز خود، فضای‌تان را نیز در نظر داشته باشید.

ماشین لباسشویی هم یکی دیگر از وسایل ضروری آشپزخانه شماست. وسیله‌ای که خرید کورکورانه و تنها بر اساس تبلیغات، لزوما شما را راضی نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های یک ماشین لباسشویی خوب مقاله زیر را در مجله اینترنتی امرسان بخوانید:

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا