ترفند های خانه داریسبک زندگی

راهنمای خرید اتو مو با حداکثر محافظت از موی شما

اتوی مو امروزه به یکی از وسایل اصلی و ثابت آرایشی تبدیل شده‌است و کمتر کسی را می‌بینید که از آن استفاده نکند.
اتو موی مناسب سالها دوام خواهد داشت و از موهای شما در برابر آسیب‌های غیر ضروری محافظت می‌کند. ارزشش را دارد که کمی وقت خود را برای انتخاب وسیله‌ای مناسب با خواسته و نیازتان بگذارید. این دستگاه وسیله‌ای نیست که هر چند ماه یک بار آن را تعویض کنید.
اتو موی مناسب به سرعت و آسانی موهای شما را بدون آسیب رساندن، ایجاد شکستگی یا بافت‌های ناهموار، حالت می‌دهد. اگر به دنبال انتخاب یک اتو موی مناسب برای نیازهای خود هستید این پنج مرحله را دنبال کنید

به شکل صفحات اتو مو توجه کنید

صفحات تمام اتو موها صاف نیستند، لبه های این ابزار مو می توانند قابلیت انعطاف پذیری اتو مو را تحت تأثیر قرار دهند. اگر صفحات و لبه‌های خارجی اتو مو کمی گرد باشند، انتقال مو‌ها به داخل اتو راحت تر خواهد بود. اتوی تخت و دارای لبه های تیز سازگاری کمتری دارد اما ممکن است موهای شما کمی صاف تر شود.

عرض صفحه‌ را در نظر بگیرید

هرچه عرض قسمت اصلی اتو مو بیشتر باشد، سریعتر می‌توانید موهای خود را صاف کنید و اگر قصد دارید از اتو موی خود در مکان‌های متفاوت استفاده کنید، اتو موهای کمی باریک‌تر لازم دارید که به راحتی در کیف شما قرار بگیرند. همچنین زنان با موهای ظریف ممکن است متوجه شوند که گرمای صفحات پهن برای موی آنها زیاد است و به ساقه‌ی مو آسیب می‌رساند.

به جنس صفحات توجه داشته باشید

صفحات اتو مو از انواع فلزات و مواد دیگر ساخته می‌شوند، و شما باید صفحه‌ای متناسب با نیاز موهای خود انتخاب کنید
صفحات اتو مو از انواع فلزات و مواد دیگر ساخته می‌شوند، و شما باید صفحه‌ای متناسب با نیاز موهای خود انتخاب کنید

صفحات اتو مو از انواع فلزات و مواد دیگر ساخته می‌شوند، و شما باید صفحه‌ای متناسب با نیاز موهای خود انتخاب کنید:

  • اتو موهایی با صفحه‌ی تیتانیوم به سرعت گرم می‌شوند و این دما را به طور یکنواخت و مساوی اعمال می‌کنند. این اتوها قیمت بالایی دارند و شما الزاما به آنها احتیاج ندارید مگر اینکه موهای بسیار فر و درشتی داشته باشید.
  • اتو موهای سرامیکی اثر بخشی بالایی دارند و گرمای آنها برای صاف کردن اکثر حالت‌های مو مناسب است. در برخی از این اتو موهای سرامیکی با گذشت زمان، سرامیک فرسوده شده و باعث میشود اتو موی شما گرما را به طور یکنواخت توزیع نکرده یا کاملا از کار بیافتد.
  • اتو موهای دارای صفحات تورمالین برای موهای آسیب دیده عالی هستند. این صفحات که به آنها “صفحات یونی”نیز می‌گویند، با تولید یون‌های منفی بیشتر نسبت به یون‌های مثبت، موخوره را کاهش می‌دهند و ساقه مو را آب رسانی می‌کنند.

دمای اتو مو را در نظر بگیرید

گرمای زیاد به معنی صاف شدن سریعتر و موثرتر است، اما همه‌ی انواع مو به داغترین اتوها احتیاج ندارند. برای کاهش آسیب به موهای خود، اتو مویی بگیرید که قابلیت تنظیم حرارت دارد، سپس کمترین دما را انتخاب کنید.
اتوهای ارزان قیمت گاهی به طور ناموزون گرم می شوند و در نتیجه بافتی ناهموار ایجاد می کنند که حتی می تواند قسمت هایی از مو را بسوزاند. برخی مدل های حرفه‌ایه اتو مو دارای حسگرهای هوشمند در صفحه نمایش هستند. با اتو موهایی که قابلیت تنظیم دما دارند شما اطمینان حاصل می‌کند که اتو به اندازه کافی حرارت دارد و بدون گرم شدن بیش از حد موهای شما را حالت می‌دهد.

تناسب بین قیمت و ارزش را بدانید

مشکلات اتو موهای ارزان قیمت
مشکلات اتو موهای ارزان قیمت

آسان است که سریع به فروشگاه بروید و اولین اتو موی ارزان قیمت را که دیده‌اید خریداری کنید. بعد از چند بار استفاده، احتمالاً متوجه می‌شوید که چند ماه بعد دوباره باید اتوی مو بخرید. برخی از مشکلات اتو موهای ارزان قیمت این است که آنها زودتر می‌شکنند همچنین ممکن است به موهای شما آسیب برسانند، موهای شما به علت طراحی بی‌کیفیت لای دستگاه گیر کنند و یا دستگاه بیش از حد گرم شود و موی شمارا بسوزاند. اتو موهای گران قیمت‌تر ارزش بیشتری دارند زیرا، سالها دوام خواهند داشت و برای رفع آسیب‌های اتو موی ارزان قیمت مجبور نیستید هزینه‌ی سنگین درمان‌های مو را بپردازید. با گذشت زمان پولتان به هدر نخواهد رفت، زیرا مجبور نیستید دائما اتوهای خراب شده را تعویض کنید.

نکاتی که باید در استفاده از اتو مو به آنها توجه کنید

هر روز از اتو مو استفاده نکنید

استفاده روزانه از اتو مو می‌تواند به موهای شما آسیب‌های جبران ناپذیری برساند. گرما موهایتان را خشک می‌کند و باعث می‌شود در برابر شکاف مو(موخوره) و شکستگی آسیب‌پذیرتر شوند. هرچه از دمای بالاتری استفاده کنید و بیشتر آن را تکرار کنید، آسیبی که به موهایتان میزنید وخیم‌تر خواهد بود. آیا این به‌آن معناست که شما مجبورید از موهای لخت و زیبایی که می‌خواهید دست بکشید؟ یا اینکه شما باید از بین حالت موی دل‌خواهتان و موهای سالم یکی را انتخاب کنید؟ انتخابی در کار نیست. موهای صاف و سالم به جادوگری احتیاج ندارند. در عوض، برای به حداقل رساندن آسیب‌های مربوط به اتوهای مو، این نکات ساده را رعایت کنید

همچنین اگر از آن افرادی هستید که هر روز موهای صاف می‌خواهید، به این معنا نیست که شما باید هر روز صبح موهای خود را اتو کنید. اگر موهایتان ضخیم، خشک یا فر هستند، احتمالا نیازی به شستشوی هرروزه ندارند. تغییر عادت شستن روزمره‌ی موها به حفظ روغن‌های طبیعی مو کمک می‌کند.

با گذشت زمان و بالاتر رفتن سن میزان رشد، حجم و درخشندگی موها کاهش پیدا می‌کند. در چینین شرایطی لازم است توجه‌تان به موها چند برابر شود و از آن‌ها بهتر و بیشتر نگهداری کنید. هفت نکته‌ی طلایی برای مراقبت از مو را در لینک زیر بخوانید:

هفت نکته برای مراقبت از مو

از اتو موی ارزان استفاده نکنید

وقتی نوبت به اتوی مو می‌رسد، گول قیمت های بسیار پایین را نخورید. ممکن است موردی را پیدا کنید که دارای برچسب قیمت بسیار جذابی باشد. اما اتو موهای ارزان قیمت علاوه بر اینکه دمای استاندار ندارند بلکه اغلب به صورت ناموزون گرم می‌شوند که این امر باعث تکرار اتو کشیدن و قرار گرفتن بیش از حد مو در معرض گرما می‌شود.
اتو موهایی که استاندارد ساخته نشده باشند حتی ممکن باعث ریزش مو شوند.
اگر نتیجه‌ی بهتری می‌خواهید، ابتدا به دنبال یک اتو مو با قابلیت تنظیم حرارت باشید، سپس از کمترین دمای مورد نیاز برای نتیجه‌ی دلخواهتان استفاده کنید.

از محافظ حرارت مناسب استفاده کنید

یک روش برای کاهش آسیب‌های مو در برابر حرارت، استفاده از اسپری‌های محافظ حرارتی مو قبل از صاف کردن است. این محصولات مانعی بین مو و گرما ایجاد می‌کنند. اگر به موهای صاف علاقه دارید باید به رژیم درمانی مو نیز توجه داشته باشید.

زیبایی و سلامت پوست و مو دغدغه زنان و مردان بسیاری است. همین موضوع نیز آن‌ها را به پرداخت هزینه‌های هنگفتی برای محصولات و خدمات مراقبتی یا آرایشی وامی‌دارد. اما روش‌های کم‌هزینه‌تری نیز برای این کار وجود دارند. استفاده از روغن آرگان یکی از بهترین این روش‌ها است. خواص روغن آرگان برای مو را در لینک زیر بخوانید:

از خواص روغن آرگان برای موهای سر چه می‌دانید؟

روزانه بیش از یک بار مویتان را در معرض حرارت قرار ندهید

برای محافظت از موهای خود فقط از یک وسیله گرمایشی در طول روز استفاده کنید. موهای خود را پس از خشک کردن به وسیله‌ی سشوار با اتوی مو صاف نکنید. اگر صبح موهای خود را صاف کردید حتی اگر حالت آن بهم خورد مجددا از اتو استفاده نکنید.

در نهایت بدانید با توجه داشتن به نکاتی که در این مقاله آمده‌است خرید اتو مو کاری بسیار آسان است به طوری که شما می‌توانید وسواس در خرید را با خیال راحت کنار بگذارید و بهترین اتو مو را برای موهایتان انتخاب کنید. با یک اتوموی مناسب همیشه می‌توانید با صرف کمترین هزینه و زمان همانطور که دوست دارید در مجالس حاضر شوید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا