مقایسه و بررسی

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند چیست

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند در چیست؟ این موضوع مقاله‌ای است که در این بخش، به آن پرداخته‌ایم. امرسان را امروزه همه می‌شناسند چرا که علاوه بر تولید محصولات باکیفیت، چند سالی می‌شود که به واسطه یخچال‌ های رنگی‌اش بر سر زبان‌ها‌ افتاده‌است. احتمالا شما هم دوست دارید یکی از این یخچال‌ها را داشته‌ باشید. امرسان در کنار طراحی و تولید انواع یخچال فریزر، دو مدل و یا به عبارتی دو گروه یخچال و فریزر دوقلو تولید می‌کند که یکی از آن‌ها الگانت و دیگری دیاموند است. یخچال فریزرهای دیاموند و الگانت جزو پرفروش‌ترین محصولات شرکت صنایع امرسان هستند. در ادامه با تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند بیشتر آشنا خواهیدشد. با امرسان همراه باشید.

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند در سایز

یخچال فریزر دوقلو دیاموند در دو سایز ۱۶ و ۲۰ فوت تولید می‌شود که شکل ظاهری و مشخصات فنی آن‌ها باهم برابر ولی ظرفیت و گنجایش درون یخچال و فریزر متفاوت است. انتخاب بین این دو سایز، به تعداد اعضای خانواده شما و میزان خریدی که هر ماه انجام می‌دهید بستگی دارد. یخچال فریزر دوقلو الگانت تنها یک سایز ۱۵ فوتی دارد و رنگ‌های آن کاملا متفاوت از یخچال فریزر دیاموند است.

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند در سایز
تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند در سایز

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند در رنگ

امروزه بیشتر افراد خواستار رنگ‌های کلاسیک مانند سفید و نقره‌ای هستند و کم‌تر کسی سراغ رنگ‌های شاد برای یخچال و فریزر خود می‌رود چون معتقدند این رنگ‌ها راحت‌تر با سایر ملزومات آشپزخانه هماهنگ و ست می‌شوند. اما اگر شما اهل ریسک هستید و خواستار طراحی خانه‌ به سبكی خاص هستید، باید تمام اجزا را مدنظر قرار دهید و هریک را به منحصربه‌فردترین حالت ممکن انتخاب کنید. یخچال فریزرهای مدل کلاسیک و الگانت امرسان بالاترین تنوع رنگی را در میان رقبا دارند. یخچال‌هایی که نه تنها رنگی هستند بلکه رنگ آن‌ها به قدری براق و جذاب است که اگر کسی یخچال شما را ۵ سال بعد هم ببیند تصور می‌کند آن را تازه خریداری کرده‌اید.

یخچال‌های الگانت سه رنگ قرمز، مشکی و سفید دارند در حالی که شما دیاموند را تنها با دو رنگ سفید و نقره‌ای می‌توانید سفارش دهید. نمایشگر یخچال فریزر الگانت در همه رنگ‌ها مشکی طراحی شده که در مدل مشکی، بدنه کاملا یکدست می‌شود اما در سفید و قرمز نمایشگر با بدنه تفاوت رنگی پیدا می‌کند. هر دو قسمت یخچال و فریزر در هر دوی این محصولات رنگی یکسان به کار می‌رود.

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند
تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند از نگاهی نو

کشوهای فریزر انتخاب شما را قطعی می‌کنند

مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب یخچال و فریزر باید به آن دقت کنید طراحی فضای داخلی و طبقات آن است. فضای داخلی یخچال دیاموند و الگانت تفاوت چشم‌گیری با یکدیگر ندارند و هردو دارای طبقات شیشه‌ای هستند که ارتفاع آن‌ها قابل تغییر است و متناسب با اندازه و ابعاد ظرف خود می‌توانید طبقات را جابه جا کنید. فریزرها دارای قفسه‌های طبقاتی یا کشویی هستند که گاهی این کشوها مات طراحی می‌شوند و گاهی شیشه‌ای، تا محتویات درون آن مشخص باشد.

پوشش فریزر الگانت به رنگ مات است و شما نمی‌توانید بدون باز کردن کشوها، مواد خوراکی درون هر طبقه را مشاهده کنید. این ویژگی باعث می‌شود همیشه نمای فریزر شما مرتب و یک‌دست به نظر برسد.

فریزر دیاموند دارای کشوهایی به رنگ شفاف است که شما بدون بازکردن آن‌ها می‌توانید محتویات درونی فریزر را بررسی کنید. این موضوع به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد که ترجیح می‌دهید خیلی ساده و راحت به دل‌خواهتان برسید یا اینکه ظاهر یک‌دست و منظم برایتان مهم‌تر است.

درون درب فریزر دیاموند قفسه‌ای قرار دارد که فضای بیشتری برای قرار دادن انواع بطری برای شما ایجاد می‌کند. درصورتی که فریزر الگانت فاقد این فضا است. بنابراین اگر به شفاف یا مات بودن کشوها حساس نیستید می‌توانید به این فضای اضافی توجه کنید.

تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند از نگاهی نو
تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند از نگاهی نو

آبی گوارا و خنک بنوشید

برای انتخاب کمی صبر کنید! هنوز تفاوت‌ یخچال فریزر الگانت و دیاموند تمام نشده است. اگر به بدنه این دو مدل نگاه کنید دیاموند به یک آبریز بیرونی مجهز شده در حالی که الگانت طراحی ساده‌ و مینیمال دارد. در تابستان که هوا گرم می‌شود نوشیدن آب خنک لذتی دوچندان دارد. یخچال دیاموند امرسان دارای آبسردکن دستی است به طوری که به آب شهری متصل نمی‌شود و شما مجبورید مخزن را به صورت دستی پر کنید.

بنابراین می‌توانید الگانت را بخرید و یک بطری آب خنک در یخچال بگذارید یا اینکه دیاموند را انتخاب کرده و هربار مخزن را به صورت دستی پر کنید.

دستگیره درب یخچال فریزر دیاموند و الگانت

دیگر تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند نوع و طراحی دستگیره‌هاست. در یخچال فریزر دوقلو الگانت دستگیره کاملا مخفی طراحی شده تا شکل مدرن آن حفظ شود. شما برای بازکردن درب این دستگاه باید دست خود را داخل بدنه ببرید. یخچال فریزر دیاموند دستگیره‌ای کوتاه دارد که روی بدنه طراحی شده و شما به راحتی و بدون فشار بر روی مچ و کمرتان می‌توانید آن را باز کنید.

یخچال فریزر الگانت امرسان فقط دوقلو نیست!

الگانت تنها یک طراحی آن‌هم به شکل دوقلو ندارد بلکه برای یخچال و فریزر الگانت طراحی‌های متنوعی درنظر گرفته‌شده‌است. سه مدل بالا پایین با ظرفیت ۱۷ ، ۲۰ و ۲۲ فوت هرکدام طراحی مختص خود را دارند که در ادامه در مورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

یخچال فریزر بالا پایین 22 فوت الگانت امرسان مدل BFN22D-EL-TP

اگر شما خانواده پرجمعیتی هستید و به دلیل محدودیت فضا نمی‌توانید یک یخچال فریزر دوقلو در آشپزخانه خود نگهداری کنید، بهترین گزینه برای شما خرید یک یخچال فریزر بالا پایین است. یخچال فریزر بالا پایین امرسان مدل الگانت بر روی بدنه خود دارای خطوط منحنی است تا تنها یک یخچال ساده مشکی به نظر نرسد. این یخچال فریزر آبسردکن ندارد و کشوهای فریزر آن به رنگ مات هستند. در این مدل دستگیره کاملا مخفی بوده و تمامی استانداردهای ارگونومیک در آن لحاظ شده است.

ظرفیت کل یخچال‌ فریزر 22 فوت امرسان مدل الگانت BFN22D-EL/TP سيصد و چهل و پنج لیتر است. این میزان برای یک خانواده‌ی 3 تا 5 نفره مناسب و به اندازه است. ظرفیت قابل استفاده‌ی داخل یخچال 248 لیتر است. این محفظه با استفاده از شیشه‌های عریض که فضای کافی را در هر طبقه ایجاد می‌کند، به 4 طبقه تقسیم شده‌است. شیشه‌های استفاده‌ شده در این طبقات در برابر تغییر ناگهانی دما به دلیل قرارگرفتن ظروف داغ، کاملا مقاوم هستند، اگرچه بهتر است از قرار دادن ظروف داغ، به دلیل افزایش ناگهانی دمای هوا در داخل یخچال و فشار مضاعف به کمپرسور برای تولید هوای سرد، خودداری کنید. ارتفاع هرکدام از این طبقات، برای قرارگرفتن ظروف با اندازه‌های متفاوت، قابل تنظیم است.

یخچال-فریزر-بالا-پایین-22-فوت-الگانت-امرسان
یخچال-فریزر-بالا-پایین-22-فوت-الگانت-امرسان

جهت خرید یخچال‌ فریزر 22 فوت امرسان مدل الگانت BFN22D-EL/TP کلیک کنید

یخچال فریزر بالا پایین 20 فوت الگانت امرسان مدل BFH20EL/T-H

يخچال فريزر 20 فوت امرسان مدل الگانت BFH20D/ EL ظرفیتی ۳۵۴ لیتری دارد. هر خانواده ۴ نفره به یخچالی ۱۸ تا ۳۳ فوت براساس سبد غذایی نیاز دارد. یخچال فریزر ۲۰ فوت امرسان ظرفیت خوبی برای ۴نفر در نظر گرفته است. هر فوت ۲۸.۳ لیتر یا ۲۸ مکعب ۱۰.۱۰.۱۰ سانتی‌متری است. باتوجه به این ابعاد ظرفیت یک یخچال ۲۰ فوتی به قدری است که می‌توان خریدهای هفتگی را به راحتی در آن جای داد. گنجایش کل این یخچال فریزر ۳۵۴ لیتر است که ۲۶۵ لیتر آن به یخچال و ۸۹ لیتر به فریزر تعلق دارد.    

يخچال فريزر 20 فوت امرسان مدل الگانت BFH20D/ EL با داشتن مصرف انرژی پایین و دربی شیشه‌ای با طراحی خاص یکی از مدل‌های منحصر به فرد امرسان است. این یخچال فریزر به دلیل برخورداری از یخچال و فریزر به صورت یکجا فضای کمی را اشغال می‌کند اما ظرفیت بالایی از موادغذایی را در خود جای می‌دهد. قفل کودک و لامپ ال ای دی دو ویژگی منحصر به فرد این دستگاه هستند. این مدل با گنجایش ۳۵۴ لیتری برای خانواده‌های ۴نفره مناسب است و در همه آشپزخانه‌ها نصب می‌شود.

يخچال-فريزر-20-فوت-امرسان-مدل-الگانت
يخچال-فريزر-20-فوت-امرسان-مدل-الگانت

جهت خرید يخچال فريزر 20 فوت امرسان مدل الگانت BFH20D/ EL کلیک کنید

یخچال فریزر بالا پایین 17 فوت الگانت امرسان مدل TFH17/EL

این مدل از یخچال فریزر الگانت امرسان کمی با دو مدل قبلی فرق دارد چرا که تعداد طبقات فریزر آن محدود است. این یخچال فریزر بالا پایین امرسان شباهت زیادی به مدل کلاسیک آن دارد با این تفاوت که درب آن یک‌تکه نیست. بخش بالایی این محصول را فریزر با دو طبقه و یک قفسه تشکیل می‌دهد و در قسمت پایینی ۴طبقه، دو کشو و ۳ قفسه بر روی درب آن وجود دارد. باتوجه به حجم ۳۳۵ لیتری و ۱۷ فوتی این یخچال فریزر، خانواده‌ای ۴ نفره می‌توانند از آن استفاده کنند. البته تعیین دقیق حجم مورد نیاز برای هر خانواده به سبد خرید و نحوه مصرف مواد خوراکی بستگی دارد. آبسردکن در این مدل طراحی نشده و بدنه کاملا یکدست و بدون دستگیره است. در رنگ مشکی این یخچال، خط و نقشی وجود ندارد.

یخچال-فریزر-17-فوت-امرسان-مدل-الگانت
یخچال-فریزر-17-فوت-امرسان-مدل-الگانت

جهت خرید یخچال فریزر 17 فوت امرسان مدل الگانت TFH17/EL کلیک کنید

جمع‌بندی: تفاوت یخچال فریزر الگانت و دیاموند

همان‌طور که می‌دانید طی سالیان طولانی امرسان برترین برند داخلی شناخته شده و در این راستا محصولات متنوعی همچون: ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، هود، اجاق گاز و انواع فر تولید می‌کند. ولي یخچال فریزر پرچم‌دار محصولات امرسان است و این شرکت توانسته انواع یخچال فریزرها اعم از: دوقلو، سایدبای ساید، بالا پایین، تک درب و هتلی را روانه بازار کند.

در این میان، یخچال فریزرهای سری دیاموند و الگانت جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترين محصولات امرسانی به حساب می‌آیند. یخچال فریزر دیاموند بصورت دو قلو بوده و در دو سایز 15 و 20 فوت و به رنگ سفید و نقره‌ای همراه با آبریز تولید می‌شود. یخچال فریزرهای الگانت نیز در دو مدل بالاپایین و دوقلو بدون آبریز طراحی شده‌اند و تنوع رنگی بالاتری نسبت به سری دیاموند دارند. یخچال فریزرهای دوقلو الگانت با گنجایش 15 فوت معادل 529 لیتر ویژه خانواده‌های پرجمعیت، یخچال فریزرهای بالا پایین الگانت با ظرفیت 17، 20 و 22 فوت تمامی نیازهای خانواده‌های کم جمعیت و پر جمعیت را برآورده می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا