مقایسه و بررسی

مقایسه ماشين لباسشويی امرسان مدل wm11 با FS10N

در مقاله مقایسه ماشین لباسشویی امرسان مدل fs10n با wm11 به خصوصیات هر یک می‌پردازیم و تفاوت و شباهت‌های این دو محصول امرسان را بایکدیگر بررسی می‌کنیم.

ماشين لباسشويی امرسان مدل wm11 و FS10N دارای خصوصیات و ویژگی‌های مشابهی هستند. 14 برنامه شستشو یکی از ویژگی‌های مشترک میان این دو ماشین لباسشویی است که در مقاله راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی امرسان به طور مفصل به توضیح آن‌ها پرداختیم.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی امرسان

این دو ماشین دارای سرعت چرخش موتور 1200 دور در دقیقه هستند و عملیات شستشو و خشک کردن را با سرعت و کیفیت بالا انجام می‌دهند. قابلیت اضافه کردن لباس در حین کار، رتبه مصرف انرژی +++A، قابلیت قفل کردن برنامه‌ها تا اتمام شستشو، مجهز بودن به  Self Clean و همچنین قفل اتوماتیک درب لباسشویی، از خصوصیات مشترک این دو ماشین لباسشویی امرسان به حساب می‌آید.

ویژگی‌های ماشین لباسشویی امرسان مدل wm11 به همین جا ختم می‌شود اما لباسشویی امرسان مدل fs10n هوشمند است و علاوه بر خصوصیات ذکر شده، ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری هم دارد که خرید آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ماشین لباسشویی امرسان مدل fs10n دارای دیگ الماسه از جنس استیل ضدزنگ، سیستم ضد چروک، عملکرد شستشوی تاخیری، قابلیت تنظیم دما و دور چرخش، قابلیت تنظیم سطح آب موجود در محفظه شستشو و همچنین مجهز به سیستم اسپری آب است. اما موضوع این مقاله مقایسه ویژگی‌های این دو ماشین لباسشویی نیست؛ آن‌چه پیش روی شماست درواقع مقایسه بین مدل ساختار ماشین لباسشویی امرسان درب از بالا و درب از جلو است.

سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است؛ ماشین لباسشویی امرسان مدل درب از بالا بهتر است یا مدل درب از جلو؟

چند سالی است که ماشین لباسشویی درب از جلو در لندری و یا گوشه هر آشپزخانه‌ای به چشم می‌خورد، این در حالی است که همچنان چیزی از ارزش‌های ماشین لباسشویی‌های درب از بالا کم نشده‌است.

مقایسه ماشين لباسشويی امرسان
مقایسه ماشين لباسشويی امرسان

کدام‌ ماشین لباسشویی‌ امرسان فضای کمتری اشغال می‌کند

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید در نظر بگیرید که ماشین لباسشویی امرسان را قرار است در چه مکانی قرار دهید و این فضا امکان باز کردن درب ماشین را به شما می‌دهد یا نه؟! درب ماشین لباسشویی امرسان مدل fs10n از جلو با زاویه 0 تا 180 درجه و به سمت چپ باز می‌شود و به این ترتیب فضای زیادی را اشغال می‌کند. در ماشین لباسشویی امرسان مدل wm11 4 عدد اهرم، در پشت درب‌ها قرار گرفته‌اند و کنترل عملکرد تنظیمات دستگاه را به آسانی اعمال می‌کنند. درب‌های این لباسشویی در بالای دستگاه قرار دارند و به سمت بالا باز می‌شوند و فضایی را اشغال نمی‌کند.

کدام‌ ماشین لباسشویی‌ امرسان فضای کمتری اشغال می‌کند
کدام‌ ماشین لباسشویی‌ امرسان فضای کمتری اشغال می‌کند

قیمت ماشین لباسشویی درب از جلو بهتر است یا درب از بالا؟

ماشین‌های لباسشویی درب از جلو هوشمندتر هستند و طبیعتا قیمت بالاتری دارند. اگر نگاهی به پنل تنظیمات آن بیندازید، متوجه این اختلاف قیمت خواهید شد. اگر شما قصد خرید یک ماشین لباسشویی حرفه‌ای را دارید، قطعا ماشین لباسشویی درب از جلوی امرسان گزینه مناسب‌تری است.

کارکردن با کدام نوع لباسشویی راحت‌تر است؟ درب از جلو یا درب از بالا؟

ماشین لباسشویی‌های درب از بالا ظرفیت بالاتری دارند و شما می‌توانید انواع پتو و پارچه‌های بزرگ را به راحتی درون آن بشویید. اما شما ناچارید لباس‌ها را به صورت دستی از مخزن شستشو درآورید و درون مخزن خشک‌کن بیندازید که با سنگین شدن لباس‌های خیس این کار بسیار دشوار خواهد بود. اما در ماشین لباسشویی درب از جلو امرسان تمامی فرآیند شستشو، آبکشی و خشک کردن به صورت تماما خودکار و بدون دخالت دست انجام می‌شود. فقط کافیست لباس‌ها را درون مخزن قرار دهید و برنامه درست را انتخاب کنید و در نهایت لباس‌هایی خشک و تمیز تحویل بگیرید.

کدام یک از ماشین‌های امرسان لباس‌ها را تمیزتر می‌شوید؟

در ماشین لباسشویی درب از بالا علاوه­ بر راحت قرار دادن لباس­‌ها درون دستگاه، لباس‌ها با شدت بیشتری شسته می­‌شوند، خصوصاً وقتی بار زیادی درون آن ریخته باشید. ماشین لباسشویی درب از جلو لباس‌ها را آرام‌تر می‌شویند. همچنین شستن اقلام بزرگ‌تر مانند بالشت و روکش تختخواب در ماشین لباسشویی درب از بالا مشکل است، چون کاملاً درون آب فرو نمی‌روند.

کدام یک از ماشین‌های امرسان لباس‌ها را تمیزتر می‌شوید؟
کدام یک از ماشین‌های امرسان لباس‌ها را تمیزتر می‌شوید؟

پنل کدام ماشین لباسشویی امرسان پیچیده‌تر است؟ درب از بالا یا درب از جلو؟

اگر به بدنه ماشین لباسشویی امرسان مدل fs10n نگاه کنید با چندین دکمه روبه‌رو می‌شوید که هرکدام برنامه خاصی را برای شستشو هدف می‌گیرند. این در صورتی است که پنل ماشين لباسشويی امرسان مدل wm11 خیلی ساده و ابتدایی است. شما تنها با چرخاندن چند ولوم می‌توانید دما، زمان و نوع شستشو را تنظیم و انتخاب کنید. در یک کلام؛ کار کردن با ماشین لباسشویی درب از بالا بسیار آسان است.

پنل کدام ماشین لباسشویی امرسان پیچیده‌تر است؟ درب از بالا یا درب از جلو؟
پنل کدام ماشین لباسشویی امرسان پیچیده‌تر است؟ درب از بالا یا درب از جلو؟

مصرف آب کدام یک از ماشین لباسشویی‌‌ها کمتر است؟

بر اساس تائیدیه شرکت آب مبنی بر کاهش حدود 40 درصدی مصرف آب ماشین لباسشویی درب از جلو به نسبت ماشین لباسشویی درب از بالا می‌توان به این نتیجه رسید که میزان مصرف آب ماشین لباسشویی درب از جلو به نسبت ماشین لباسشویی درب از بالا بسیار کمتر است.

مصرف آب کدام یک از ماشین لباسشویی‌‌ها کمتر است؟
مصرف آب کدام یک از ماشین لباسشویی‌‌ها کمتر است؟

نظافت و رسیدگی کدام یک از ماشین های لباسشویی دشوارتر است؟

یکی از مشکلات بارز ماشین لباسشویی‌های درب از جلو ایجاد کپک و قارچ درون واشر پلاستیکی دور درب در صورت عدم نگهداری و تمیز کردن صحیح این مدل ماشین لباسشویی است. اما ماشین لباسشویی‌های درب از بالا برای تخلیه‌ی آب متکی به نیروی گرانش زمین هستند، آب در هیچ‌یک از واشرهای آن باقی نمی‌ماند. بنابراین ماشین لباسشویی درب از جلو بیشتر از نوع درب از بالا نیاز به نگهداری و نظافت دارد.

نظافت و رسیدگی کدام یک از ماشین های لباسشویی دشوارتر است؟
نظافت و رسیدگی کدام یک از ماشین های لباسشویی دشوارتر است؟

جمع‌بندی؛ ماشین لباسشویی امرسان مدل درب از بالا بخریم یا درب از جلو؟

اگر به دنبال خرید بهترین ماشین لباسشویی امرسان هستید ابتدا باید بدانید که چه مقدار قصد دارید برای خرید آن هزینه کنید، بدون شک به دلیل پیشرفته بودن ماشین لباسشویی‌های درب از جلوی امرسان، این دستگاه‌ها قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های درب از بالا دارند.

به دلیل نحوه و جهت باز  و بسته شدن درب این ماشین‌ها، در هنگام استفاده از آن‌ها، نیاز به فضای بیشتری دارید، علاوه بر آن، پنل این نوع ماشین‌ها پیچیده تر هستند و کار کردن با آن‌ها کمی دشوارتر از نمونه‌های درب از بالا است. مصرف آب در ماشین لباسشویی‌های درب از جلو کمتر است و به دلیل نفوذ و رشد انواع باکتری و قارچ در فضای بین درب و لاستیک دور آن، این ماشین‌ها نسبت به مدل‌های درب از بالا به نگهداری بیشتری نیاز دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا