راهنمای استفاده

چگونه کیسه جاروبرقی امرسان را عوض کنیم؟

كيسه جاروبرقی امرسان يكی از مهم‌ترين بخش‌های جاروبرقی به حساب می‌آيد. جاروبرقی دو نوع است؛ مدل‌های مخزن‌دار و با کیسه. که هرکدام برای مکان خاصی کارایی بهتری دارند. طرز کار جاروبرقی را امروزه همه می‌دانیم اما برخی اوقات جاروبرقی به یکباره افت کیفیت پیدا می‌کند چرا که کیسه آن پر شده و دیگر توان مکش زباله‌ها را ندارد. جاروبرقی‌های امرسان همچون باقی محصولات آن مانند انواع کولر گازی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و همچنین انواع مدل‌های یخچال فریزر از کیفیت بالایی برخوردار است. بنابراین چگونگی رفتار با این وسیله کاربردی و ضروری بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید: یخچال فریزرهای دوقلو امرسان

اگر جاروبرقی خود را تازه خریده باشید احتمالا پس از بازکردن درب آن کمی دچار سردرگمی می‌شوید که چگونه باید پاكت جاروبرقی را عوض کنید؟ اگرچه خیلی ساده به نظر می‌رسد اما صحیح انجام ندادن آن مساوی است با فشار آمدن به موتور و سوختن آن. پس بد نیست قبل از اینکه کیسه را عوض کنید یکبار روش تعویض آن را بخوانید.

چگونه کیسه جاروبرقی امرسان را عوض کنیم؟
چگونه کیسه جاروبرقی امرسان را عوض کنیم؟

انواع جاروبرقی امرسان را بشناسید

در حال حاضر ۴ مدل جاروبرقی امرسان در بازار وجود دارد که سه تای آن سطلی و یک مدل کیسه‌دار است. یکی از مسائل در رابطه با جاروبرقی خالی کردن کیسه آن است. پاکت جاروبرقی می‌تواند یکبار مصرف یا دائمی باشد. اگر نوع یکبار مصرف را انتخاب کنید از شستن و خالی کردن کیسه راحت خواهید بود و تنها هزینه‌ای که بر دوش شما است خرید کیسه است که باید آن را از لحاظ اقتصادی بررسی کنید. جاروبرقی سطلی امرسان مدل MVC-4300، MVC-5000 و MVC-4000 نیاز به تعویض کیسه ندارند زیرا زباله‌ها درون مخزنی جمع می‌شوند که دربی دارد و مانند کیسه عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید: اجاق گاز کلاسیک امرسان

جاروبرقی امرسان مدل سوپر سایلنت 3000W مانند همه جاروبرقی‌های خانگی دارای کیسه‌ای دائمی است که شما می‌توانید به جای آن از یک پاکت یکبارمصرف هم استفاده کنید. ۳۰۰۰ وات قدرت این جاروبرقی به این معنی است که ریزترین زباله‌ها از میان فرش به درون جارو مکش می‌شود پس پاكت جاروبرقی باید کاملا جادار باشد و یک کیسه معمولی کاربردی نیست.

انواع جاروبرقی امرسان را بشناسید
انواع جاروبرقی امرسان را بشناسید

نکات مهم درمورد تعویض کیسه جاروبرقی‌ امرسان

پاکت جاروبرقی باید درست مطابق با مدل جارو انتخاب شود. زمانی که شما برای خرید به فروشگاه مراجعه می‌کنید از شما مدل جاروبرقی را می‌پرسند پس از قبل مدل را به خاطر بسپارید. هر مدل جاروبرقی کیسه مخصوصی دارد که نحوه تعویض آن متفاوت است. پاكت جاروبرقی امرسان به گونه‌ای طراحی شده که شما بتوانید در کمتر از یک دقیقه آن را با پاکتی نو جابجا کنید. عدم آشنایی با مراحل تعویض کیسه جاروبرقی باعث می‌شود که شما پاکت را اشتباه جا بندازید و مقدار زیادی از باله‌ها درون مخزن جاروبرقی برود و قدرت مکش به میزان زیادی کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: معرفی ترموکوپل اولترا رپید

گرد و غباری که در محفظه وارد می‌شود روی بدنه موتور می‌نشیند و آن را داغ می‌کند. از طرفی دریچه‌ها پر می‌کند به همین دلیل سر و صدای دستگاه بیشتر می‌شود. پاكت جاروبرقی اهمیت زیادی در عملکرد و طول عمر دستگاه دارد.

نکات مهم درمورد تعویض کیسه جاروبرقی‌های امرسان
نکات مهم درمورد تعویض کیسه جاروبرقی‌های امرسان

زمان تعویض پاكت جاروبرقی امرسان را به خاطر بسپارید

بر روی جاروبرقی‌های امرسان نشانگری وجود دارد که پربودن مخزن را هشدار می‌دهد. این نشانگر معمولا بی‌رنگ است و هرچه کیسه پرتر شود رنگی قرمز به خود می‌گیرد. در جاروبرقی سوپرسایلنت امرسان این نشانگر شبیه یک لامپ در بالایی‌ترین قسمت دستگاه قرار گرفته که با تغییر رنگ حالتی نورانی پیدا می‌کند.

هنگام کار با جاروبرقی امرسان درنظر بگیرید که گاهی قدرت مکش در حدی است که گوشه‌های فرش را از زمین بلند می‌کند اما پس از پر شدن، تنها زباله‌های بزرگ را جارو می‌کند. این نشانه شما را آگاه می‌کند که باید کیسه جاروبرقی خود را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: مقایسه ماشین لباسشویی امرسان

زمان تعویض پاكت جاروبرقی را به خاطر بسپارید
زمان تعویض پاكت جاروبرقی را به خاطر بسپارید

نحوه عوض کردن کیسه جاروبرقی امرسان

جاروبرقی در عین قدرتمندی وسیله‌ای حساس است که باید برای راحتی خودتان هم که شده حسابی مراقب آن باشید. مراحل زیر را دنبال کنید و نکات را با دقت بخوانید.

 • پاكت جاروبرقی امرسان را متناسب با مدل انتخاب کنید. برخی از دستگاه‌ها نیاز به پاکت جاروبرقی نانو دارند و بعضی از آن‌ها با پاكت جاروبرقی یکبارمصرف کار می‌کنند. سازندگان براساس کشش موتور و دستگاه، کیسه‌ها را تولید می‌کنند.
 • برق دستگاه را از پریز خارج کنید.
 • جاروبرقی امرسان را به هوای آزاد ببرید تا گرد و خاک روی زمین پخش نشود. اگر خانه شما بالکن ندارد می‌توانید یک روزنامه زیر جاروبرقی پهن کنید. هنگام تعویض ماسک بزنید تا گرد و خاک وارد گلویتان نشود. مهم‌ترین دلیل آسیب به ریه‌ها گرد و خاک محیط است.
 • لوله خرطومی جاروبرقی را بیرون آورید و درب را به سمت بالا باز کنید.
 • محفظه نگهدارنده پاكت جاروبرقی را براساس دستورالعمل از جای خود خارج کنید. برخی از مدل‌ها دارای قابی هستند که باید پاکت را از آن بیرون بکشید. نحوه خارج کردن کیسه به نوع و برند جاروبرقی بستگی دارد. برخی مدل‌ها دارای دکمه‌ای هستند که باید آن را بفشارید. اگر کیسه یکبار مصرف است تنها باید آن را از غلاف به سمت بیرون بکشید. برای تعویض پاكت جاروبرقی امرسان تنها کافی است که کیسه را از غلاف خارج سازید.
 • در صورتی که کیسه در حال ترکیدن و یکبار مصرف است آن را مستقیم به سطل زباله انتقال دهید. به‌طور معمول اجازه ندهید کیسه بیشتر از ۳/۴ پر شود. تعویض پاكت جاروبرقی دائمی کمی فرق دارد. پاکت دائمی را از غلاف خارج کنید. دست خود را روی دریچه نگه دارید و آن را درون کیسه زباله برگردانید. زمانی که محتویات کامل خالی شد آن را بشویید و اجازه دهید خشک شود.
 • پاكت جاروبرقی جدید را درست در همان محل قبلی جا دهید. این کار را با دقت انجام دهید و مطمئن شوید که کیسه در جای خود قرار دارد. اگر پاکت در جای درست خود قرار نگیرد همراه با مکش زباله‌ها به درون جاروبرقی کشیده می‌شوند. معمولا یک راهنمای تصویری روی پاکت جاروبرقی قرار دارد که به شما مراحل را یادآوری می‌کند.
 • در صورتی که مطمئن بودید کیسه در جای درست خود قرار گرفته درب جاروبرقی را بسته و لوله را متصل کنید. در صورتی که پس از روشن کردن، جاروبرقی سر و صدای نامعقولی ایجاد کرد یا کیسه از هوا پر شد نشان از این دارد که کیسه را به درستی جا ننداخته‌اید. کیسه را درآورید و مراحل را تکرار کنید.
 •  
نحوه عوض کردن کیسه جاروبرقی امرسان
نحوه عوض کردن کیسه جاروبرقی امرسان

چند نکته درمورد تعویض پاكت جاروبرقی امرسان

 • برای پی بردن به کیسه جاروبرقی متناسب روی بدنه را بخوانید، در اینترنت به دنبال آن بگردید از پشتیبانی سوال کنید.
 • پاکت‌های جاروبرقی اندازه متفاوتی دارند. کیسه کوچک ممکن است در اثر حجم زیاد زباله درون محفظه بترکد. بزرگ بودن کیسه هم به موتور فشار وارد می‌کند. پس تنها به نوع کیسه دقت نکنید بلکه سایز آن هم مدنظر قرار دهید.
 • نمی‌توان همیشه یک بازه زمانی مشخص را برای تعویض پاكت جاروبرقی در نظر گرفت. مثلا اگر شما چوب  یا گچ را تمیز کنید کیسه خیلی سریع پر می‌شود اما زباله‌های معمول نیاز به زمان بیشتری دارند. سعی کنید نشانگر روی جاروبرقی را مدنظر داشته باشید یا اینکه هرچند وقت یکبار را درب را باز کنید.
 • پاكت جاروبرقی یکبار مصرف مقرون به‌صرفه‌تر است اما نمی‌توانید با آن شیشه و اشیای برنده را جارو کنید.
 • دفترچه راهنمای وسایل شامل اطلاعات بسیار مفیدی است. سعی کنید یکبار هم که شده آن را بخوانید تا با جاروبرقی خود بهتر آشنا شوید. جاروبرقی امرسان دفترچه بسیار کاملی دارد اما برای داشتن اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: قیمت کولرگازی امرسان با تکنولوژی 2021

جمع‌بندی: جاروبرقی امرسان، انتخاب هر ایرانی‌ست

تعویض پاكت جاروبرقی به ظاهر خیلی ساده به‌نظر می‌رسد اما اگر در جای درست خود قرار نگیرد ممکن است موتور دستگاه را بسوزاند. کیسه جاروبرقی‌های مختلف براساس نوع برند با دکمه فشاری یا به صورت غلاف کشیدنی از دستگاه جدا می‌شودن. کیسه جاروبرقی امرسان را به راحتی می‌توانید بدون امکانات خاصی عوض کنید. ما در این متن به شما کمک کرده‌ایم تا به صحیح‌ترین روش این کار را انجام دهید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا