راهنمای استفاده

راهنمای راه اندازی کولر گازی امرسان مدل AC24W07

کولر گازی امرسان از جمله کولرهای فوق‌العاده برای روزهای گرم سال است. هرساله و با نزدیک شدن به فصول گرم سال، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد این است که چه زمانی باید برای راه اندازی کولر و سیستم سرمایشی اقدام کنیم. اگر سیستم سرمایشی منزل شما کولرآبی است، تنها با عوض کردن پوشال و چک کردن تسمه و شستشوی داخل مخزن، می‌توانید کولر را راه اندازی کنید. اما راه اندازی کولر گازی نیاز به دانستن نکات مهمی دارد. یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار، کولر گازی امرسان مدل AC24W07 است. این کولر با ظرفیت 2400 هزار، برای خنک کردن اتاق و سالن‌های متوسط مناسب است. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا تمام موارد لازم برای راه اندازی کولر امرسان و چگونگی عملکرد کولر گازی را با هم بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: قیمت کولر گازی امرسان با تکنولوژی 2021

راهنمای راه اندازی کولر گازی امرسان مدل AC24W07
راهنمای راه اندازی کولر گازی امرسان مدل AC24W07

نحوه نصب کولر گازی

به صورت کلی بهتر است نصب کولر امرسان را به کارشناسان متخصص بسپارید، اما در این جا چند نکته در ارتباط با نصب کولر گازی را توضیح می‌دهیم که رعایت آن‌ها لازم و ضروری است. برای نصب پنل خارجی موقعیت مناسبی را پیدا کنید که در معرض نور شدید آفتاب، گرد و غبار، احتمال خیس شدن و رفت آمد نباشد. بهتر است برای عملکرد بهتر حدود 30 سانتی‌متر اطراف پنل خارجی را خالی کنید. بعد از این مرحله باید محل مناسبی برای نصب پنل داخلی پیدا کنید. بهترین موقعیت برای نصب پنل داخلی کولر گازی جایی است که به تمام اتاق مشرف باشد و وسیله بزرگی در مسیر جریان هوا نباشد. فاصله پنل داخلی و خارجی نباید بیشتر از 5 متر باشد. در این صورت ممکن است جریان هوا به خوبی بین پنل خارجی و کندانسور منتقل نشود.

بیشتر بخوانید: سوالات متداول در رابطه با کولر گازی امرسان

دیواری که برای نصب پنل داخلی انتخاب می‌کنید، باید مقامت کافی را داشته باشد. به دلیل تفاوت مصرف برق توسط کولر گازی با دیگر وسایل خانه، بهتر است کابل منحصر به فردی برای کولر گازی در نظر بگیرید. بعد از در ظنر گرفتن تمامی این موارد، می‌توانید پایه نصب کولر گازی امرسان را به دیوار متصل کنید و پنل داخلی را روی دیوار سوار کنید. در این مرحله تنها کافی است که لوله‌های مسی را به پنل خارجی و داخل وصل کنید. در این حالت دستگاه آماده به کار خواهد بود. اما قبل از ان بد نیست کمی راجع به کارکرد کولر امرسان بیشتر بدانیم.

نحوه نصب کولر گازی
نحوه نصب کولر گازی

کارکرد کولر گازی امرسان به چه صورت است؟

دانستن نحوه کارکرد کولر امرسان می‌تواند شما را در راه‌اندازی و نصب بهتر این دستگاه کمک کند. در فرآیند خنک کنندگی کولر گازی، گاز مبرد در کمپرسور بعد از تراکم به داخل قطعه‌ای به نام کندانسور می‌رود. کندانسور قطعه‌ای است که گاز را به مایع تبدیل می‌کند که این فرآیند موجب آزاد شدن گرما می‌شود. پس از ان این مایع به سمت اپراتور حرکت می‌کند. در این قطعه، مایع مجددا تحت فشار به گاز تبدیل می‌شود؛ این فرآیند برعکس واکشن قبلی، به گرما نیاز دارد و گرما را جذب می‌کند. در نتیجه هوای داخل اپراتور بسیار خنک می‌شود. این هوا توسط فن تعبیه شده در پنل داخلی کولر گازی به سمت اتاق هدایت می‌شود.

کارکرد کولر گازی امرسان به چه صورت است؟
کارکرد کولر گازی امرسان به چه صورت است؟

نحوه راه اندازی سرمایش کولر گازی

بعد از طی کردن مراحل نصب توسط کارشناس متخصص، حالا می‌توانید سیستم سرمایش کولرگازی را راه‌اندازی کنید. نحوه راه‌اندازی سرمایش کولر گازی بسیار ساده است؛ برای این کار لازم است تا ابتدا گاز کولر بررسی شود. برای این کار ابتدا کولر گازی را روشن کنید و آن را روی حالت سرما قرار دهید. در این حالت با استفاده از دستگاهی به نام “گیج” می‌توانید میزان شارژ گاز کولر گاری را بررسی کنید.

پس ازآن که از میزان گاز کولر گازی مطمئن شدید، دستگاه را روشن کنید. کولرگازی امرسان در حالت سرمایش وضعیت‌های متعددی دارد. وضعیت Auto یا خودکار با توجه به دمای محیط، هوای خنک را تولید می‌کند. وضعیت Cool یا سرد برای مواقعی است که هوا بسیار گرم است و کولر گازی با حداکثر توان، بیشترین مقدار هوای سرد را وارد اتاق می‌کند. وضعیت Dry یا خشک برای شرایطی است که رطوبت هوا بالارفته و در این حالت کولر گازی با توان بیشتری رطوبت هوا را جذب می‌کند تا محیط اتاق مطبوع و خوشایند باشد.

نحوه راه اندازی سرمایش کولر گازی
نحوه راه اندازی سرمایش کولر گازی

نحوه راه اندازی گرمایش کولر گازی

بعد از چندین ماه که از هوای سرد کولر گازی لذت بردید و با فرا رسیدن سرمای هوا، لازم است تا سیستم گرمایش کولر گازی را راه اندازی کنید. درست مشابه به سیستم سرمایش، نحوه راه اندازی گرمایش کولر گازی هم تنها با چند نکته ساده انجام می‌شود. برای راه انداری گرمایش کولر گازی حتما به هیچ وجه بین وضعیت سرد و گرم جابه‌جا نشوید و حتما دو تا سه ساعت پس از آن که از سیستم سرمایش استفاده کردید، کولر گازی را خاموش کنید. در این حالت با استفاده از ریموت، کولر گازی را روشن کنید. با استفاده از دکمه Heat کولر گازی را روی وضعیت گرمایش قرار دهید.

توجه داشته باشید که گرمایش کولر امرسان برای اتاق های متوسط و کوچک بسیار مناسب است، اما برای گرم کردن سالن‌های بزرگ، حتما از وسایل گرمایشی دیگر هم کمک بگیرید.

نحوه راه اندازی گرمایش کولر گازی
نحوه راه اندازی گرمایش کولر گازی

جمع‌بندی

کولر گازی امرسان یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار است که توانسته در مدت کوتاهی، بین مصرف کنندگان طرفداران زیادی پیدا کند. نحوه نصب و راه اندازی کولر امرسان خیلی سخت نیست، اما به شما توصیه می‌کنیم که حداقل برای اولین بار، از کمک یک کارشناس متخصص بهره بگیرید. در این مقاله تلاش کردیم تا نکاتی را درباره نحوه نصب پنل داخلی و خارجی کولر گازی و لوله کشی آن را بررسی کنیم. نحوه راه‌اندازی سیستم سرمایش کولرگازی را بررسی کردیم و وضعیت های مختلف کولر امرسان و شرایط استفاده از هرکدام را توضیح دادیم.

همانطور که می‌دانید، کولر گازی امرسان مدل AC24W07 به سیستم گرمایشی هم مجهز است. برای راه اندازی سیستم گرمایش کولر امرسان تنها کافی است که دستگاه را روشن کنید و با استفاده از ریموت کنترل؛ ان را روی حالت Heat قرار دهید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا