سوالات متداول

سوالات متداول درباره یخچال فریزر امرسان

چگونه ظرفیت یخچال را از لیتر به فوت محاسبه کنیم؟

شما با این فرمول می‌توانید لیتر را به فوت تبدیل کنید:

یک لیتر = یک مکعب با ابعاد 10 سانتی متر = 1000 سانتی متر مکعب

یک فوت = 30.5 سانتی متر

یک فوت مکعب = 30.5*30.5*30.5 = 28372 سانتی متر مکعب = 28.372 لیتر.

شما با این مقدار می‌توانید فوت یخچال خود را به دست آورید. برای مثال برای دانستن میزان فوت یک یخچال ۵۸۹ لیتری کافیست، ۵۸۹ را تقسیم بر ۲۸.۳ کنید. که جواب آن ۲۱ می‌شود. بنابراین این یخچال 21 فوت است.

چطور می‌توان تشخیص داد که یخساز یخچال، دستی است یا اتوماتیک؟

در یخساز دستی شما هربار باید مخزن را پر کنید و با تمام شدن آب، آبی از آبریز خارج نخواهد شد. همچنین برای برداشتن یخ باید آن را از یخساز به صورت دستی خارج کنید. اما وقتی یخچال به یخساز اتوماتیک مجهز شده شما برای برداشتن آب و یخ نیاز به پرکردن مخزن به صورت دستی ندارید زیرا آب شهری از طریق پمپ و یک شلنگ به پشت یخچال اتصال پیدا می‌کند و از آن‌جا به سمت آبریز می‌رود پس اگر در هنگام نصب، شلنگی به پشت یخچال کشیده شد نشانگر اتوماتیک بودن آن است. برای اطلاع از این قابلیت باید حتما قسمت مشخصات را مطالعه کنید یا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۳۵۰۱۴۰۰۰ تماس بگیرید.

برچسب مصرف انرژی به چه معناست؟

روی تمام وسایل برقی یک برچسب چسبانده می‌شود که به شما نشان می‌دهد مصرف برق آن چقدر است. رنگبندی این برچسب از بالا به رنگ سبز است که هرچه به سمت پایین می‌آید رنگ آن به سمت رنگ‌های گرم میل می‌کند. به طوری که رنگ قرمز به عنوان پایین‌ترین رنگ، قرار دارد. در کنار یکی از این رنگ‌ها فلشی قرار گرفته که نشانگر میزان مصرف انرژی یخچال شما است. همچنین درون هرکدام از این رنگ‌ها یک حرف انگلیسی نوشته شده‌است. حرف A که در رنگ زرد قرار دارد و رنگ‌های بالاتر آن، مصرف انرژی پایین را نشان می‌دهند. 

کدام مدل یخچال کاربرد بیشتری دارد؟

انتخاب یخچال به سبک زندگی و بودجه شما بستگی دارد اگر همیشه مقدار زیادی از موادغذایی را فریز می‌کنید یخچال فریزر دوقلو برای شما کارآمدتر است. اما در مورد یخچال فریزرهای بالا پایین، انتخاب کاملا سلیقه‌ای است. در این نوع یخچال‌ها اگر یخچال در قسمت بالایی و فریزر در قسمت پایینی باشد معمولا یخچال فضای بیشتری دارد و دسترسی به آن راحت‌تر است. اگر یک یخچال با سایز متوسط می‌خواهید که همه امکانات را داشته‌باشد سراغ مدل‌های ساید بای ساید بروید. یخچال‌هایی که روی آن‌ها یک صفحه نمایش لمسی وجود دارد و به WiFi متصل می‌شود انتخابی هوشمندانه‌تری است اما به شرطی که با هزینه آن مشکلی نداشته‌باشید.

چگونه متوجه شویم که یخچال فریزر در آشپزخانه‌ جا می‌شود؟

در مشخصات یخچال فریزرها ابعاد آن درج شده است. پیش از خرید یخچال حتما فضای خودرا در نظر بگیرید و اگر متراژ خانه شما کوچک است به سراغ یخچال‌هایی تک درب و ساید بروید که فضای کمتری را اشغال می‌کنند. در صورتی که ابعاد محصول در ویژگی‌های آن دیده نشد با شماره پشتیبانی ۳۵۰۱۴۰۰۰ تماس بگیرید.

میزان صدای یخچال فریزر چقدر است؟

جواب این سوال را در قسمت ویژگی‌ها یا روی بدنه یخچال جستجو کنید. صدای یخچال در صورتی که بیشتر از ۶۰ دسی‌بل باشد کمی آزادهنده است. اگر نتوانستید جواب سوال خود را در قسمت مشخصات محصول پیدا کنید با پشتیبانی تماس بگیرید.

چرا یخچال موادغذایی را خنک نمی‌کند یا فریزر انجماد را به درستی انجام نمی‌دهد؟

۵ دلیل ساده برای این وقوع این اتفاق وجود دارد.

۱. تنظم نبودن درجه دما: گاهی مشکل پیش آمده فنی نیست و فقط دمای یخچال درست تنظیم نشده است. دمای یخچال در شرایط تابستانی و زمستانی فرق دارد. دما در تابستان روی یک یا ۲ درجه و در زمستان بر ۳ یا ۴ درجه تنظیم می‌شود. در صورتی که این مقدار به ۶-۷ درجه برسد امکان خنک کردن یخچال وجود ندارد.

۲. معیوب بودن کمپرسور و رله: کمپرسور وظیفه دارد گاز را سرد کند و به صورت مایع به لوله‌ها بفرستد. اگر کمپرسور یا رله به هر دلیلی خراب شوند فرآیند خنک شدن صورت نمی‌گیرد همچنین فن کمپرسور در پشت یخچال و کنار موتور قرار گرفته که اگر خراب شود کمپرسور داغ شده و سرمای یخچال از بین می‌رود.

۳. کمبود گاز: اگر گاز یخچال شما کم باشد باعث کمبود برودت می‌شود.

۴. خرابی ترموستات: در صورتی که ترموستات خراب باشد به موتور دستور کار کردن نمی‌دهد در نتیجه یخچال سرد نمی‌شود.

۵. خرابی لاسیتکی درب: اگر درب یخچال فریزر به خوبی بسته نشود به مرور دمای آن از دست خواهد رفت. در صورت خراب بودن لاستیک، درب روی‌هم جفت نمی‌شود.

چرا یخچال برفک می‌زند؟

البته با وجود تکنولوژی جدید و یخچال‌های نوفراست کمتر شاهد همچین مواردی هستیم. اگر یخچال شما نوفراست باشد برفک نمی‌زند اما یخچال دیفراست برفک می‌زند. در مشخصات یخچال که انتخاب می‌کنید این مورد ذکر شده است. اما برفک زدن یخچال به دلیل المنت یا جای یخچال روی می‌دهد.

۱. یخچال را باید در جایی بگذارید که رطوبت زیادی ندارد زیرا حتی با یکبار بازکردن درب در رطوبت، برفک ایجاد می‌شود.

۲. همچنین اگر لاستیک خراب یا دفرمه شود هوای گرم وارد یخچال می‌شود و برفک ایجاد می‌کند.

۳. اگر این دومورد رعایت شده باشد و برفک زدن در مدت کمی انجام شود احتمال خرابی ترموستات وجود دارد. کمپرسور گاز سرد را به لوله‌ها می‌فرستد. اوپراتور سرما را جذب و با استفاده از فن به یخچال انتقال می‌دهد. در این روند اوپراتور مکرر برفک می‌زند و اگر المنت به درستی کار نکند برفک آن آب نمی‌شود. پس برفک زدن شامل یکی از این دلایل می‌شود.

چرا از آبریز یخچال ساید بای ساید آب خارج نمی‌شود؟

این اتفاق به چند دلیل اتفاق می‌اقتد.

۱. برخی اوقات فیلتر تصفیه آب که یک قطعه داخلی است از آب اشباع می‌شود که باید فیلتر را تعویض کنید البته دقت داشته باشید که این مشکل با تعویض فیلتر خارجی که در پشت یخچال قرار دارد حل نمی‌شود.

۲. خرابی یا سوختگی پمپ یا شیر برقی: به تشخیص کارشناس باید تعویض شود و معمولا راه‌حل دیگری ندارد.

۳. پوسیدگی شلنگ‌ها: یخ زدگی منبع آب ساید بای ساید و شلنگ‌های مدار آب یخچال گاهی از خروج آب جلوگیری می‌کنند.

۴. خروج آرام آب از آبریز: در چنین شرایطی فشار آب را چک کنید.

چرا یخچال فریزر روشن نمی‌شود؟

۷ علت وجود دارد.

۱. مشکل در تامین برق: در صورت صدمه رسیدن یا پوسیدگی به کابل، پریز، کنتر برق یا پریدن پریز اتفاق می‌افتد.

۲. خرابی رله استارت یا خازن: اگر در هنگام روشن شدن یخچالی صدایی کلیک مانند به گوش می‌رسد ایراد از رله یا خازن است اما در صورتی که یخچال روشن شده و به یکباره خاموش می‌شود به معنای خرابی موتور است. برای ایمنی دستگاه در مقابل گرمای زیاد کمپرسور قطعه اورولد نصب می‌شود که با داغ شدن موتور، خاموش می‌شود بنابراین بد نیست که اورلود را هم چک کنید.

۳. خرابی ترموستات: ترموستات برای تنظیم دما نصب می‌شود با خرابی ترموستات یخچال روشن نمی‌شود. اگر برق قطع و وصل شده و دکمه پاور یخچالتان روشن است اما یخچال کار نمی‌کند یخچال را از پریز  بکشید و پس از ۵ دقیقه متصل کنید در صورت روشن نشدن ترموستات سوخته یا برد الکترونیکی خراب شده است.

۴. ایراد در برد الکترونیکی: برد در اثر زطوبت، نفوذ  آب، ضربه، افزایش دما و حرارت و نوسان برق خراب می‌شود. گاهی تنها آی سی یا خازن برد نیاز به تعویض دارد. تشخیص سوختگی این قطعه توسط کارشناس انجام می‌شود.

۵. خرابی موتور یا کمپرسور: خرابی موتور یکی از رایج‌ترین مشکلات در یخچال فریرها است. اگر یخچال به صورت ناگهانی خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود یا یا کمی پس از روشن شدن خاموش می‌شود احتمالا مشکل از کمپرسور یا موتور است.

۶. مشکل در سیم کشی داخلی: گاهی در سیم کشی داخلی ایراد به وجود می‌آید ممکن است اتصالات قطعات مهم مپل کمپرسور شل یا قطع شده باشد که البته احتمال آن بسیار کم است.

۷. خرابی تایمر دیفراست: برای اینکه برفک یخچال ذوب شود روی اوپراتورها هیتر دیفراست نصب شده است. قطعه‌ای که وظیفه زمان خاموش و روشن شدن هیتر را دارد تایمر دیفراست نام دارد که گاهی خراب می‌شود. با تعویض تایمر مشکل برفک زدن هم حل خواهد شد.

چرا لامپ یخچال روشن نمی‌شود؟

درمورد نوع کارکردن لامپ هیچ تفاوتی مابین مدل‌های مختلف وجود ندارد و 3دلیل برای کارنکردن لامپ وجود دارد. ۱. لامپ سوخته است و باید آن را تعویض کنید

۲. خرابی سرپیچ لامپ: گاهی سرپیچ در اثر رطوبت زنگ می‌زند که در این صورت جریان برق به لامپ نمی‌رسد.

3. همچنین ممکن است سرپیچ سوخته یا دفرمه شده باشد. برای تعویض باید سوکت یا سرپیچ را باز کرده و در صورت لزوم تعویض کنید. هنگام تعویض سیم و پایه متصل به آن را فراموش نکنید. با یک مولتی‌متر می‌توانید سالم بودن این قطعه را بررسی نمایید.

چرا صدای یخچال بلند و غیر عادی است؟

گاهی از یخچال صداهای مختلفی شنیده می‌شود:

۱. اگر صدای قل قل مانند جوشیدن آب می‌شنوید احتمالا روغن در کندانسور و اوپراتور جریان پیدا کرده است که با تکان دادن یخچال این اتفاق می‌افتد.

۲. در صورت شنیدن صدای خرخر روغن به کمپرسور وارد شده که طبیعی است و از بین می‌رود.

۳. شنیدن صدای تق تق در یخچال: لوله‌های یخچال با فومی به یخچال متصل شده‌اند وقتی لوله از بدنه جدا شود این صدا شنیده می‌شود. اگر صدا پس از مدتی قطع نشد با پشتیبانی تماس بگیرید.

۴. از یخچال صدای تلق تلق می‌آید: این صدای یخ‌ها است نگران نباشید.

۵. صدای بوق شنیده می‌شود: اگر درب یخچال باز نیست احتمالا یکی از این شرایط وجود دارد. گرفتگی دریچه هوا یا فنُ ایراد در برد یخچال و یخ زدگی اوپراتور.

6. شکستگی پره‌ها: اگر صدایی که می‌شنوید مخصوصا پس از اسباب کشی ناخوشایند است ممکن است پره‌ها شکته باشند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا