معرفی محصول

معرفی ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان

ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان را می‌شناسید؟ چند سالی است که اصطلاح دایرکت درایو در بازار لوازم خانگی حسابی باب شده است و فروشندگان بهترین لباسشویی را مدل دایرکت درایو می‌دانند. در ابتدا این‌لغت شبیه باکسی به نظر می‌رسد که شاید بتوان در آن وسایلی را نگهداری کرد اما دقیق‌تر که شویم این کلمه خبر از یک پدیده بزرگ یعنی کم صدایی دارد. بهترین لباسشویی‌ها اگر هنگام کار صدای زیادی تولید کنند عملا بعد از چندمدت بدون استفاده می‌شوند چون زمان‌های زیادی ار روز قادر به استفاده از آن نخواهیم بود.

بیشتر بخوانید: تنظیم دمای یخچال

ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان یکی از کم صداترین محصولات حال حاضر است که با ایده‌ای خلاقانه آسایش را پدید می‌آورد. در این تکنولوژی تسمه حذف شده تا لباسشویی به آرامی کار کند و عملکردی بهتر داشته باشد. اگر شما هم به دنبال خرید یک ماشین لباسشویی کم صدا هستید این مطلب را دنبال کنید.

معرفی ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان
معرفی ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان

موتور ماشین لباسشویی چه وظایفی دارد؟

تغییر در ماشین لباسشویی از موتور آن آغاز می‌شود. این قطعه از سال‌ها قبل تاکنون تغییرات زیادی داشته است. بادوام‌تر شده، صدای بسیار پایینی دارد و هنگام کار تقریبا هیچ لرزشی ندارد. انواع موتور ماشین لباسشویی به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

بیشتر بخوانید: راهنمای راه اندازی کولر گازی امرسان

ماشین لباسشویی تسمه‌ای یا زغالی

تا سال‌ها پیش اتصال موتور به دیگ از طریق یک تسمه انجام می‌شد که در واقع ایراد اصلی آن به شمار می‌آمد. این لباسشویی‌ها با ذغال کار می‌کردند و بسیار آسیب‌پذیر بودند به همین دلیل بیشتر اوقات تعمیرکاران یار جدانشدنی ماشین لباسشویی به حساب می‌آمدند. از طرفی اتصال تسمه به لگن صدا و لرزش زیادی ایجاد می‌کرد چرا که لرزش‌های دیگ را به سایر نقاط انتقال می‌داد. همچنین برق زیادی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

بیشتر بخوانید: کیسه جاروبرقی امرسان

این نقاط باعث شد تا شرکت بزرگ امرسان به سمت ماشین لباسشویی‌های بدون تسمه امرسان برود. ماشین لباسشویی تسمه‌ای امروزه خواهان زیادی ندارد مگر این‌که مخاطب به دلیل قیمت پایین سراغ آن برود.

ماشین لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو

امروزه لباسشویی با موتورهای DIM یا دیجیتال اینورتر روی کار آمده است که خود به دو دسته مگنتی و بدون تسمه تقسیم می‌شوند. موتورهای بدون تسمه به گیربکسی هم معروفند اما استفاده از این کلمه کاملا غلط است و موتور گیربکسی با دایرکت درایو فرق دارد. در لباسشویی بدون تسمه امرسان از هیچ تسمه‌ای برای اتصال استفاده نشده و موتور مستقیم به دیگ شستشو متصل است.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی امرسان

درواقع موتور از طریق  Flywheelو سیم‌پیچ بزرگ نیرو را به شفت انتقال می‌دهد. به این ترتیب لرزش در محفظه درونی باقی می‌ماند و هیچ صدایی از بیرون شنیده نمی‌شود. این موتورها عمر زیادی دارند و به دلیل قطر بزرگ سیم پیچ‌ها کمتر دچار استهلاک شده و به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. وزن موتور روی شفت درام بالانس شده و لباسشویی بدون هیچ صدا و لرزشی کار می‌کند.

ماشین لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو
ماشین لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو
موتور ماشین لباسشویی چه وظایفی دارد؟

تفاوت ماشین لباسشویی تسمه‌ای و بدون تسمه

۱. در ماشین لباسشویی‌های تسمه‌ای امرسان قسمت زیادی از انرژی در اثر اصطحکاک موتور و تسمه از بین می‌رود اما در ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان تمام انرژی بدون هیچ هدر رفتی صرف اجزای داخلی می‌شود. به همین دلیل است که ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان در دسته کم مصرف‌ها قرار دارد و به موتور اینورتر مجهز است.

۲. لباسشویی دایرکت درایو از دو قسمت موتور و مخزن تشکیل شده که برای راه اندازی آن باید برد یا درایور را به کار انداخت. موتور ماشین لباسشویی تسمه‌ای از چهار بخش پولی، موتور، تسمه و مخزن تشکیل شده است.

۳. در مدل تسمه‌ای جاروبک وجود دارد که اطمینان به موتور را تا حد زیادی از بین می‌برد. در این موتورها از اتصال جاروبک و تسمه جرقه‌ای ایجاد می‌شود که عمر موتور را کوتاه می‌کند در حالی که این مشکل در موتور اینورتر با رفت و برگشت آرمیچر بدون تسمه و با کمک کلیدهای الکترونیکی حل شده و قابلیت اطمینان به موتور بیشتر شده است.

۴. در لباسشویی بدون تسمه امرسان حذف تجهیزات جانبی حجم دیگ را بالا برده است تا کاربر بتواند هربار قسمت زیادی از لباس‌ها را شستشو دهد. شستن حجم بیشتر لباس‌ها در هر نوبت مصرف آب و انرژی کمتر را به دنبال دارد. این قابلیت، ماشین‌های لباسشویی امرسان را به پیشرفته‌ترین محصولات حال حاضر تبدیل کرده که دلیلی برای محبوبیت زیاد آن در بین مردم است.

۵. کاربر با ماشین لباسشویی بدون تسمه می‌تواند قدرت و سرعت را در کنارهم داشته باشد چرا که موتور قابلیت چرخش در دورهای بالا را دارد. همچنین لباسشویی دایرکت درایو با سنسورهای پیشرفته شستشوی لباس‌ها را با دقت بالاتری انجام می‌دهد.

6. مهم‌ترین تفاوت ماشین لباسشویی دایرکت درایو و بدون تسمه در حذف صدا و لرزش است. شما با ماشین‌لباسشویی دایرکت درایو امرسان زمان را برای خود می‌خرید چرا که می‌تواتید در هنگام استراحت لباس‌ها را درون لباسشویی بیندازید تا شسته شوند.

تفاوت ماشین لباسشویی تسمه‌ای و بدون تسمه
تفاوت ماشین لباسشویی تسمه‌ای و بدون تسمه

ساختمان و نحوه عملکرد موتور لباسشویی دایرکت درایو امرسان (Direct Drive)

در موتور دایرکت درایو امرسان سیم پیج استاتور مستقیم در داخل روتور ثابت شده و روتور که یک دیسک آهنی ۳۵سانتی‌متری است مستقیم به شفت لباسشویی وصل است. درون روتور ۲۰آهنربا یا مگنت وجود دارد. استاتور این مگنت‌ها را تحریک می‌کند تا به واسطه آن موتور روشن شود چرا که موتور مستقیم به شفت اتصال دارد.

موتور ماشین لباسشویی دایرکت درایو چه مزایایی دارد؟

  • بهبود راندمان با حذف تسمه
  • کاهش بسیار زیاد لرزش ماشین شویی امرسان به دلیل بالانس بودن وزن
  • وجود موتور DC و قطر زیاد سیم‌پیچ‌ها که احتمال خرابی را بسیار کم می‌کند.
  • قیمت بسیار خوب ماشین لباسشویی دایرکت درایور امرسان در مقابل سایر رقبا
ساختمان و نحوه عملکرد موتور لباسشویی دایرکت درایو امرسان (Direct Drive)
ساختمان و نحوه عملکرد موتور لباسشویی دایرکت درایو امرسان (Direct Drive)

ماشین لباسشویی دایرکت درایو امرسان

ماشين لباسشويي امرسان مدل FS08ND ظرفيت 8 کيلوگرم بهترین لباسشویی ایرانی است که با استفاده از فناوری دایرکت درایو و حذف تسمه صدا و لرزش را به حداقل رسانده است. کارکرد دستگاه با ۱۲۰۰ دور در دقیقه و کمترین حد صدا و لرزش بالاترین کیفیت شستشو را پدید آورده است. این قابلیت همچنین در ماشين لباسشويی امرسان مدل FS11ND ظرفيت 8 کيلوگرم وجود دارد. این یعنی امرسان بالاترین کیفیت را در قطعات خود به کار برده تا مدل‌های مختلف لباسشویی امرسان از قابلیت‌های پیشرفته برخوردار باشند. این محصولات برخلاف تصور عموم از قیمت بسیار خوبی برخوردارند.

ساختمان و نحوه عملکرد موتور لباسشویی دایرکت درایو امرسان (Direct Drive)
ساختمان و نحوه عملکرد موتور لباسشویی دایرکت درایو امرسان (Direct Drive)

سخن پایانی

ماشین لباسشویی با دو موتور دایرکت درایو و تسمه‌ای تولید می‌شود. لباسشویی تسمه‌ای صدای بسیار زیادی دارد اما در مدل بدون تسمه لرزش و صدا تقریبا حذف شده چرا که موتور به لگن متصل است. این روزها به دلیل مشغله‌های کاری افراد به دنبال آرامش هستند به همین دلیل لباسشویی بدون تسمه محبوبیت بیشتری دارد. این محصول مصرف انرژی را با حذف قطعات اضافی بسیار کم کرده است. ماشین لباسشویی امرسان مدل FS08ND و FS11ND دو مدل دایرکت درایو هستند. لباسشویی دایرکت درایو امرسان قیمت بالایی دارد؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا