مقایسه و بررسی

بهترین پلوپز و پرفروش ترین پلوپز ایرانی و خارجی را بشناسید

بهترین پلوپز و پرفروش ترین پلوپز در بازار ایران کدام است؟ پلوپز یکی از پرطرفدارترین وسایل آشپزخانه ایرانی است چرا که پلو برای ایرانی‌ها جز غذاهای اصلی به‌حساب می‌آید. از این‌رو کیفیت پخت برنج اهمیت زیادی دارد تا شفته یا زنده نباشد. طبخ پلویی مناسب سلیقه ایرانی با ته‌دیگ طلایی شده کار آسانی نیست و نیاز به دما و آب مشخصی دارد. تجربه به شما راه پخت پلویی حرفه‌ای را نشان می‌دهد. البته اگر خیلی حرفه‌ای نیستید می‌توانید آن را به پلوپز خود بسپارید تا برای شما پلویی بپزد که انگشتان خود را هم با آن بخورید. پلوپز فقط مسئول دم آوردن برنج نیست بلکه می‌تواند برای شما چندین نوع ته‌دیگ آماده کند تا سرآشپزی ماهرتر باشید. پلوپز خوب دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه به بررسی آن پرداخته‌ایم و چند نمونه از بهترین پلوپزها را به شما معرفی کرده‌ایم پس با مجله امرسان همراه بانشید.

بررسی بهترین پلوپز و پرفروش ترین پلوپز
بررسی بهترین پلوپز و پرفروش ترین پلوپز

هنگام خرید پلوپز باید به چه نکاتی دقت کنید؟

در دنیای مدرن امروز که قسمت زیادی از زمان صرف کار کردن در خارج از خانه می‌شود وقت زیادی برای آشپزی باقی نمی‌ماند. به‌همین دلیل وسایل برقی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند تا کارها را سرعت ببخشند. پلوپز یکی از وسایلی است که به شما کمک می‌کند پلو، خورشت و کیک را در کمترین زمان آماده کنید.

پلوپزها تنوع زیادی دارند که در هنگام انتخاب ممکن است حسابی شما را سردرگم کنند. پلوپزها انواع تک کاره و چندکاره دارند که قیمت آن‌ها متفاوت است. برخی از آن‌ها در لیست پرفروش‌ ترین پلوپزها یا بهترین پلوپزها قرار می‌گیرند و همین قضیه انتخاب را سخت‌تر می‌کند اما شاید اگر ویژگی هر پلوپز را بدانید انتخاب برای شما راحت‌تر شود.

بشتر بخوانید: چگونگی تنظیم دمای یخچال

بهترین پلوپز براساس تعداد اعضای خانواده انتخاب می‌شود

حقیقت این است که هرچقدر یک پلوپز خوب باشد اما گنجایش آن با تعداد اعضای خانواده شما متناسب نشود کارایی لازم را نخواهد داشت. قبل از خرید پلوپز ابتدا درنظر بگیرید که شما در روز برای چند نفر پلو تهیه می‌کنید؟ اگر خانواده شما پرجمعیت است و زیاد اهل رفت و آمد هستید پلوپز کوچک کمک چندانی به‌شما نخواهد کرد از سوی دیگر در صورتی که زوج هستید و غذای کمی برای خانواده خود تدارک می‌بینید بهتر است به‌سراغ مدل‌های کم ظرفیت بروید. پلوپزهای موجود در بازار با ظرفیت 2، 4، 6، 8، 10 و 12نفره هستند.

پرفروش ترین پلوپز از چه جنسی ساخته می‌شود؟

از آن‌جایی که حجم برنج در ظرف پلوپز جای می‌گیرد و در ارتباط مستقیم با آن است جنس دیگ داخلی اهمیت دارد که معمولا ظرف داخلی پلوپز جنسی از  تفلون دارد. اگر تفلون واقعی و باکیفیت باشد، هیچ ماده غذایی به آن نمی‌چسبد. تفلون‌ها معمولا رنگ تیره‌ای دارند اما به‌مرور زمان و استفاده مکرر تغییر رنگ نمی‌دهد به‌شرطی که از قاشق چوبی مناسب استفاده کنید.

امروزه در بازار پلوپزهایی با ظرف سرامیکی هم تولید می‌شوند اما ظروف تفلونی در لیست پر فروش ترین پلوپز و بهترین پلوپز قرار می‌گیرند. پلو از این ظرف به‌صورت قالبی خارج می‌شود و علاوه‌بر کیفیت پخت سفره را رنگین و زیبا می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی ماشین لباسشویی دایرکت درایو

بهترین پلوپز بازار چه قیمتی دارد؟

نکته قابل تامل هنگام خرید پلوپز میزان بودجه‌ای است که شما در نظر گرفته‌اید. پلوپزها براساس گنجایش، کیفیت ساخت و آپشن‌های مختلف طیف قیمتی گسترده‌ای دارند. شرکت تولید کننده پلوپز نقش مهمی در کنترل هزینه‌های نهایی دارد اما حقیقت این است که در ظرف 2لیتری تفلون بیشتری نسبت به ظرف 1.2لیتری به‌کار می‌رود پس طبیعتا قیمت بالاتری دارد.

بهتر است قبل از نهایی کردن تصمیم خود مزایا و ویژگی‌های پلوپز را به‌خوبی بررسی کنید و آن را با سلیقه غذایی و تعداد اعضای خانواده خود بسنجید. پلوپزهایی با صفحه دیجیتال یا مولتی کوکرها که چند کار مختلف مانند تهیه ماست، حلیم، کیک و پاستا را انجام می‌دهند قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های ساده دارند اما کاربردی‌تر هستند.

بهترین پلوپز بازار چه قیمتی دارد؟
بهترین پلوپز بازار چه قیمتی دارد؟

اگر ته‌دیگ دوست دارید توجه به این مورد را فراموش نکنید.

برخی افراد میانه چندان خوبی با خوردن ته‌دیگ ندارند و برنج نرم را به آن ترجیح می‌دهند اما بعضی دیگر ته‌دیگ بخش مهمی از غذای آن‌ها را تشکیل می‌دهد پس ساخت ته‌دیگ برای آن‌ها قابلیت مهمی به‌شمار می‌رود. خوردن ته‌دیگ در میان ایرانیان محبوبیت زیادی دارد. ته‌دیگ سیب زمینی، نان یا برنج هرکدام روش پخت مختلفی دارند. با قابلیت ته‌دیگ ساز پلوپز می‌توانید درجه برشتگی و رنگ ته‌دیگ خود را مشخص کنید.

صفحه نمایش در بهترین پلوپز و پر فروش ترین پلوپز وجود دارد؟

دنیای امروز به سمت مدرنیته و استفاده آسان از وسایل می‌رود. بر روی برخی پلوپزها صفحه نمایشی قرار داده شده که تنظیمات را به‌خوبی نشان می‌دهد. برای راحتی کار خود می‌توانید تنظیمات را بر روی عدد ثابتی قرار دهید اما به‌طور معمول شما نیاز به برنامه‌های متعددی پیدا می‌کنید.

لزوما بهترین پلوپز از صفحه نمایش برخوردار نیست اما مشاهده تنظیماتی که انجام داده‌اید برای شما واجب است چون گاهی برای مثال پلوپز را به قسمت ته‌دیگ برده‌اید در حالی که روند پخت کامل نشده و این اخظار از روی نمایشگر دیده می‌شود. اگرچه پلوپزی همچون مولینکس این ویژگی را ندارد اما در لیست پرفروش ترین پلوپزهای بازار قرار دارد.

با گرمکن‌، از غذای سرد خداحافظ کنید

اگر نگوییم گرم‌کن بهترین ویژگی یک پلوپز است بدون شک از ویژگی‌های بارز پلوپز به‌شمار می‌رود. پلوپزها سیتمی با عنوان گرم‌کن دارند که غذا پس از پخت روی حالت گرمکن قرار می‌گیرد تا صرفا گرم بماند. پلو در این حالت به ته‌دیگ تبدیل نشده و خشک نمی‌شود. این گزینه بدون شک در بهترین پلوپز و پرفروش ترین پلوپز وجود دارد.

در پلوپز باید چقدر آب بریزیم تا برنج شفته نشود؟

برای تهیه پلو در پلوپز شما می‌توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید اما طبق اصول کلی بهتر است برنج را با این روش پخت کنید. هر پیمانه برنج برای یک نفر کافی است و به ازای هر پیمانه برنج لازم است با همان پیمانه، آب درون پلوپز بریزید. ترجیحا آبی که برای پخت استفاده می‌کنید یا گرم یا ولرم باشد. پس از آن کمی نمک بریزید و اجازه دهید حداقل به مدت 30دقیقه در ظرف خیس بخورد.

برنج‌های ایرانی به زمان کمتری برای خیس خوردن نیاز دارند و برنج‌های خارجی به مدت بیشتر. پس از این مرحله روغن را بریزید و دکمه استارت پلوپز را بزنید. البته اگر عجله دارید نیاز نیست منتظر بمانید و می‌توانید پس از ترکیب آب و برنج دکمه روشن شدن را بزنید.

در پلوپز باید چقدر آب بریزیم تا برنج شفته نشود؟
در پلوپز باید چقدر آب بریزیم تا برنج شفته نشود؟

استفاده از بهترین پلوپز چه مزایای دارد؟

اگرچه به‌نظر می‌رسد پختن برنج کار بسیار آسانی باشد اما طعم و ظاهر آن همیشه خوب نمی‌شود و این مورد هنگام مهمانی‌ها حسابی استرس‌زا خواهد بود. بسیاری از کارمندان و افراد شاغل طرفدار پر و پا قرص پلوپز هستند تا وقتی به خانه می‌رسند با غذایی سوخته مواجه نشوند. البته به شرطی که بهترین پلوپز را انتخاب کرده باشند.

درواقع پلوپز یکی از وسایل برقی است که آشپزها را در امور پخت و پز کمک می‌کند تا با سرعتی بالا پلوی خود را تهیه کنند. به‌طور کلی پلوپز مزیت‌های زیر را دارد:

 1. شما با داشتن یک پلوپز در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید.
 2. تمیزکردن بهترین پلوپز کار بسیار راحتی است و با یک اسکاچ تمیز می‌شود.
 3. معمولا پلوپزها داری صفحه نمایش هستند که به شما مدت زمان پخت و درجه حرارت را نشان می‌دهند.
 4. پرفروش ترین پلوپز برای شما شکل زیبایی از برنج را پدید می‌آورد.
 5. شما با پلوپز می‌توانید ته‌دیگ‌های مختلفی را تهیه کنید که هیچ‌گاه رنگ سوختگی به خود نمی‌گیرند.
 6. یکی از بهترین وسایلی است که هنر آشپزی را برای شما جذاب‌تر می‌کند.
 7. بعد از پخت غذا می‌توانید آن را در حالت گرم نگهدار قرار دهید و هر زمانی که دوست داشتید غذای خود را میل کنید بدون اینکه نگران ته گرفتن برنج یا سوختگی غذا باشید.

10مدل از بهترین پلوپز و پرفروش ترین پلوپزهای بازار

پس از آشنا شدن با ویژگی بهترین پلوپز با 10 مدل از نمونه‌های برتر بازار آشنا شوید تا تصمیم‌گیری برای شما آسان‌تر باشد.

 1. پلوپز پارس خزر مدل  RC271 TYAN

خریدن وسایل برقی از برندی شناخته شده آرامش‌خاطر را به‌دنبال دارد که کیفیت ارائه شده واقعی است. پارس خزر نامی آشنا در میان ایرانیان است که سال‌ها در خانه‌های ایرانی جا دارد. اگر به‌دنبال تهیه بهترین برنج با ته‌دیگ‌های چند رنگ هستید پلوپز پارس خزر مدل  RC271 TYAN بهترین انتخاب برای شما است. این پلوپز با ظرفیت نسبتا زیاد برای خانواده‌های پرجمعیت استفاده می‌شود. شیشه‌ای بودن درب پلوپز به شما این امکان را می‌دهد که بر روند پخت نظارت داشته باشید.

پلوپز پارس خزر مدل  RC271 TYAN
پلوپز پارس خزر مدل  RC271 TYAN
 • پلوپز چند کاره بلانتون مدل MC1001

پلوپز بلانتون یکی از بهترین پلوپزهای بازار است که برنجی خوش رنگ و پخت را آماده می‌کند. این پلوپز در لیست مولتی کوکرها جای می‌گیرد چون می‌تواند 20نوع غذای مختلف را آماده کند. طراحی زیبای این محصول خیره کننده است و به آشپزخانه جلوه متفاوتی می‌بخشد. 860 وات توان سرعت عملکرد را بالا می‌برد. این محصول مانند یک سرآشپز حرفه‌ای به کمک شما خواهد آمد تا غذا را حرفه‌ای طبخ کنید.

 • پلوپز پاناسونیک مدل SR-970D

پلوپز پاناسونیک پرفروش ترین پلوپز ایران است که با دیگ تفلون و توان 750 وات یکی از محبوب‌ترین برندهای بازار شناخته می‌شود. این محصول از حالت گرم نگهدار، بخارپز و آرام‌پز بهره می‌برد. پلوپز پاناسونیک قادر است مرغ، سبزیجات و ماهی را برای شما بخارپز کند. مقاومت بدنه دستگاه بسیار بالا است و در گذر زمان دچار خط و خش نمی‌شود. صفحه نمایش پلوپز به شما امکان مشاهده تنظیمات را می‌دهد و می‌توانید در صورت دلخواه تنظیمات را به حالت دلخواه ببرید.

 • پلوپز پارس خزر مدل RC-101TSP

پلوپز پارس خزر مدل RC-101TSP با ابعاد کوچک و ظرفیت 4نفره برای استفاده روزمره گزینه خوبی به‌نظر می‌رسد. کیفیت بالای ساخت و طراحی فوق‌العاده ظاهری دلنشین به این پلوپز بخشیده است تا بهترین پلوپز بازار باشد. این پلوپز حرفه‌ای دیگی از جنس تفلون دارد تا غذاها به‌صورت قالبی در اختیار شما قرا بگیرند. یکی از بهترین مزایای این پلوپز قابلیت مشخص کردن میزان برشتگی ته‌دیگ و زمان‌سنج خودکار به‌شمار می‌رود. پر پرفروش ترین پلوپز بازار قادر است پلویی متنوع را به شما هدیه دهد و کمک خوبی برای سرآشپزها است.

 • پلوپز بایترون مدل BRC-B18AR

پلوپز بایترین یکی از پرفروش ترین و بهترین پلوپزها است که توسط شرکت بایترون ساخته و به بازار عرضه می‌شود. این پلوپز قابلیت‌های فراوانی دارد پس شما با پلوپز BRC-B18AR تنها یک پلوپز ندارید بلکه سرخ‌کن، پلوپز، آرام پز، ته‌دیگ ساز و ماست‌بند را یکجا خریداری کرده‌اید. صفحه نمایش این دستگاه وضوح تصویر خوبی دارد و شما می‌توانید تنظیم برنامه‌ها را از این طریق انجام دهید. مودهای مختلف مانند گرمکن، حریره، سوپ، غلات و بخارپز غذاهای متنوعی را برای شما آماده می‌کنند.

این پلوپز با ظرفیت 1.8 لیتری برای 8 تا 10 نفر مناسب است. جنس بدنه این محصول از استیل ضدزنگ ساخته شده و توان 800 وات دارد. اگر قصد خرید بهترین پلوپز را دارید می‌توانید آن را از طریق اینترنتی نیز سفارش دهید.

 • پلوپز میگل مدل GRC 850

برند میگل امروزه برای همه شناخته شده و احتمالا چند دستگاه از آن در خانه‌های ایرانی وجود دارد. پلوپز میگل توانسته تا امروز یکی از پرفروش ترین پلوپز و بهترین پلوپزهای بازار باشد. این پلوپز چندکاره علاوه‌بر تهیه ته‌دیگ با چند رنگ مختلف امکان پخت انواع غذا مانند سوپ، فرنی پاستا، ماکارونی، ماست و حتی حلیم را دارد. پخت آسان با آرام‌پز و بخارپز از دیگر ویژگی‌های این دستگاه است. اگر شما اهل خوردن غذاهای رژیمی و سالم هستید احتمالا از بخارپز دستگاه بیشترین استفاده را خواهید داشت. با پلوپز میگل می‌توانید راحت‌تر از گذشته پلو تهیه کنید.

 • پلوپز مولینکس مدل MK1561Q

پلوپز و بخارپز مولینکس مدل MK1561Q یکی از قشنگ‌ترین طراحی‌های بازار است پس بی‌دلیل نیست که کابران نام بهترین پلوپز را روی آن گذاشته‌اند. این پلوپز برای تهیه انواع غذاهای خوشمزه و رژیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد و پخت برنج را به‌راحت‌ترین کار دنیا تبدیل می‌کند. یکی از ویژگی‌های این دستگاه قابلیت گرم نگهدار آن است. پلوپز مولینکس به چراغی نشانگر مجهز شده اتمام پخت را به شما یادآور می‌شود. همچنین عایقی از حرارت دارد تا علاوه‌بر بالانبردن دمای بدنه، گرما را به‌خوبی حفظ کند.

شما می‌توانید با این دستگاه برنج را بدون ته‌دیگ یا همراه با ته‌دیگ آماده کنید. جنس بدنه این دستگاه پلاستیکی است و دیگ آن جنسی از سرامیک نچسب دارد. پلوپز مولینکس به صفحه نمایشگر مجهز نیست اما کاربری بسیار حرفه‌ای دارد. این دستگاه جز پرفروش ترین پلوپزها است که البته از قیمت کمی برخوردار نیست.

پلوپز مولینکس مدل MK1561Q
پلوپز مولینکس مدل MK1561Q
 • پلوپز مولینکس مدل  RC1108-10CW

مولینکس را امروزه همه می‌شناسند چون قدمت این برند به زمان خیلی قدیم برمی‌گردد. این پلوپز با قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود توانسته در لیست پرفروش ترین پلوپز و بهترین پلوپزهای بازار جای گیرد. ظرفیت دیگ پلوپز 8 نفره است و ته‌دیگ را با درجات رنگی مختلفی آماده می‌کند. حالت پخت را می‌توانید براساس نوع برنجی که می‌پزید انتخاب کنید مثلا برای پخت برنج خارجی دمای پخت بالاتری را در نظر بگیرید. با گرم‌نگه‌دار پلوپز تا هر زمان که قصد سرو غذا را داشته باشید پلو گرم می‌ماند بدون اینکه بسوزد یا ته‌دیگ شود. البته اگر بخواهید می‌توانید آن را در حالت ته‌دیگ‌ساز قرار دهید.

 •  پلوپز تفال مدل RK7058

پلوپزهای چندکاره امروزه محبوبیت بیشتری دارند چراکه برای شما زمان می‌خرند. اگر فردی پرمشغله هستید پخت خورشت بدون اینکه به آن سر بزنید برای شما جالب خواهد بود. تفال یکی از برندهای نام آشناست که چندین سال است محصولات آن در ایران عرضه می‌شود. پلوپز تفال مدل RK7058 به قابلیت بخارپز، پلوپز، سرخ‌کن، ماست‌بند، پخت نان و شیرینی، دسر ساز، غذای کودک و گرم‌ نگه‌دار مجهز شده است تا یک دستگاه فوق کاربردی باشد. این محصول بی‌دلیل پرفروش ترین پلوپز و بهترین پلوپز بازار شناخته نمی‌شود چون ویژگی‌هایی متفاوت از سایر مدل‌ها دارد.

حالت‌های مختلف پخت از منوی دیجیتال انتخاب می‌شود که صفحه نمایشی به نسبت بزرگ است و وضوح خوبی دارد. این پلوپز دارای 12عملکرد پخت است. ظرف پلوپز سرامیکی است که غذا را بسیار خوب پخت می‌کند. گرم نگه‌دار و تایمر 24ساعته از خصوصیات بارز این دستگاه هستند که به شما اطمینان می‌دهند هر زمان که به پلوپز سر بزنید با غذایی گرم روبه‌رو خواهید بود.

 1. پلوپز فیلیپس مدل HD3038 Fuzzy Logic

فیلیپس برند کاملا شناخته شده‌ای در بازار لوازم خانگی است و پلوپز فیلیپس مدل HD3038 Fuzzy Logic بهترین پلوپز بازار است. این پلوپز دیگی 5لایه و بسیار مقاوم دارد که گرما را به‌خوبی به برنج منتقل می‌کند. حرارت در زمان‌های مختلف کنترل می‌شود تا حالت پخت کامل یا ته‌دیگ صورت گیرد. در این پلوپز زمان‌بندی 2تا 12 ساعته تعبیه شده تا غذایی بسیار خوش طعم و خوش عطر را آماده کنید.

پس از پایان زمان پخت دستگاه به‌صورت خودکار روی حالت گرم نگهدار می‌رود تا حتی اگر شما در منزل حضور نداشتید غذا گرم بماند. این پلوپز قادر است غذا را به‌مدت 24ساعت گرم نگه دارد بدون اینکه عطر و طعم آن تغییر کند.

جمع بندی:  بهترین پلوپز و پرفروش ترین پلوپز

ما همواره سعی داشته‌ایم شما را در انتخاب بهترین‌ها یاری کنیم. اگر شما به‌دنبال بهترین پلوپز هستید باید به چند نکته دقت کنید. پلوپز قابلیت گرم نگهدار داشته باشد. صفحه نمایش آن از وضوح تصویر خوبی برخوردار باشد. دستگاه بتواند ته‌دیگ را در چند رنگ آماده کند و مبلغ پلوپز با بودجه شما هماهنگ شود. پخت غذا در پلوپز روش پیچیده‎‌ای ندارد و با همان روش مرسوم انجام می‌شود. استفاده از پلوپز سرعت کار را بالا می‌برد و به شما این اطمینان را می‌دهد که با غذایی سوخته روبه‌رو نمی‌شوید. پلوپز بلانتون، مولینکس، تفال، پارس خزر و پلوپز فیلیپس جز پرفروش ترین پلوپزهای بازار هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا