معرفی محصول

انواع آب مرکبات گیری و نکات مهمی که باید بدانید

انواع مرکبات گیری برای تهیه آب پرتقال، گریپ‌فروت، نارنگی، لیموترش، و لیمو شیرین است که به‌صورت دستی و برقی تولید می‌شوند و تنوع آن در بازار بیشتر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. این عصاره‌ها علاوه‌بر اینکه چاشنی غذا هستند ویتامین زیادی دارند و برای سلامتی ضروری‌اند. نوشیدن آب پرتقال تازه با صبحانه یا در وعده عصر حس سلامتی می‌دهد اما برخی افراد تصور می‌کنند کار وقت‌گیری است از این‌رو از آبمیوه‌های آماده استفاده می‌کنند که مواد افزودنی دارند. در حالی که اگر شما یک آب مرکبات گیری در خانه داشته باشید به‌خصوص از نوع برقی در کمتر از 10 دقیقه و بدون خستگی می‌توانید آب میوه طبیعی بنوشید. آب پرتقال و نارنگی از آن دسته نوشیدنی‌هایی گوارایی است که همیشه می‌چسبد و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. برای خرید بهترین آب مرکبات گیری نیاز به دانستن استانداردهای این دستگاه است پس با ما همراه باشید.

بررسی انواع آب مرکبات گیری
بررسی انواع آب مرکبات گیری

انواع آب مرکبات گیری و نحوه کار آن

دستگاه آب مرکبات گیری امکانی را فراهم کرده تا شما با صرف زمان و انرژی کمتر بتوانید آب انواع مرکبات را بگیرید و با نوشیدن آبمیوه‌های آماده که سرشار از مواد افزودنی هستند خود را به دردسر نیندازید و بدنتان را درگیر دیابت نکنید. دستگاه‌های آب مرکبات گیری در انواع دستی، مکانیکی و برقی عرضه می‌شوند که هر نسخه کاربری متفاوتی دارد.

در آب مرکبات گیری دستی همه عملیات با دست انجام می‌شود به‌این منظور باید میوه را روی مخروطی قرار دهید و با فشار و چرخاندن دست عصاره میوه را خارج کنید. احتمالا خستگی باعث شود به یک لیوان بسنده کنید در حالی که کار با انواع آب مرکبات گیری برقی راحت‌تر خواهد بود. البته نوعی از آبلیموگیری فشاری نیز وجود دارد که مکانیزم ساده‌ای دارد و بسیار کاربردی است.

در مدل مکانیکی شما میوه را در مخزن قرار داده و با فشار اهرم عصاره را خارج می‌کنید در این روش فشار وارد شده به دست کمتر است. آب مرکبات گیری مکانیکی با داشتن فیلتر، ذرات درشت و هسته را جدا می‌کند تا نوشیدنی یکدستی نوش جان کنید. در مدل اهرمی امکان واژگون شدن ظرف زیاد است ولی در آب مرکبات گیری برقی در امنیت و آرامش عصاره خارج خواهد شد.

آب مرکبات گیری برقی دارای گنجایش مناسبی است و فشاری به دست وارد نمی‌کند. آسانی استفاده از نوع برقی شما را وادار می‌کند به سمت این محصول بروید. در این دستگاه نیروی برق جایگزین فشار دست شما است. با این دستگاه میزان زیادی از عصاره خارج شده و درون لیوان می‌ریزد. تفاله میوه و هسته‌ها نیز به قسمتی جداگانه هدایت می‌شوند.

در انواع آب مرکبات گیری معمولا دستگاه از سری مخروطی آج‌دار بهره‌مند است و این سری با نیروی برق شروع به چرخش می‌کند و عصاره میوه را می‌گیرد. بازدهی آب مرکبات گیری برقی با سرعت موتور سنجیده می‌شود هرچقدر سرعت موتور بالاتر باشد بازدهی دستگاه بیشتر است. برخی مدل‌های آب مرکبات گیری دارای صافی تنظیم شونده هستند که به‌خوبی آب میوه را از سایر قسمت‌ها جدا می‌کند یکی از این قابلیت‌ها جداسازی پالپ از میوه است.

انواع آب مرکبات گیری و نحوه کار آن

راهنمای خرید انواع آب مرکبات گیری

توان موتور دستگاه آب مرکبات گیری

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید آب مرکبات گیری باید به آن توجه کنید توان دستگاه است. توان دستگاه معمولا بین 20 تا 100 وات است. البته در بازار آب مرکبات گیری‌هایی با توان 100 تا 200 وات دیده می‌شود که کاربری بهتری دارند. هرچقدر توان دستگاه بالاتر باشد عملکرد بهتری خواهد داشت و سرعت چرخش آن بیشتر خواهد بود.

کیفیت قطعات انواع آب مرکبات گیری

شما باید مطمئن باشید قطعات مختلف آب مرکبات گیری آنقدر باکیفیت هستند که در طولانی مدت فرسوده و خراب نشوند. ما به شما توصیه می‌کنیم تیغه را از جنس فولاد یا استیل ضدزنگ انتخاب کنید تا خیالتان از دوام آن راحت باشد. محکم بودن پایه‌های دستگاه از دیگر فاکتورهای مهم است تا لرزش دستگاه باعث سقوط و سرریز آب میوه روی پیشخوان نشود.

امکان برش دهنده را بررسی کنید

انواع آب مرکبات گیری با تجهیزات مختلفی تولید می‌شوند. اگر دستگاه شما دارای برش دهنده باشد می‌توانید میوه را در آن قرار داده تا آن را برای شما به دو نیم تقسیم کند. برش دهنده یا در قسمت بالایی قرار گرفته یا در وسط و گوشه بالایی قرار دارد.

امکان برش دهنده را بررسی کنید

راهنمای خرید انواع آب مرکبات گیری

اندازه مخروط را مدنظر داشته باشید

میوه‌های سایزهای درشت و ریز دارند. اگر مخروط زیادی بزرگ باشد بسیاری از مرکبات به‌خوبی آبگیری نمی‌شوند. مخروط باید نه خیلی درشت و خیلی کوچک باشد تا با سایز مرکبات همخوانی پیدا کند.

میزان خروجی آب مرکبات گیری چقد باید باشد؟

هرچقدر انواع آب مرکبات گیری توانایی عصاره‌گیری بالاتری داشته باشند عملکرد دستگاه بهتر است. توصیه می‌کنیم دستگاهی را انتخاب کنید که قادر به گرفتن آب میوه با بیشترین قدرت است به‌طوری که وقتی آن را با دست فشار می‌دهید عصاره‌ای خارج نشود. همه دستگاه‌های آب مرکبات گیری برای عصاره‌گیری طراحی شده‌اند اما می‌توانید با تست وسیله میزان قدرت آن را بسنجید. به‌این منظور دو دستگاه را کنارهم بگذارید و میزان آبگیری را بسنجید یا با یک دستگاه آب پرتقال بگیرید.

تعیین تعداد سری مخروطی آج دار یا ریمر ها

ریمر یا سری مخروطی با حرکات متوالی گوشت، پالم و پوست مرکبات را از یکدیگر جدا می‌کند. انواع آب مرکبات گیری دستی معمولا به یک ریمر مجهزند اما دستگاه برقی چند ریمر دارد. اگر مصرف مرکبات در منزل شما زیاد است توصیه می‌کنیم دستگاهی را بخرید که تعداد سری‌های مخروطی در آن بیشتر است چراکه می‌تواند حجم بیشتری از عضاره مرکبات را بگیرد.

راهنمای خرید انواع آب مرکبات گیری
راهنمای خرید انواع آب مرکبات گیری

طعم شیرینی مرکبات را هنگام نوشیدن تست کنید

گاهی در آب مرکبات طعم تلخی احساس می‌شود که شاید در انواع آب مرکبات گیری دستی کمتر احساس شود مگر اینکه میوه یخ زده باشد اما در صورتی که میوه سالمی انتخاب کرده‌اید و نوشیدنی طعم تلخی دارد به این دلیل است که هسته در آب گیری له شده و با عصاره ترکیب می‌شود. آب مرکبات گیری حرفه‌ای از ترکیب هسته و عصاره جلوگیری می‌کند.

زیبایی دستگاه آب مرکبات گیری را فراموش نکنید

اگرچه کارایی انواع آب مرکبات گیری اولویت دارد اما یادتان باشد این دستگاه قرار است بخشی از طراحی منزل شما شود پس از ابتدا رنگ و طراحی محصول را درنظر بگیرید و در ذهن خود با سایر وسایل هماهنگ کنید. اگر امکانات جانبی برای شما اهمیت دارد به‌سراغ دستگاهی بروید که قابل جداشدن است و شما را به‌دردسر نمی‌اندازد.

آسان تمیز شدن انواع آب مرکبات گیری اصل انتخاب آن‌ها است

دستگاه آب مرکبات گیری باید علاوه‌بر طراحی زیبا و عملکرد مناسب، به‌راحتی نظافت شود. شما باید بتوانید قطعات را بدون نگرانی از خیس شدن موتور بشویید. همچنین قطعات باید طوری طراحی شده باشند که شستشو و نظافت آن‌ها به آسانی انجام شود. شستن قطعات در ماشین ظرفشویی یکی از قابلیت‌هایی است که نظافت را در راحت‌ترین شکل ممکن قرار می‌دهد.

آسان تمیز شدن انواع آب مرکبات گیری اصل انتخاب آن‌ها است
آسان تمیز شدن انواع آب مرکبات گیری اصل انتخاب آن‌ها است

اندازه و وزن دستگاه را درنظر داشته باشید

اگر قصد خرید آب مرکبات گیری دستی را دارید وزن آن چندان اهمیتی ندارد اما برای خرید انواع آب مرکبات گیری برقی به محل قراردادن آن در آشپزخانه توجه کنید. اگر بتوانید فضایی ثابت را به دستگاه خود اختصاص دهید احتمال آسیب به آن را کاهش داده‌اید ولی در شرایطی که باید دستگاه را مدام جابجا کنید توصیه می‌کنیم بدنه دستگاه را پلاستیکی انتخاب کنید تا حمل آن آسان باشد.

معرفی 11 مورد از بهترین آب مرکبات گیری‌های بازار

آب مرکبات گیر دلمونتی مدل DL880

دلمونتی یکی از بهترین انواع آب مرکبات گیری در بازار است که با قیمتی اقتصادی عرضه می‌شود. این برند درمورد نوشیدنی‌سازها عملکرد خوبی داشته و جز مارک‌های باکیفیت شناخته می‌شود. جنس بدنه این دستگاه استیل است. به یک سری مخروطی مجهز شده و توان 160 وات دارد. ظرفیت مخزن آن 0.5 لیتری با جنسی از پلاستیک است. قابلیت ضدچکه و پایه ضدلغزش از ویژگی‌های خوب دستگاه به‌شمار می‌رود.

آب مرکبات گیر دلمونتی مدل DL880
آب مرکبات گیر دلمونتی مدل DL880

آب مرکبات گیری پارس خزر مدل pulp

یکی از پرفروش‌ترین انواع آب مرکبات گیری‌های برقی متعلق به مدل پالپ است. این وسیله وزن سبکی دارد و با قیمت مناسبی عرضه می‌شود. ابعاد این دستگاه به اندازه مدل دستی است که تنها یک کابل به آن متصل شده است. ظرفیت مخزن این دستگاه 0.6 لیتر و 5حالت تعیین مقدار پالپ دارد. شروع خودکار، دو سری مخروطی مخصوص مرکبات ریز و درشت و بدنه پلاستیکی از دیگر ویژگی‌های این دستگاه هستند. قطعات این دستگاه به‌راحتی جدا شده و درون ماشین ظرفشویی جای می‌گیرند.

آب مرکبات گیری مولینکس مدل pc302

مولینکس سال‌ها است کیفیت خود را به مشتریان ثابت کرده است. Pc302 دستگاهی برقی و خانگی است که با توانی حدود 25وات کار می‌کند. این دستگاه با فشار دست کار می‌کند در نتیجه عملکرد بهتر آن ارتباط مستقیمی با فشار دست دارد. در این دستگاه دو فیلتر پلاستیکی و استیل تعبیه شده که دو حالت نوشیدنی را به‌وجود می‌آورد. اگر دوست دارید آبمیوه شما پالپ بیشتری داشته باشد صافی پلاستیکی را استفاده کنید اما چنانچه رقیق بودن نوشیدنی برایتان اهمیت دارد فیلتر استیل را به‌کار ببرید. بدون شک این دستگاه جز محصولات ارزان‌قیمت بازار نیست.

آب مرکبات گیری مولینکس مدل pc302
آب مرکبات گیری مولینکس مدل pc302

آب مرکبات گیری براون مدل CJ3050

براون یکی از محبوب‌ترین برندهای بازار است که فروش انواع آب مرکبات گیری آن بیشتر دیده می‌شود. این دستگاه کارکردی آسان دارد و قطعات آن به‌راحتی جدا می‌شوند. این محصول به‌صورت فشاری کار می‌کند و 60 وات تون دارد. ایراد این آب مرکبات گیری را باید مجهز نبودن به مخزن دانست.

آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500

بوش یکی از محبوب‌ترین برندهای لوازم خانگی است که طیف گسترده‌ای از محصولات و انواع آب مرکبات گیری را تولید می‌کند. یکی از بهترین محصولات این شرکت آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500 است. این دستگاه مخزنی 0.8 لیتری و بدنه‌ای پلاستیکی دارد. ابعاد دستگاه کاملا کوچک و در حد آب مرکبات گیری دستی است. فیلتر مخصوص پالپ و دو سری مخروطی مختلف برای آب‌گیری مرکبات کوچک و بزرگ از خصوصیات منحصربه‌فرد این دستگاه است. این دستگاه با توانی 160 واتی کار می‌کند.

آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500
آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500

آب مرکبات گیری فلر مدل CS199

فلر که این روزها در بازار ایران کمیاب شده برندی آلمانی است که انواع آب مرکبات گیری را باکیفیتی فوق‌العاده تولید می‌کند. یکی از نکات قوت این برند طراحی خاص و منحصربه‌فرد آن است. فلر رنگی اختصاصی برای وسایل خود دارد که تقریبا هیچ شرکتی نتوانسته از آن کپی‌برداری کند. آب مرکبات گیری فلر مدل CS199 با این رنگ خاص تولید شده است.

توان این دستگاه 85وات است که نسب به رقبا عددی قابل قبول به‌نظر می‌رسد. پایه ضدلغزش، دو سری مختلف آب مرکبات گیری ریز و درشت و صدای بسیار کم از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دستگاه هستند. اگرچه فلر فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد اما متاسفانه مخزن جمع آوری عصاره ندارد و باید محتویات را درون لیوان بریزید. قیمت این دستگاه در بازار تقریبا زیاد ارزیابی می‌شود.

آب مرکبات گیری جی پاس مدل GCJ46013UK

آب مرکبات گیری جی پاس مدل GCJ46013UK یکی ازانواع آب مرکبات گیری‌های بازار است که سبک، ساده، ارزان و بسیار کاربردی ساخت شده است. این آب مرکبات گیری مخزنی 0.3 لیتری دارد و از توان 100 وات بهره می‌برد. در قطعات جانبی این دستگاه سری مخصوص مرکبات کوچک مانند لیموترش وجود دارد. قطعات این دستگاه جداشدنی هستند و می‌توان آن‌ها را درون ماشین ظرفشویی شست.

شروع به‌کار خودکار و قابلیت چرخش خودکار خصوصیات منحصربه‌فرد این دستگاه به‌شمار می‌روند که سه پایه ضدلغزش آن‌ها را کامل کرده است. بدنه این دستگاه استیل کار شده و جنسی کاملا مرغوب دارد تا گرد و غبار به درون دستگاه نفوذ نکند.

آب مرکبات گیری جی پاس مدل GCJ46013UK
آب مرکبات گیری جی پاس مدل GCJ46013UK

آب مرکبات گیری کنوود مدل JE-297

در نگاه اول طراحی این محصول شما را به خود جذب خواهد کرد اما واقعیت این است که آب مرکبات گیری کنوود مدل JE-297 از لحاظ کارایی حرف ندارد. توان مصرفی این دستگاه 55وات است فرآیند آبگیری اتومات انجام می‌شود. برای سرریزنشدن نوشیدنی در این محصول از شیر قطع‌کن و سیستم ضدچکه استفاده شده است. به این منظور تنها کافی است شیر را به‌سمت بالا هدایت کنید تا نوشیدنی از آن خارج نشود.

در انواع آب مرکبات گیری برقی معمولا دو سری مخروطی قرار دارد که یکی از آن‌ها برای آبگیری مرکبات کوچک و دیگری برای میوه‌های بزرگ‌تر است. آب مرکبات گیری کنوود نیز به دو سری مجهز شده است. سری کوچک برای مرکباتی همچون لیمو و لیموترش و مخروطی بزرگ برای میوه‌هایی مانند پرتقال و گریپ فروت به‌کار می‌رود. عملکرد جالب این دستگاه این است که در حین استفاده جهت چرخش مخروط برای آب‌گیری بیشتر عوض می‌شود.

آب مرکبات گیری بلک اند دکر CJ650

بلک اند دکر دستگاهی جمع و جور و بسیار کاربردی است که طراحی زیبا و منحصربه‌فردی دارد. مخزن این محصول 0.5 لیتری است که با طلقی مندرج علامت‌گذاری شده است. به این ترتیب اگر نیاز به کمتر از نیم لیتر نوشیدنی داشته باشید می‌توانید بدون بازکردن درب، میزان عصاره تولید شده را بسنجید. 0.5لیتر برای دو لیوان درنظر گرفته می‌شود.

بلک اند دکر از آن انواع آب مرکبات گیری خوش ساختی است که بدنه‌ای پلاستیکی دارد و با توان 30وات کار می‌کند. چرخش دوطرفه مخروط برای آب‌گیری بهتر تعبیه شده و امکان تنظیم پالپ وجود دارد. نحوه عملکرد این دستگاه فشاری است و با فشار دست کار می‌کند. قطعات این محصول در ماشین ظرفشویی قابل شست و شو هستند. پایه ضدلغزش و صافی پلاستیکی از دیگر خصوصیات منحصربه‌فرد این دستگاه به‌شمار می‌روند.

آب مرکبات گیری سنکور مدل SCJ 6050

سنکور از انواع آب مرکبات گیری حرفه‌ای و پرفروش بازار است که توانی 60 واتی دارد. این محصول با عملکرد فشاری کار می‌کند. سنکور از معدود دستگاه‌های آب مرکبات گیری است که به سه سری مخروطی مجهز شده است. جنس بدنه دستگاه استیل است و سینی چکه‌گیر دارد. ابعاد دستگاه 177× 255× 177 میلی‌متر و وزن آن 2.4 کیلوگرم است.

آب مرکبات گیری سنکور مدل SCJ 6050
آب مرکبات گیری سنکور مدل SCJ 6050

آب مرکبات گیری میگل مدل GCS 160

GCS 160 از انواع آب مرکبات گیری با طراحی ارگونومیک است که به‌صورت اهرمی ساخته شده و کیفیت ساخت بالایی دارد. برای این دستگاه از یک سری می‌توانید استفاده کنید که پس از قراردادن میوه روی مخروط باید اهرم را فشار دهید. این آب مرکبات گیری بدنه‌ و صافی استیل ضدرنگ دارد. این دستگاه با توان 160وات و ظرفیت 0.7 لیتر یکی از بهترین مدل‌های ارائه شده در بازار است. از این دستگاه می‌توان در منازل و کافی‌شاپ‌ها بهره برد. صدای بسیار کم، سیستم ضدچکه و قابلیت شستشوی قطعات در ماشین ظرفشویی از خصوصیات منحصربه‌فرد دستگاه هستند.

جمع بندی: انواع آب مرکبات گیری

آب مرکبات گیری یکی از وسایل ضروری در خانه است که کار عصاره‌گیری مرکبات را آسان می‌کند. میوه‌هایی همچون پرتقال، نارنگی، لیمو شیرین و گریپ فروت که سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند. زمانی که قصد خرید یک آب مرکبات گیری را دارید باید به ویژگی‌های دستگاه همچون ظرفیت مخزن، توان، قابلیت شستشو، کیفیت قطعات، تعداد سری مخروطی و میزان آب‌گیری آن دقت کنید. در بازار مدل‌های مختلفی از انواع آب مرکبات گیری به شکل دستی، مکانیکی و برقی ارائه می‌شود اما طبیعتا نوع برقی سرعت کار شما را بالا خواهد برد. امروزه شرکت‌های مختلفی این دستگاه را تولید می‌کنند که در نوع خود بهترین هستند. میگل، کنوود، براون، بوش، بلک اند دکر، جی پاس و فلر نمونه‌های مطرح بازار به‌شمار می‌آیند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا