معرفی محصول

راهنمای خرید قهوه‌ ساز خانگی

قهوه ساز خانگی اخیرا در بازار لوازم خانگی کشور ما طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. قهوه، این دانه قهوه‌ای رنگ خوش عطر که اگر تازه و اصل باشد هوش از سر می‌پراند، به دستگاه‌های مخصوصی نیاز دارد.

هرچند هستند کسانی که بصورت دستی هم قهوه را درست می‌کنند اما؛ برخی قهوه‌ها مانند اسپرسو (Spresso)، یا قهوه ترک و یا شیر-قهوه (Latte) و… را باید با دستگاه مخصوص تهیه کرد. اما خوردن قهوه در بیرون از منزل در کنار هزینه نسبتا بیشتری که روی دست‌تان می‌گذارد، ممکن است برایتان خیلی اوقات مقدور هم نباشد.

به همین خاطر، خیلی از افراد بدنبال خرید قهوه‌ ساز خانگی هستند. با وجود قهوه‌سازهای حرفه‌ای که در کافه‌ها و کافی شاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ انواع خانگی این وسایل نیز در بازار به فروش می‌رسند.

با این حال، خرید یک قهوه‌ ساز خانگی به این راحتی‌ها هم نیست. شما باید قبلش اطلاعات مناسبی درباره قهوه‌ها داشته باشید، بدانید که اصلا چه قهوه‌ای برایتان بهتر است و بعد، قهوه‌ساز مناسب آن‌ را تهیه کنید. موضوعاتی که قرار است در این مقاله به آن‌ها پاسخ دهیم.

با ما همراه باشید.

قهوه ساز خانگی
قهوه ساز خانگی

خرید بهترین قهوه

بگذارید همین ابتدا سر یک چیز با هم توافق کنیم؛ اینکه هیچ چیزی در دنیای قهوه بدون حساب و کتاب نیست. حتما شنیده‌اید که ژاپنی‌ها در فرهنگ‌شان مراسم “چایی” دارند و یا بعضی اقوام دیگر هم برای نوشیدن برخی نوشیدنی‌ها آداب خاصی را برگزار می‌کنند اما در مورد قهوه باید گفت که هیچ تفاوتی بین هیچ جامعه‌ای وجود ندارد. اگر می‌خواهید قهوه‌خور حرفه‌ای باشید، باید چیزهایی را همین ابتدا بدانید.

بیشتر بدانید: خرید اسپرسوساز

مثلا، اگر اهل قهوه اسپرسو هستید، بلافاصله بعد از نوشیدن یک کاپ اسپرسو بلافاصله مقداری آب را در دهان قرقره کنید تا دندان‌هایتان خراب نشود. هیچوقت داخل این قهوه شکر نریزید و مواردی از این قبیل که حتما باید رعایت شوند. اصلا در بین قهوه‌خورها چیزی هست بنام “آداب قهوه‌خوری” که اگر رعایت نشوند، هیچ لذتی از نوشیدن آن نخواهید برد.

در این مقاله فرصتی برای اشاره به این آداب نیست. اما، بهتر است قبل از پرداختن به راهنمای خرید قهوه‌ ساز خانگی روشن کنیم که چند مدل قهوه وجود دارد و کدام یک برایتان بهتر است. اساسا در جهان دو نژاد کلی برای قهوه‌ها وجود دارند:

 • قهوه روبوستا
 • قهوه عربیکا

یعنی هر نوع قهوه‌ای با هر مدل تهیه کردنی که وجود داشته باشد، از یکی از این دو نژاد به حساب می‌آید. قهوه‌های روبوستا تلخ‌تر هستند، کافئین بیشتری دارند و قیمت‌شان هم پایین‌تر است. قهوه عربیکا در مقابل، کمی به ترشی می‌زند، کافئینش کم‌تر و قیمتش هم بالاتر است.

حالا، انواع قهوه‌ها را می‌توان نام برد که هر کدام به یکی از این دو نژاد تعلق دارند ولی ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان را هم دارا هستند. یک نکته مهم، اگر یک پاکت قهوه خریدید و روی آن اعدادی نوشته شده بود (مثلا 70 و 30) این یعنی ترکیبی از روبوستا و عربیکا است.

همچنین، عدد اول مربوط به عربیکا بوده و دومی میزان روبوستا را نشان می‌دهد. ولی اگر به یک قهوه فروشی بروید و مثلا از او اسپرسو روبوستا درخواست کنید، طبیعتا فقط از آن نژاد برایتان قهوه پودر می‌کند.

اما این‌ها انواع قهوه هستند که قرار است وسایل مناسب برای تهیه هریک را در این مقاله معرفی کنیم:

 1. قهوه‌های برپایه اسپرسو: اسپرسو سینگل، اسپرسو دابل، آمریکانو، کاپوچینو، موکاچینو، ماکیاتو و ….
 2. قهوه فرانسه
 3. قهوه ترک

اگرچه انواع قهوه‌ها بسیار بیشتر از این تعداد هستند اما؛ این قهوه‌ها جزو پرطرفدارترین قهوه‌ها در ایران هستند و اگر شما این‌ها را یاد بگیرید یا قهوه ساز خانگی مناسب را برای تهیه آن‌ها بخرید، باقی قهوه‌ها را هم تاحدودی می‌توانید تهیه نمایید.

بیشتر بدانید: قهوه

پس با ادامه مقاله راهنمای خرید قهوه ساز خانگی همراه ما باشید تا بهترین وسایل را به شما معرفی کنیم.

خرید بهترین قهوه
خرید بهترین قهوه

قهوه ساز خانگی برای تهیه اسپرسو

اسپرسو را می‌توان مشهورترین و پرطرفدارترین نوع قهوه در بسیاری از جوامع دانست. این قهوه بسیار غلیظ و پرکافئین است و نحوه تهیه‌اش به گونه‌ای است که عصاره قهوه از داخلش بیرون کشیده می‌شود.

برای توضیح دقیق‌تر، لازم است بدانید که در یک اسپرسوساز مقداری قهوه داخل دستگاه قرار می‌گیرد. سپس، آب جوش به همراه بخار آن از روی دانه‌های قهوه با شدت عبور داده می‌شود. این آب و بخار آن با دمای بالا و فشار زیادی که ایجاد می‌کنند، تمام عصاره دانه‌های قهوه را با خود بیرون می‌کشند و داخل فنجان شما می‌آورند. به همین خاطر است که اسپرسو تا این حد غلیظ، قوی و خوش عطر است.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که چطور می‌شود با یک قهوه ساز خانگی این نوشیدنی فوق‌العاده را تهیه کرد؟ برای تهیه اسپرسو در خانه، می‌توان از دستگاه‌های مختلفی استفاده کرد، از جمله:

 1. موکاپات
 2. نسپرسو یا Nespresso
 3. اسپرسوساز برقی غیراتوماتیک

در این بین، موکاپات بخاطر این بسیار ارزان‌تر است، مواد اولیه‌اش کم هزینه‌تر است و فرایند تهیه قهوه را بسیار ساده می‌سازد، بسیار پرطرفدارتر است. اما مدل‌های دوم و سوم هم بخاطر اینکه کمی حرفه‌ای‌تر قهوه را تهیه می‌کنند و بر عطر و طعم آن موثر هستند، طرفداران خودشان را دارند.

ضمن آنکه، همه این دستگاه‌هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم برای تهیه قهوه‌هایی که بر پایه اسپرسو هستند مناسبند. به همین خاطر، تهیه اسپرسو سینگل، درست کردن اسپرسو دوبل، تهیه کاپوچینو یا آمریکانو، ماکیاتو، موکاچینو و… با این دستگاه‌ها به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

قهوه ساز خانگی برای تهیه اسپرسو
قهوه ساز خانگی برای تهیه اسپرسو

موکاپات

موکاپات را حتما در بسیاری از مغازه‌های قهوه فروشی دیده‌اید. این دستگاه اگرچه بسیار ساده و جمع‌وجور به نظر می‌رسد اما؛ از یک مهندسی دقیق و منحصر به فرد بهره می‌برد.

در ساخت این دستگاه از سه بخش استفاده شده تا فرایند ساخت اسپرسو بصورت کامل طی شود. در این بخش، ضمن آشنا کردن شما با این نوع قهوه ساز خانگی به نکات مهمی که حین خریدش باید توجه داشته باشید هم اشاراتی خواهیم کرد. ضمنا، سعی می‌کنیم خیلی خلاصه آموزش تهیه قهوه با موکاپات را هم در این بین شرح دهیم.

در بخش تحتانی آن، مخزن آب قرار دارد. در واقع، وقتی که شما این وسیله را از کمر می‌چرخانید و بازش می‌کنید، مخزن آب آن را می‌توانید مشاهده کنید. روی مخزن آب، یک صافی قرار دارد که توسط یک لوله خرطومی به داخل مخزن آب راه یافته است. داخل مخزن باید به قدری آب ریخته شود که جلوی سوپاپ آن گرفته نشود. حین خرید حتما به سالم بودن این مخزن و سوپاپ آن توجه داشته باشید.

سپس، صافی را روی مخزن قرار می‌دهید و داخلش را پر از قهوه اسپرسو می‌کنید. رعایت این نکته مهم است که مخزن باید کامل پر از قهوه شود و روی آن را هم با قاشق صاف کنید. البته به هیچ عنوان نباید قهوه داخل صافی را فشرده کنید چرا که در این صورت عصاره قهوه خوب گرفته نمی‌شود. سپس، قهوه‌ساز را به حالت اولیه ببندید و مطمئن شوید که پیچ را کاملا سفت بسته‌اید و هوایی وارد مخزن نمی‌شود.

وقتی که موکاپات را روی شعله اجاق گاز با شدتی بین کم و متوسط قرار می‌دهید، آب آن کم کم به جوش می‌آید. جوشیدن آب باعث می‌شود تا مخزن پر از بخار شود و بخاطر وجود سوپاپ، بخار هوا کمک می‌کند تا آب داخل مخزن به سمت بالا هدایت شود. بنابراین، آب جوش به همراه بخار از مخزن خارج شده و از داخل صافی پر از قهوه عبور می‌کند و همانطور که گفته شد، عصاره‌اش را می‌گیرد.

سپس، کم کم قهوه تهیه شده وارد مخزن بالایی می‌شود و وقتی این فرایند تکمیل شد می‌توانید آن را داخل فنجان یا شات مخصوص اسپرسو ریخته و بنوشید. این مساله هم اهمیت دارد که نباید اجازه دهید قهوه در حال بالا آمده بجوشد. پس، وقتی قهوه در حال خارج شدن است، چند ثانیه بعد گاز را خاموش کنید تا قهوه نجوشد.

موکاپات
موکاپات

اما حین خرید موکاپات باید به چه مسائلی توجه داشت؟

اولین نکته، جنس بدنه آن است. این وسیله یا از جنس آلومینیوم و یا از استیل ضدزنگ ساخته می‌شود. نوع استیلی مزیت‌های بیشتری دارد و بیشتر هم از آن می‌خرند. اما، چون سرعت انتقال گرما در استیل بیشتر است این احتمال هم بالاتر است که قهوه به جوش آید. در نتیجه، یا موکاپات آلومینیومی تهیه کنید و یا اگر استیلی خریده‌اید بالای سرش بایستید تا فرایند تهیه قهوه تکمیل گردد.

مورد بعدی، گنجایش آن است. موکاپات‌های موجود در بازار عموما از 1 نفره تا 6 نفره را شامل می‌شوند. مهم است که آن گنجایشی را انتخاب کنید که واقعا برایتان مناسب است. اگر تنها زندگی می‌کنید، انتخاب یک موکاپات 3 نفره این مشکل را به همراه دارد که یا به اندازه 3 کاپ قهوه تهیه می‌کنید و مقداری از آن سرد می‌شود. یا اینکه، اگر آب کم‌تری داخل مخزن بریزید یا صافی را با قهوه کم‌تری پر کنید، بر روی عطر و طعم و گیرایی قهوه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

در واقع، حتما باید آب مخزن تا زیر سوپاپ پر شود و صافی را هم از قهوه پر کنید. پس، دقیقا به اندازه نیازتان گنجایش موکاپات را انتخاب کنید. مورد دیگری هم حین خرید قهوه ساز خانگی از جمله موکاپات باید مدنظر داشته باشید، ظاهر وسیله است. این مدل از قهوه‌سازها به قدری تنوع ظاهری دارند که به راحتی می‌توانی یک ظاهر مناسب و شیک را برگزینید.

موکاپات‌های رنگی و مدل‌هایی که از طراحی‌های زیبا و چشم‌نواز بهره می‌برند، قیمتی بیشتر از مدل‌های ساده آن دارند. بنابراین، به قدر بودجه‌ای که در اختیار دارید زیباترین مدل را انتخاب کنید تا دکوراسیون آشپزخانه شما را به اندازه خودش زیباتر سازد. مدل‌های ایتالیایی و آلمانی آن از زیباترین طراحی‌ها بهره می‌برند و مدل‌های چینی عموما ساده هستند.

حالا که حرف از کشور تولید کننده شد، بد نیست به برند موکاپات هم اشاره کنیم. بهترین برند قهوه ساز خانگی در بین انواع موکاپات، برند بیالتی (Bialetti) است. این برند ایتالیایی اگرچه گران‌ترین موکاپات‌های بازار را می‌سازد اما محصولاتش هم زیبایی فوق‌العاده‌ای دارند و هم اینکه، باکیفیت‌ترین اسپرسو را تحویل شما می‌دهند. در نتیجه، اگر بدنبال بهترین اسپرسوساز خانگی هستید، برند موکاپات بیالتی را از دست ندهید.

برند آلمانی فلر (Feller) هم جزو بهترین‌ها در عرصه ساخت قهوه ساز خانگی به حساب می‌آید. برندهای مختلف دیگری هم در بازار هستند که شهرت و اعتبارشان بعد از این دو برند قرار می‌گیرد. اگرهم به دنبال خرید موکاپات ارزان و مناسب هستید، انواع چینی آن در بازار وجود دارند که با ارزان‌ترین قیمت به فروش می‌رسند ولی کیفیت تهیه قهوه در آن‌ها به اندازه برندهایی مثل بیالتی و فلر نیست.

حین خرید موکاپات به این موارد دقت داشته باشید:

 1. استحکام دسته موکاپات
 2. سالم بودن رزوه‌های دستگاه برای باز و بسته کردن مخزن آب
 3. کیفیت ساخت در آن (بخصوص در مدل‌های چینی که ممکن است در برخی محصولات شل باشد.)
 4. سالم بودن فیلتر دستگاه (که زیر مخزن بالایی نصب شده و بالای صافی قهوه قرار می‌گیرد.)

نسپرسو (Nespresso)

نسپرسوها یکی از مدل‌های جذاب قهوه ساز خانگی است. این دستگاه به سادگی موکاپات نیست چرا که یک سیستم الکترونیکی دارد و بخش‌های مختلف آن با برق فعالیت می‌کند. یکی از مزایای آن هم نسبت به موکاپات، عدم نیازش به آتش و اجاق گاز است و می‌توان آن را در هر جایی قرار دهید و راه بیندازید. به همین خاطر، کارمندان یکی از طرفداران اصلی نسپرسوها هستند و از آن برای تهیه اسپرسو در اتاق خودشان استفاده می‌کنند.

ضمن اینکه، خانواده‌ها هم می‌توانند به خرید نسپرسو فکر کنند. خصوصا خانواده‌هایی که جمعیت نسبتا بالایی دارند و یا آن‌هایی که دوست دارند برای مهمانان خودشان قهوه آماده کنند. سیستم این نوع قهوه ساز خانگی بدین صورت است که نیازی نیست در آن پودر قهوه بریزید، میزان آب و قهوه‌اش را تعیین کنید و مراقب نسوختن و نجوشیدن آن باشید.

همه این‌ها از قبل آماده و تنظیم شده‌اند. شما تنها کاری که باید انجام دهید، قرار دادن کپسول‌های مخصوصی است که در دستگاه نسپرسو قرار می‌گیرند.

نسپرسو (Nespresso)
نسپرسو (Nespresso)

کپسول نسپرسو چیست؟

این کپسول در خودش به صورت فشرده قهوه اسپرسو را جای داده است. دستگاه نسپرسو آن را با فشار باز کرده  و با آبی که خودش جوشانده مخلوط می‌کند و در نتیجه، قهوه شما را آماده می‌سازد. حدودا 1 دقیقه طول می‌کشد تا قهوه شما آماده شود.

علاوه بر آن، کیفیت قهوه‌ای که تهیه می‌شود بسیار مناسب است. به همین دلایل است که در موقعیت‌هایی مانند دورهمی‌ها و مهمانی‌ها، سر کار و حتی سوپرمارکت‌ها و قهوه‌فروشی‌های کوچک نسپرسو یک قهوه ساز عالی به حساب می‌آید.

5 نوع کپسول نسپرسو متداول در بازار وجود دارد که عبارتند از:

 1. کپسول ریسترتو
 2. کپسول آرپجو
 3. کپسول روما
 4. کپسول لیوانتو
 5. کپسول ولوتو

خرید نسپرسو Nespresso

این نوع از قهوه ساز خانگی هم بر اساس برندی که انتخاب می‌کنید، قدرت و ظرفیتش، قابلیت‌هایش و … دارای قیمت‌های مختلفی است. اما به صورت کلی قیمت نسپرسو از قیمت موکاپات بیشتر است.

از آن گذشته، هزینه‌ای که صرف خرید کپسول نسپرسو می‌کنید بیشتر از هزینه خرید قهوه برای موکاپات خواهد بود. همه این‌ها باعث می‌شوند کسانی به سمت خرید این وسله بروند که از پس قیمت و هزینه خرید کپسولش برآیند.

در عوض، این دستگاه از نظر راحتی کار با آن، کیفیت قهوه‌ای که تولید می‌کند، سرعت تهیه قهوه، زیبایی دستگاه، هماهنگی و تناسب با دکوراسیون آشپزخانه و… یک دستگاه ایده‌آل به حساب می‌آید.

نسپرسو (Nespresso)
نسپرسو (Nespresso)

اسپرسوساز برقی غیراتوماتیک

این نوع از اسپرسوسازها به کیفیت و قدرت دستگاه‌های حرفه‌ای که در کافه‌ها و کافی شاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیستند. اسپرسو ساز حرفه‌ای می‌تواند با قدرت بسیار بالایی عصاره قهوه را بکشد و سپس کرم روی آن را هم آماده سازد. همچنین، قابلیت‌های دیگری نظیر گرم کردن فنجان قبل از ریختن قهوه، تهیه کردن شیر به همراه کف شیر و… هم در خود دارد.

نوع قهوه ساز خانگی آن این قابلیت‌ها را ندارد ولی، از نظر کیفیت تهیه قهوه برای مصارف خانگی بسیار عالی و مطلوب است. قیمت اسپرسو ساز برقی غیراتوماتیک هم مانند نسپرسو نسبتا بالاست اما کیفیت فنی و زیبایی ظاهری آن به قدری است که بسیاری از خانواده‌ها را مجذوب خودش می‌کند.

این نوع از اسپرسوسازها، برعکس نسپرسو، نیازی به کپسول یا چیز دیگری ندارد. همانند موکاپات مقداری قهوه به همراه آب داخل دستگاه می‌ریزید و لحظاتی بعد قهوه‌ای بسیار لذیذ و خوش عطر را به شما تحویل می‌دهد.

اسپرسوساز برقی غیراتوماتیک
اسپرسوساز برقی غیراتوماتیک

جذوه: قهوه ساز خانگی برای تهیه قهوه ترک

قهوه ترک هم یکی از محبوب‌‌ترین قهوه‌ها به شمار می‌رود. طعم و عطرش منحصر به فرد است و اگر چند روزی قهوه ترک بنوشید دیگر ذائقه‌تان بر اساس همان طعم و عطر شکل می‌گیرد. دانه‌های قهوه ترک آسیاب شده باید بسیار ریزتر از اسپرسو باشد.

در نتیجه، نمی‌توان آن را داخل دستگاه‌هایی مثل موکاپات ریخت. چرا که به قدری دانه‌هایش ریز هستند که از داخل سوراخ‌های صافی قهوه‌ساز عبور می‌کنند و عملا چیزی شبیه گل تحویل‌تان می‌دهند!

پس بهترین وسیله برای تهیه قهوه ترک، استفاده از یک قهوه ساز خانگی مخصوص آن است. نام این وسیله، قهوه جوش ترک یا “جذوه” است. جذوه ظاهر جالبی دارد و درست کردن قهوه ترک را بسیار راحت و بی دردسر می‌سازد. جذوه که نامی ترکی استانبولی است به انگلیسی ایبریک (Ibrik) نامیده می‌شود. بدنه این قهوه ساز خانگی از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود، از جمله:

 • فولاد ضد زنگ
 • برنج
 • مس
 • سرامیک

جذوه یا ایبریک ویژگی‌های مختلفی دارد که تهیه قهوه ترک را با آن بسیار ساده می‌سازد. گفتیم که قهوه ترک بسیار دانه‌های ریزی دارد. به همین خاطر باید داخل چنین ظرفی تهیه شود. دهانه این قهوه ساز خانگی باریک‌تر از قسمت پایینش است و به همین خاطر، بهتر قهوه کف می‌کند.

لبه‌هایش به شکل لبه‌دار هستند و به همین خاطر، راحت‌تر می‌توان قهوه آماده شده را داخل فنجان ریخت. از این‌ها گذشته، دسته بسیار بلندی هم دارد که اجازه می‌دهد خیلی ساده آن را روی اجاق گذاشته و از روی اجاق بردارید. در واقع، قهوه جوش ترک را با همین دسته بلندش می‌شناسند.

این نوع قهوه جوش توسط برندهای مختلفی تولید می‌شود. اما میانگین قیمت قهوه جوش ترک در سطح ارزانی قرار دارد و می‌توانید با کم‌ترین هزینه تهیه‌اش کنید. ضمنا، درست کردن قهوه ترک با آن هم بسیار ساده و بی دردسر می‌شود و به همین دلیل است که قهوه‌خورها اکثرا یک قهوه ساز خانگی مدل جذوه را هم در منزل‌شان دارند.

جذوه: قهوه ساز خانگی برای تهیه قهوه ترک
جذوه: قهوه ساز خانگی برای تهیه قهوه ترک

فرنچ پرس: قهوه‌ساز مناسب برای قهوه فرانسه

و اما؛ به ساده‌ترین وسیله برای تهیه قهوه رسیدیم. فرنج پرس وسیله‌ای ساده و پرکاربردی است که بهتر است در هر خانه‌ای وجود داشته باشد. این قهوه ساز ارزان برای تهیه دمنوش‌های مختلف هم بسیار کاربردی و مناسب است و در نتیجه، با خرید فرنچ پرس می‌توانید نوشیدنی‌های مختلفی را تهیه کنید.

قهوه فرانسه بخاطر دانه‌های درشت و خصوصیاتی که دارد، درست کردنش به سادگی صورت می‌گیرد. هرچقدر که درست کردن قهوه اسپرسو جزئیات و ریزه کاری‌های خودش را دارد و بی توجهی به آن جزئیات می‌تواند طعم و عطر قهوه را به کلی دگرگون سازد، قهوه فرانسه اما از این جزئیات و ریزه‌کاری دورتر است و با تجربه اندک هم می‌توان قهوه فرانسه خوبی را تهیه کرد.

حتی بدون فرنچ پرس هم می‌توانید آن را به راحتی تهیه کنید. برای این کار، به یک چایی صاف کن نیاز دارید. داخل چایی صاف کن را با قهوه پر کنید. آب را بجوشانید و یک لیوان یا فنجان را هم آماده کنار دست‌تان بگذارید. وقتی که آب جوشید بگذارید ته‌نشین شود. سپس، چایی صاف کن پر از قهوه را روی دهانه فنجان بگذارید و شروع کنید به آرامی آب جوش را روی قهوه بریزید.

در اینجا، بسیار مهم است که کل دهانه چای صاف کن خیس شود. آب زیادی لازم نیست صرف این کار کنید و در این حد که یک پنجم فنجان پر شود کافی است. وقتی قهوه‌های داخل چایی صاف کن خیس شدند، دو تا سه دقیقه آن را کنار بگذارید تا قهوه‌ها کاملا خیس خورده و آماده شوند.

وقتی قهوه آماده شد، آب جوشیده را خیلی آرام روی کل سطح قهوه بریزید و صبر کنید تا فنجان تقریبا پر شود. حالا قهوه فرانسه شما آماده نوشیدن است. اما فرنچ پرس کیفیت نهایی قهوه را بسیار بهتر از این حالت بار می‌آورد. با فشار دادن میله آن قهوه را فشرده می‌سازید و نوشیدنی نهایی که آماده می‌شود به یک قهوه لذیذ و دوست داشتنی نزدیک‌تر می‌شود.

همانطور که گفته شد خرید فرنچ پرس فقط برای قهوه فرانسه هم نیست و برای تهیه دمنوش هم بسیار مناسب است. فرنچ پرس را بر اساس برند، ظرفیت، زیبایی و کیفیت ساختش انتخاب کنید.

فرنچ پرس: قهوه‌ساز مناسب برای قهوه فرانسه
فرنچ پرس: قهوه‌ساز مناسب برای قهوه فرانسه

نتیجه‌گیری؛ انتخاب بهترین قهوه ساز خانگی

این مقاله، یک راهنمای کامل برای خرید قهوه ساز خانگی است. حتی اگر هم هیچ اطلاعاتی درباره قهوه ندارید و تازه شروع کرده‌اید به قهوه خوردن، این مقاله تمامی اطلاعات ضروری را برای انتخاب مناسب‌ترین قهوه، روش تهیه و از همه مهم‌تر، خرید بهترین قهوه ساز خانگی جهت تهیه هر یک از آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

ما به صورت کلی دو نژاد قهوه داریم: روبوستا و عربیکا. هر قهوه‌ای با هر اسم و مدلی که می‌خریم، یا روبوستا و یا عربیکا است. نوع روبوستا غلیظ‌تر، پر کافئین‌تر، تلخ‌تر و البته ارزان‌تر است و نوع عربیکا، دقیقا برعکس ویژگی‌های روبوستا را در خود دارد. اما برای درست کردن قهوه بر اساس نوع قهوه باید دستگاه مورد نیازش را تهیه نمایید.

اگر قهوه اسپرسو دوست دارید، باید دستگاه‌های مناسب آن را بخرید. اسپرسو از مدل‌های دیگر غلیظ‌تر است و دستگاه‌هایش طوری عمل می‌کنند که عصاره دانه‌های قهوه را می‌کشند و تحویل شما می‌دهند.

انواع قهوه ساز خانگی برای تهیه اسپرسو، شامل: موکاپات، نسپرسو و اسپرسوساز برقی غیراتوماتیک می‌شوند. بعد از اسپرسو به قهوه ترک می‌رسیم. قهوه ساز خانگی ویژه قهوه ترک، جذوه یا ایبریک نام دارد. برای تهیه کردن قهوه فرانسه هم، بهترین وسیله فرنچ پرس است.

اکثر این وسایل قیمت مناسبی دارند و بخاطر ساده بودن‌شان، فرایند تهیه قهوه را راحت و البته جذاب می‌سازند. امیدواریم که بر اساس ذائقه خودتان، بهترین قهوه را انتخاب و مناسب‌ترین قهوه ساز خانگی را برایش تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا